MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Michuj 08 kwi 2013, 18:11
miko84 napisał(a):
Jeśli masz podobne objawy do moich to dużo wskazuje na depresję melancholijną, a SSRI w przypadku tej depresji są mało skuteczne. Medycyna skłania się do tezy, że to depresja typowo biologiczna z najmniejszą podatnością na psychoterapię. Naukowcy skłaniają się do tezy, że odpowiada za nią niedobór transmisji dopaminy przez hiperaktywne receptory 5-ht2c - dlatego SSRI pogarszają początkowo stan chorego, a nawet z czasem można nie osiągnąć pełnej remisji bo te receptory mimo zmniejszenia ich ilości (downregulacja) ciągle są agonizowane a przez to uwalnianie dopaminy jest mniejsze. Dlatego zaleca się w tym przypadku antagonistów 5-ht2c którzy nie dość, że blokują te receptory (co objawia się szybką poprawą), to z czasem je downregulują (cud downregulacji pod wpływem antagonistów :)). To by było powodem mojej słabej reakcji na SSRI i poprawie pod wpływem mirty.

Wniosek jest taki, że Tobie i mnie mogą pomóc antagoniści 5-ht2c, np. mirtazapina/mianseryna, agomelatyna, lub leki dopaminowe - wellbutrin, selegilina, małe dawki neuroleptyków (w ostateczności).

Sorry ale brzmi to jak hipokryzja. To dlaczego od lat ciągle zmieniasz leki, skoro teoretycznie wszsystko fajne, a w praktyce mało co się sprawdza?
Loża szyderców

przez miko84 08 kwi 2013, 19:20
Michuj właśnie nie mało co się sprawdza, bo zauważyłem pewne efekty na mirtazapinie. Po prostu za mało czasu dałem temu lekowi. Do SSRI już nie chcę wracać bo widzę, że branie ich to stanie w miejscu. Chciałbym byś i Ty zobaczył, że można trafić w dobry lek, ale widzę, że wolisz z kpiną i ironią komentować czyjeś spostrzeżenia.

-- 08 kwi 2013, 18:27 --

Marek1977 w depresji melancholinej główną rolę ogrywa właśnie dopamina i noradrenalina. Badania potwierdzające wpływ podnoszący nastrój serotoniny są dość słabe. Serotonina i owszem poprawia nastrój ale głównie w przypadkach jego dużego spadku, pozatym jak zagwarantujesz, że działanie poprawiające nastrój SSRI które przychodzi z czasem nie jest spowodowane właśnie downregulacją 5-ht2c i większym uwalnianiem dopaminy? Czy Ty masz znaczną poprawę nastroju i anhedonii po SSRI?

Czuję, że SSRI w moim przypadku są przeciwprudktywne, bo pogarszają stan. Brałem kiedyś SSRI z mirtą ale mirta wcale nie ma wtedy takiego dobrego działania. Jedyne co mnie martwi to OCD, w które SSRI się najlepiej wstrzeliwują.

lubudubu SSRI tłumią wrażliwość, co jest błogosławieństwem u osób z nadwrażliwością ale może być przekleństwem dla osób które cierpią na niedobór emocji i uczuć. Na paro doszedłem do takiego stanu, że mógłbym wylądować na ulicy i za przeproszeniem g.... by mnie to obchodziło :?. Co nie znaczy, że byłbym szczęśliwy. W moim przypadku poczucie prawdziwego szczęścia i radości na SSRI nie występowały.
miko84

przez aree1987 08 kwi 2013, 19:27
Situ napisał(a):Czy ktoś brał ten lek i zasuwał na siłownię? Mam lekką niedowagę i próbuję przybrać na masie, więc to tycie nie byłoby takim problemem, pytanie tylko czy przy regularnych ćwiczeniach to będzie nadal TYCIE, takie że zostanę grubasem, czy też może da się przy tym nabrać ładnej sylwetki?

Nie da się bo masz głownie ochotę na jak najbardziej przetworzoną żywność i tłuste jedzenie, a nie na kaszę czy parowanego kuraka. ;)
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Siding Spring 08 kwi 2013, 19:46
Sprobuje do agomelatyny dodac za jakis czas coaxil bo widze ze ta agomelatyna jest po prostu slaba....cos czuc ale gdzie do licha 200 zl za cos co dziala po prostu slabo..

ewentualnie selegiline.

przez barsinister 08 kwi 2013, 20:15
miko84 napisał(a):Brałem kiedyś SSRI z mirtą ale mirta wcale nie ma wtedy takiego dobrego działania.

u mnie fluo + mirta w 2 miesiące wywołały pełną hipomanię
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez frustrated 09 kwi 2013, 00:34
Czy ktoś brał ten lek i zasuwał na siłownię? Mam lekką niedowagę i próbuję przybrać na masie, więc to tycie nie byłoby takim problemem, pytanie tylko czy przy regularnych ćwiczeniach to będzie nadal TYCIE, takie że zostanę grubasem, czy też może da się przy tym nabrać ładnej sylwetki?

Wale masówkę na mircie i idzie pięknie :mrgreen: Zawsze miałem problemy z przytyciem, a teraz regularnie idzie do przodu, dodatkowo same mięśnie praktycznie. Grubasem nie zostaniesz - też się tego obawiałem. Grunt to ostre ćwiczenia i dobre odżywianie - wtedy nabierasz fajnej solidnej masy :great:

Tak jeszcze dodam od siebie - rozpatrywanie leku pod względem receptorów na jakie działa itp. i jak to przełoży na efekty to chyba najbardziej wadliwy i nie sprawdzający się sposób w praktyce jaki powstał :mrgreen: Psychiatria to gra w lotka, wielu próbowało rozkminiac jak to wszystko działa ale i tak zawsze na końcu wychodzi, że to loteria.

Michuj właśnie nie mało co się sprawdza, bo zauważyłem pewne efekty na mirtazapinie. Po prostu za mało czasu dałem temu lekowi. Do SSRI już nie chcę wracać bo widzę, że branie ich to stanie w miejscu. Chciałbym byś i Ty zobaczył, że można trafić w dobry lek, ale widzę, że wolisz z kpiną i ironią komentować czyjeś spostrzeżenia.

Czytając trochę twoich postów zauważyłem pewien schemat - coś jest zajebiste -> później do dupy -> jednak może być -> do dupy
zdrowymozg.pl

przez miko84 09 kwi 2013, 10:00
frustrated tak? A sporo tych leków wymieniałem czy jednak tylko SSRI i mirtę?

-- 09 kwi 2013, 14:14 --

Mija już w sumie 8 dzień na mircie (początkowo z sertrą, od paru dni sama mirtazapina) i jest lepiej, poprawiła się motywacja i anhedonia ustępuje. Co ciekawe puściła od razu potliwość, którą miałem na sertralinie i to napięcie wewnętrzne.
miko84

przez elfrid 11 kwi 2013, 20:37
miko84, Nie chcę krakać, ale możemy się założyć, że w czerwcu, a najpóźniej w lipcu już znowu będziesz na jakimś SSRI.
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 12 kwi 2013, 16:48
Pożyjem, zobaczym ;)
miko84

przez Michuj 12 kwi 2013, 17:07
Widzę to wasze skakanie po lekach, to dociera do mnie jak wielkim szczęściażem jestem. 1,5 roku na wenli i ani myślę na coś zmieniać i kombinować.
Zszedłem z mirtrą do 7,5 i nie odczułem najmniejszych zmian, gdy brałem 30-tke. Tak więc jeszcze jedna redukcja i odstawka mirtry.
Loża szyderców

przez blue space years 12 kwi 2013, 18:37
A co z niekorzystnym wplywem na szpik?Jestem na 45mg mitry i nie wiem czy jakies badania robic?mitrazapina dla mnie to mistrzowski lek jak na razie . :yeah: Czuje sie na mircie plus feverinie coraz zdrowszy i szkoda by bylo rezygnowac z mitry :bezradny:

przez CórkaNocy 12 kwi 2013, 19:32
blue space years, chyba mało kto się tym przejmuje, bo jakieś tam powikłania ze szpikiem strasznie brzmią, ale spotykają 1 na 10 000 czy 100 000 osób. Zresztą zauważyłam po ulotkach, że w innych psychotropach też to jest ujęte: jakaś agranulocytoza, leukopenia itd. nawet przy paracetamolu to jest napisane czy innych lekach.
Sama nie robię badań krwi i lekarz mi mówił, że nawet prób wątrobowych nie muszę robić.
W ulotkach mnóstwo rzeczy piszą typu krwawienia z żołądka, ja nie mam tego typu objawów czy żółtaczki też nie dostałam od tych leków (odpukać), więc tym mniejsze ryzyko moim zdaniem jest na szpik.
CórkaNocy

przez miko84 12 kwi 2013, 19:32
blue space years wystarczą podstawowe badania krwi. Jeśli białe krwinki są w normie to nie ma powodów do obaw.
miko84

przez blue space years 12 kwi 2013, 19:40
Wielkie dzieki wam no to nie ma sie czym martwic na zapas pozdro

Sortuj wg