MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez elfrid 28 sty 2013, 20:25
miko84, Również powodzenia. Ale lepiej jakbyś połączył te dwa leki. I wprowadzenie setry łatwiejsze i synergiczny efekt optymalniejszy. Podobno SSRI+mianseryna/mirtazapina świetnie się łączą.
PS Nie boisz się tych skutków SSRI o których zawsze pisałeś?
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 28 sty 2013, 20:42
Na razie nie chce o nich myśleć. Wiem jedno - im dłużej byłem na SSRI (akurat na paro), tym działanie było lepsze, nawet po wielu miesiącach, ciągły progres. Na mircie nie bardzo, pozatym ta zmuła nie przechodziła. SSRI mają poza działaniem przeciwdepresyjnym masę pozytywnych efektów na organizm - działanie przeciwzapalne, neuroprotekcyjne, immunomodulujące (zero infekcji na paro) i co ciekawe przeciwgrzybiczne. Tak więc mają sporo pozytywnych działań. Mirta niestety zwiększa np. poziom TNF-alfa - silnie prozapalnej cytokiny :f.
miko84

przez Marek1977 28 sty 2013, 20:47
Czyli można wysnuć założenie że jeśli lek agonizuje jakiś receptor (np.H1 czy 5HT2c) może je w pewnym stopniu downregulować ale nie zlikwiduje ich określonego wpływu na organizm gdyż do końca zostanie ich agonistą -więc mirtazapina zawsze będzie zamulała,z czasem mniej ale formalnie cały czas pobudzając receptor H1 będzie wpisana w nią komponenta "muląca".
Conscientia est, necesse est

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 28 sty 2013, 20:55
miko84, a pamiętasz jak się skarżyłeś na paro.... na anhedonie, na brak energii, wrażeniu, że życie ucieka Ci przez palce.

przez miko84 29 sty 2013, 08:57
Marek1977 tak jak piszesz, z tym, że mirta antagonizuje H1 i 5-ht2c. Do pewnego stopnia receptory H1 downregulują ale zmuła występuje ciągle bo ten antagonizm też jest stale. Podobnie SSRI - do pewnego stopnia ta downregulacja 5-ht2c następuje, ale one ciągle agonizują te receptory, więc pewne efekty będą stałe.

elfrid pamiętam dobrze, ale z perspektywy mirtazapiny widzę, że na pewien rodzaj anhedonii SSRI działały - czytałem sporo, a na mircie wogóle. Akurat brak energii na paro był w porównaniu do mirty minimalny...
miko84

przez frustrated 01 lut 2013, 13:26
od miesiaca na mircie 45mg... calkiem git
zdrowymozg.pl

przez miko84 01 lut 2013, 13:37
Tylko mirta? Duża różnica między 30 a 45?

-- 02 lut 2013, 12:49 --

Zryta ta mirta że szok. Lek powoduje taką dezorientację, problemy z koncentracją i uwagą, że powinien być zabroniony...
miko84

przez siostrawiatru 03 lut 2013, 10:43
Od niedawna znowu biorę mirtę, ale mam problem. Po przebudzeniu widzę podwójnie! Wcześniej było to ok.2-3minuty od razu po przebudzeniu. Dzisiaj trwało to ok. godziny!! Przestraszyłam się nie na żarty, że tak mi już zostanie. Miał ktoś tak? Powinnam się martwić?
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

przez Michuj 03 lut 2013, 10:58
to wsiadaj na motor po przebudzeniu. Doznania będą podwójne :mrgreen:
Loża szyderców

przez siostrawiatru 03 lut 2013, 11:02
Michuj napisał(a):to wsiadaj na motor po przebudzeniu. Doznania będą podwójne :mrgreen:

:mrgreen: chciałoby się, ale śnieg u mnie spadł :evil: Z tym podwójnym widzeniem pierwsze drzewo moje :mrgreen:
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

przez miko84 03 lut 2013, 13:48
Mirta bye bye, zmuła i dezorientacja nie mijają, na tym leku nie da się normalnie funkcjonować. W dodatku lek pogarsza funkcjonowanie społeczne, co u osoby z lękiem społecznym jest nie do zaakceptowania... Zmieniam na sertralinę i tym razem wytrwam na niej choćby nie wiem co.
miko84

przez elfrid 03 lut 2013, 14:47
miko84, a mówiłeś, że wyrzuciłeś sertrę żeby Cię nie kusiło? :D Nie chcę się powtarzać ale może połącz tą sertralinę z mirtazapiną. Albo zacznij od dawki sertry 50mg, bo niedługo znowu poczujesz się koszmarnie.

przez miko84 03 lut 2013, 15:18
:mrgreen: Mam sertrę i pewnie to efekt placebo ale czuję się lepiej od pierwszej dawki. Chcę spróbować samą sertrę, później rozważę dodatki.
miko84

przez elfrid 03 lut 2013, 15:32
miko84, Oby tylko nie dlatego, że to właśnie mirta jeszcze krąży w organizmie.

Sortuj wg