MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez thatMightyOneMan 26 sty 2013, 00:45
Bezimienna - lekarz ci nie wytłumaczy raczej tego... on ma w głowie 'zarabiać' a nie uświadamiać /
jak bym miał więcej czasu to wylałbym kawę na ławę , nie potrzeba wtedy nikomu -po prostu- drugiej osoby byś widziała... innym razem ,choć z tego co ogólnie tu napisane - odczucia plus własne doświadczenia pokażą ocb; z czasem wszystko przychodzi.

Ciekawa obserwacja moja odnośnie 3-4 nocy na dawce 2x30mg ...wstało słońce :mrgreen: ..po czymś co zgniata psychikę/ plus kilka sprawdzonych dodatków standardowo ; esci|sele i kochana kurkuma z pieprzem ;
po kilku miesiącach ciężaru padłem ,w sumie już chciałem światła w tunelu ..dosłownie.

Nie odczuwałem po tych dawkach żadnych dolegliwości jakie miały miejsce przy 15/30mg ..wiadomo; z rana dochodzenie do 'siebie' itd. owszem rec. histaminowe wysiadły już pewnie - ale wyraźnie poczułem TĄ resztę mirtazapiny.

przez Popiół 26 sty 2013, 01:26
thatMightyOneMan ty 2x dziennie bierzesz po 30mg rano i wieczorem? jak ty funkcjonujesz z rana po 30mg mitry, ja bym chyba nie wyrobił.
Popiół

przez thatMightyOneMan 26 sty 2013, 02:03
nie nie ,źle się wyraziłem chyba ,ja się wybudzałem w nocy i bez drugiej 30stki bym chyba ...sam nie wiem czy to pisać ..
więc ok 21szej 30mg i w nocy ok 4-5tej 30mg .przyznam się ,że raz doszło 1piwo/ ,2x dodatek hydroxyzyny 25mg i 50mg i raz kilka mg Clonazepamu /

Dziękuję teraz za te "bombki" ...choć pewnie mogło się obejść bez dodatków do mirty ;

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mrs.grey 26 sty 2013, 11:13
Mam pytanie. :D Biorę Mirtor (15mg) od dwóch tygodni. Właściwie brałam go już w ubiegłym roku ale teraz znowu do niego wróciłam. Czy można po nim nie przytyć? To znaczy czy da się coć zrobić tak żeby nie przytyć ? :D

przez Michuj 26 sty 2013, 11:22
Czy można po nim nie przytyć?

głupie pytanie
To znaczy czy da się coć zrobić tak żeby nie przytyć ?

żreć mniej i się nie tyje.
Loża szyderców

przez barsinister 26 sty 2013, 11:29
Michuj napisał(a):żreć mniej i się nie tyje

powiedział co wiedział
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez miko84 26 sty 2013, 17:50
mrs.grey wyrażę się grzeczniej niż Michuj: nie jeść więcej. Co niestety jest trudne bo mirtazapina poprawia apetyt...szkoda, że nie poprawia także silnej woli... :mrgreen:
miko84

przez one-half 26 sty 2013, 18:12
Nieprawda. Jedzenie mniej nie oznacza wcale ze nie bedziecie tyc. Mirtazapina wbrew temu co niektorzy sadza konkretnie zatrzymuje wode w organizmie i sie puchnie (to cos innego niz tycie, tzn tyje sie tez ale niezaleznie od puchniecia). Ja po 2,5 mies na mircie przyroslem o 10 kg mimo tego ze nie mialem jakichs napadow obzartstwa i ruszalem sie. Powoli przestawalem sie miescic w moje spodnie. i wlasnie te problemy z waga byly powodem decyzji o odstawieniu Mirzatenu. I uwaga - po odstawieniu w 2 tyg ubylo mi ok. 4-5 kg bez specjalnych wysilkow - woda lala sie ze mnie non-stop, nawet rano budzilem sie mokry. Masakra.

przez miko84 26 sty 2013, 18:24
10 kg samej wody? To chyba masz tendencję do zatrzymywania wody, nie każdy tak ma.
miko84

przez one-half 26 sty 2013, 19:46
miko84 napisał(a):10 kg samej wody? To chyba masz tendencję do zatrzymywania wody, nie każdy tak ma.

Nie 10 kg to nie, bo tluszczyku sie troche tez odlozylo i w koncu musze sie srsly wziac za jego zruzcenie. Wode oceniam tak na 3-4-5 kg PRZY CZYM jak ta woda ze mnie zeszła poczułem się o wieeeele lepiej

przez miko84 28 sty 2013, 12:06
Chodoki (i dziouchy) zmieniam jednak tą mirtę, bo zmuła i senność jest nie do wytrzymania, mimo iż brałem ją już 7 tygodni...Pozatym brak działania na zamartwianie się i przejmowanie, na które działają tylko SSRI u mnie. No i na OCD mirta działa bardzo słabiutko. Teraz sertralina do oporu i tyle. Mirtę polecam bo to dobry lek i wielu osobom może pomóc. Jeśli ktoś nie musi wstawać wcześnie rano to lek będzie idealny.
miko84

przez depas 28 sty 2013, 13:41
Zatem powodzenia z sertraliną, zaczynasz od sporej dawki...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Tańczący z lękami 28 sty 2013, 14:06
miko84, powodzenia, trzymaj się!
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez miko84 28 sty 2013, 14:20
depas tak, ale wiem czego się spodziewać po początkach z SSRI. Tym razem zostanę z "sertrą" na dłużej.
miko84

Sortuj wg