MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Tańczący z lękami 22 sty 2013, 15:24
miko84, szczerze? sam nie wiem, co mi jest a co wynika z leków. Na pewno problemem jest lęk i napięcie mięśniowe, problemy ze snem i depresja, ale czasami mam wkurwy i podminowanie (nie wiem czy trochę nie przez leki), stąd pewne podejrzenie o chad-typ mieszany, ale nie wiem czy występujące czasem lekkie euforie to stan normalny czy hipomaniakalny. Głownie dominuje depra - 95% czasu i brak energii. Wezmę więcej leków to jest poprawa na 3 tyg po czym większe podwkurwienie i bądź tu mądry...Poza tym początek SSRI to lęki, napięcie, ale również euforia jednocześnie. Chore to wszystko. Marzę o stabilizacji i normalnym samopoczuciu, żebym wiedział co będzie za miesiąc i mógł cokolwiek zaplanować, a tylko czekam i czkam na cud...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez depas 22 sty 2013, 18:55
Tańczący z lękami napisał(a):Marzę o stabilizacji i normalnym samopoczuciu, żebym wiedział co będzie za miesiąc i mógł cokolwiek zaplanować, a tylko czekam i czkam na cud...

Podpisuję się pod tym rękoma i nogami. Wydaje się że człowiek nie prosi o wiele, a jednak w prawdziwym życiu może okazać się że to niestety zbyt wiele. Bierzemy te wszystkie leki, każą czekać miesiącami na efekty a początkowo jest nawet pogorszenie, potem już 2 albo 3 leki...
Może staję się zgorzkniały albo znów nie mogę zaaoceptować siebie jakim jestem oraz niemocy leków w tej dziedzinie...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez elfrid 22 sty 2013, 19:58
Tańczący z lękami, biorę z fluo. Na razie nie mogę sobie pozwolić na jej odstawienie. Zresztą muszę wrócić do 50mg topi, bo zawaliłem jeden przedmiot na studiach, a czeka mnie jeszcze sesja, więc nie mogę sobie pozwolić na zmulenie. W połowie lutego stopniowo spróbuje znowu zwiększać, ale już o 25mg, finalnie do 100mg. Wtedy się też oceni czy zostawić fluo, czy brać nadal.

miko84, chyba tańczący bierze lamo też ze względu na stabilizację i równowagę, a nie tylko jej dodatkowe właściwości antydepresyjne.

-- 22 sty 2013, 19:59 --

depas, a gdzie w Twoim zestawie podziała się Depakina? Sam wyrzuciłeś?
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depas 22 sty 2013, 20:22
elfrid, Depakine niby jeszcze biorę ale już tylko do następnej wizyty. Jak stabilizator uważam że się już nie sprawdza, pomogła mi kiedyś ale obecnie szkoda mi wątroby na branie leku który moim zdaniem nic nie robi.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 22 sty 2013, 20:24
W sumie racja, im mniej leków tym lepiej.

przez Tańczący z lękami 22 sty 2013, 23:55
depas, żal mi Ciebie, bo domyślam się, co przeżywasz. Od 4 mcy nie funkcjonuje zawodowo, społecznie również na pół gwizdka a najgorsze, że coraz mniej nadziei we mnie. Dolina w ch.j :roll:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez depas 23 sty 2013, 18:13
Tańczący ja nie pracowałem sporo dłużej od Ciebie niestety i wiem jak to wyjaławia umysł. Społeczne funkcjonowanie również u mnie na pół gwizdka a może i mniej. Jestem trzeźwiutki od 2 lat, ale muszę powiedzieć że alkohol otwierał mnie na ludzi i tego mi brakuje, sam z siebie jestem głęboko zamknięty w sobie i nietowarzyski. Właśnie po długiej przerwie zaczynam pracę, dzisiaj miałem pierwszy dzień i jest ciężko z ludźmi się porozumieć, czuję że odstaję od nich, zwyczajnie trochę inny jestem i nie wiem czy to się kiedykolwiek zmieni. Chyba tylko terapia, jak zresztą mówili mi lekarze, bezradnie rozkładając ręce.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 23 sty 2013, 19:47
depas, nie trzeba do wszystkich przystawać. Praca to nie szkoła, że gdzie trzeba należeć do grupek i podgrupek i się na siłę integrować. Jak zatrybi to dobrze, jak nie to nie. Zawsze jednych się lubi bardziej innych mniej.

przez depas 23 sty 2013, 20:30
elfrid, mój problem polega na tym że kiedy chcąc nie chcąc wchodzę w nowe środowisko, automatycznie wychodzę z założenia że "oni" są wporzo, a ja jestem inny i dziwny. Potrzeba mi naprawdę dużo czasu żeby jakoś się odnaleźć, a zanim to nastąpi jestem (tak mi się wydaje) odbierany jako dziwak i odludek. Ale mogę się mylić.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez thatMightyOneMan 24 sty 2013, 05:37
mirtazapina temat a nie...
60mg od 3ch dni ...plus hydroxyzyny z 25/50 ..sic

przez miko84 24 sty 2013, 09:37
Mało Ci działania antyhistaminowego mirty? :shock:
miko84

przez thatMightyOneMan 24 sty 2013, 13:37
taki okres w życiu miko ...wiesz wszystko dosłownie się sypie ,nie idzie spać / ,a alko nie mam zamiaru popijać

przez CórkaNocy 25 sty 2013, 14:26
a jak to jest z dawką mirtazapiny 30 mg?lekarz twierdzi, że im większa dawka tym mocniej muli,działa nasennie i senność utrzymuje się w ciągu dnia. a czytam tu,że właśnie powyżej dawki 15 mg ona aktywizuje pobudza, więc jak to u was jest? odczuwacie przy 30 mg senność w dzień, spowolnienie?
CórkaNocy

przez elfrid 25 sty 2013, 22:21
Bezimienna123, podobno mianseryna i mirtazapina w mniejszych dawkach działa nasennie a w większych przeciwdepresyjnie, a więc również w jakiś sposób motywująco. senność pewnie występuje tylko na początku.

Sortuj wg