MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez elfrid 11 sty 2013, 19:57
Tańczący z lękami napisał(a):miko84, ale fluoksetyna też jest antagonistą 5-ht2c a chyba zmniejsza apetyt. Ja coraz mniej wierzę w teorie psychiatryczne...

Ja też. W każdym mechanizmie, w którym szukamy jakiegoś ułamka prawidłowości, znajduje się jakaś luka. Topiramat podobno działa w czterech mechanizmach: blokuje kanały sodowe, aktywuje GABA, blokuje receptory glutaminergiczne typu AMPA i kainowe, oraz hamuje anhydrazę węglanową. Nawet nie próbuje się zastanawiać, który to działa pozytywnie, a który negatywnie. A jak tam u Ciebie lamotrygina?
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 11 sty 2013, 20:13
Bo mózg jest zbyt skomplikowany by go poznać w pełni. Przynajmniej teraz mało wiemy. To co wiemy to próba zrozumienia prawidłowości, człowiek robił tak od początków świata :)
miko84

przez elfrid 11 sty 2013, 20:20
Ja stawiam na te receptory GABA, że to mi dobrze robi :D Benzosy, barbiturany i alkohol też mieszają przy GABA. W GABA jest przyszłość psychiatrii i neurologii :D :D :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Popiół 11 sty 2013, 21:02
Ja biorąc mitrozapine (30mg) myślałem że nie działa na mnie lub działa bardzo słabo ale dopiero jak ją odstawiłem przekonałem się że działała i pomagała mi jakoś przetrwać, chociaż na anhedonie raczej słabo u mnie działała ale i tak było dużo lepiej w tej kwestii niż teraz beż leków, wybieram się na dniach do psychola i zastanawiam się nad powrotem do mitry w połączeniu z wellbutrinem 150mg może trochę mnie zaktywizuje bo ostatnio męczy mnie apatia zero chęci do niczego, wszystko jest dla mnie bez sensu, wszystko męczy nawet najprostsze czynności, utrata zainteresowań, brak odczuwania przyjemności, straszny stan.

Spoko bo mitra dobrze reguluje mi sen, chociaż po jej odstawieniu mam znów problemy z zasypianiem, jestem alergikiem tzn męczy mnie często katar sienny po mitrozapinie zero kataru ;)
Do ssri ciężko mi wrócić bo np. paroksetyna niszczy moje życie intymne, jestem pod tym względem bardzo czuły na ssri i wenle i zawsze cierpię na anorgazmię i nie odczuwam przyjemności z seksu, chociaż teraz i tak przez depresje nie mam ochoty na spotykanie się z kobietami.
Popiół

przez nieboszczyk 11 sty 2013, 21:20
Popiół,
skąd taki nick?
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez Popiół 11 sty 2013, 23:13
nieboszczyk napisał(a):skąd taki nick?

To chyba nie jest tematem rozmowy tylko spamem ;)
Nie wiem skąd, taki se wymyśliłem a skąd są np. nicki tysięcy użytkowników tego forum ? :D :lol:
Popiół

przez Tańczący z lękami 12 sty 2013, 00:05
elfrid, nie chce zapeszać więc nic więcej nie powiem... :lol: ja stawiam albo na blokowanie kanałów sodowych albo blokowanie glukominianu

-- 11 sty 2013, 23:07 --

...glutaminianu ofkors :lol:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez elfrid 12 sty 2013, 01:28
Tańczący z lękami, nie zapeszysz, jak ma zadziałać, to zadziała :D

przez miko84 12 sty 2013, 10:52
Blokowanie kanałów glutaminianiu, w szczególności NMDA jest ciekawe, np. ketamina wykazują działanie przeciwdepresyjne, ale to wszystko moim zdaniem przez ich wpływ na ogólne przekaźnictwo w układzie nerwowym. Podobnie kanały sodowe, chociaż tutaj działania antydepresyjnego bym nie oczekiwał zbytnio, bo większość leków na padaczkę byłaby wtedy antydepresantami, a jak wiadomo bardziej one tłumią jakiekolwiek zwyżki nastroju.

Gaba też jest przeceniane, benzosy nie działają na każdego (np na mnie wogóle). I tak na końcu rozważań dochodzimy do celu głównego, czyli dopaminy :mrgreen: Nie bez powodu mamy tyle narkomanów co mamy.
miko84

przez depas 12 sty 2013, 11:32
miko84, ja osobiście zawsze byłem wielkim fanem gaba - alkohol i benzo - nic mnie tak nie uszczęśliwiało. No, może z wyjątkiem wspomnianej dopaminy, wszystkie amfetaminy i ekstazy, które zalewają mózg tą substancją i człowiek (niestety) chce tylko więcej i więcej.
Nadmienię tylko że wszystkie wymienione powyżej środki są już za mną, żebyś nie myślał że jestem regularnym ćpunem... Co najwyżej eks pijakiem i zabawowym eks psychonautą :)
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez mvp95 12 sty 2013, 11:44
Może mi ktoś wytłumaczyć na czym polega mechanizm działania mirtazapiny bo nic z tego nie rozumiem... Skoro ten lek blokuje 3/4 receptorów w mózgu to jak ma wyglądać działanie terapeutyczne? Powinien je chyba agonizować prawda? Docelowo mam brać 45mg mirtazapiny + 300mg wellbutrinu i boje się żeby jedno z drugim się nie gryzło. Zależy mi na działaniu dopaminowym i z tego co czytałem mirtazapina blokuje jakiś tam receptor 5ht2a/c co powoduje uwalnianie dopaminy ale z drugiej strony blokuje też receptory dopaminergiczne więc troche nie ogarniam jak to ma działać. Jak jest tu ktoś kto się na tym zna to bardzo proszę o wytłumaczenie. Z góry dzięki
mvp95

przez czarnobiała mery 12 sty 2013, 15:59
Czy są jakieś niedrogie zamienniki mirtoru, które nie są rozpuszczalne w jamie ustnej, tylko normalnie do połykania. Smak mirtoru jest ohydny.

przez Tańczący z lękami 12 sty 2013, 16:16
to prawda, ma smak chemii :roll:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez czarnobiała mery 12 sty 2013, 16:19
mi się codziennie zbiera na wymioty, jak jem ten mirtor. Dlatego wolałabym zwykłe tabletki do połknięcia.

Sortuj wg