MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Siding Spring 17 gru 2012, 12:08
ja za niedlugo zamierzam wlasnie sprobowac z agomelatyna. Ciekawe czy odczuje jakies dzialanie ..

przez depas 17 gru 2012, 12:31
Brałem agomelatynę (25mg) przez parę miesięcy i przyznaję że jest to bardzo ciekawa substancja. Nadmienię że w tamtym okresie był to jedyny lek jaki przyjmowałem (teraz są 4 i trudno się połapać co i jak działa). Przeszedłem na Valdoxan prosto z bardzo nieudanego epizodu z Wellbutrinem, i zmiana przyniosła niemal natychmiastową ulgę - uspokoiłem się, wyciszyłem, można powiedzieć że poczułem się bardzo normalnie. Znacznie też zmniejszyły się lęki jakie fundował mi bupropion. Jednym problemem (poza ceną oczywiście:) były od samego początku problemy ze snem - nie tego spodziewałem się po leku zbliżonym do melatoniny, a jednak. Częste budzenie się, niespokojny i płytki sen, tak wyglądały pierwsze tygodnie. Jak wyczytałem na forach z UK, nie ja jeden miałem taki problem.
Ogólnie wspominam ago całkiem pozytywnie, być może zostałbym na niej na dłużej, ale kiedy przyszła pora na podniesienie do 50mg, zabrakło już pieniążków i przeszedłm na mirtazapinę.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez miko84 17 gru 2012, 13:09
Mirtazapina dla Ciebie może być dużo tańszym i lepszym na sen rozwiązaniem. Ja osobiście wychwalałbym mirtę pod niebiosa gdyby nie jej działanie na noradrenalinę, 5-ht2a i H1, ale wtedy byłaby zupełnie innym lekiem :)

50 mg rzeczywiście uderzy po kieszeni...ciekawe za ile lat kończy się patent na ten lek...
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 17 gru 2012, 20:29
miko84 napisał(a):Jedyny dostępny na rynku lek który działa tylko na 5-ht2c to agomelatyna, ale jest droga bo jeszcze firma która ją wymyśliła ma wyłączność.

I ten jedyny dostępny lek działający wybiórczo na 5-ht2c również powoduje senność, sedacje i bierze się go na noc. Jak dla mnie to nadal temat spekulacji, bo wciąż nie jestem w stanie logicznie wyjaśnić dlaczego fluo działa tak dobrze na napęd tj. wyraźnie lepiej od innych SSRI (paro, escitalopram, citalopram, fevarin), powodując dużo szybszą poprawę. Skuteczniejsze i szybsze działanie wenli mogłem tłumaczyć wpływem na noradrenalinę. Ale w przypadku fluo to nie wiem już jak to naukowo rozkminić. Tzn. że w moim przypadku fluo wywołuje skutki zbliżone do wenli, niż do paro - mimo, że jest z nią w tej samej grupie leków (SSRI).
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 17 gru 2012, 21:14
elfrid dobrze wiesz, że lek działa też na receptory melatoniny więc nie dziw się, że działa nasennie. Podtrzymuję to co napisałem.
miko84

przez depas 17 gru 2012, 22:28
Na mnie osobiście agomelatyna wcale nie działała nasennie, przeciwnie, gorzej po niej spałem. Jeśli chodzi o jej działanie na receptory melatoniny, zdaje się że i tutaj nie jest to tak oczywiste jak się wydaje, na część osób biorących melatoninę ma ona działanie wręcz przeciwne do zamierzonego i jeszcze pogarsza bezsenność. Co tylko potwierdza fakt że niekiedy zwyczajnie nie da się przewidzieć jak indywidualnie zadziała dana substancja. Wiem, że nic nie wiem, jak ktoś mądry kiedyś powiedział.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez JużTuByłem 17 gru 2012, 22:28
Jestem już ponad tydzień bez Anafranilu ,tylko sama mirtazpina i muszę powiedzieć ,że jest o niebo lepiej.
Hmm jeśli mirta tak fajnie działa ,to dobry ruchem byłoby dorzucenie fluo.Miko co bardzie antagonizuje 5-ht2c fluo czy mirta ?
Wiem ,że mianseryna jest bardzo podobna do mirty ,ale gdyby dorzucić do mirty mianseryne spotęguje to antagonizm ? Pewnie głupie pytanie ,ale ja nie jestem do konca pewny :D
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez Tańczący z lękami 17 gru 2012, 22:41
elfrid, moje zdanie jest takie, że fluo w mniejszych dawkach bardziej wychwytuje noradrenalinę niż wenla, ale mogę się mylić. Dlaczego? Po pierwsze fluo wychwytuje zwrotnie serotoninę aż 20 razy słabiej od paro oraz jest najmniej selektywna spośród SSRI tzn ma aż 70 razy mniejszą selektywność w porównaniu z citalopramem (selektywność serotoniny do noradrenaliny), a więc może jestem laikiem, ale wychwytuje noradrenalinę, pytanie jak dużo?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Selektywne ... serotoniny
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez JużTuByłem 17 gru 2012, 22:45
Od dziecka miałem natręctwa teraz po tym leku nie wiem co to jest.
Kiedyś była tragedia ,ale od roku opanowałem ja w większym stopniu, niestety niektóre nawyki w głowie zostały lecz potrafiłem sobie w lepszy czy tam gorszy sposób poradzić z tym.
TERAZ prawie to myślenie odeszło ,a jeśli nawet się pojawi ,to zbytnio nie muszę się wysilać aby znikło tak jak kiedyś.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez miko84 17 gru 2012, 22:50
JużTuByłem mirtazapina silniej od fluoksetyny antagonizuje 5-ht2c. Już nie możesz podwyższać za bardzo mirty więc dorzucenie mianseryny byłoby dobrym wyjściem gdybyś czuł że brakuje jakiegoś działania w sferze 5-ht2c.

Szukanie działania noradrenalinowego w ssri jest trochę bezcelowe skoro mamy snri.

Effect of Antidepressants on Norepinephrine Uptake In Vitro*

Sertraline 160.00
Paroxetine 81.00
Clomipramine 21.00
Citalopram 6,100.00
Fluvoxamine 620.00
Fluoxetine 370.00
Imipramine 14.00
Amitriptyline 24.00
Desipramine 0.83
miko84

przez elfrid 17 gru 2012, 22:58
Tańczący z lękami, trochę robi się to zagmatwane. Czyli fluo jest SSRI, ale działa jak wenla? :D Ja już sam nie wiem czy chce wnikać w te niuanse czy przyjąć, że aktywizujące leki są dobre, inne złe :D Być może pozytywne działanie na mnie fluoksetyny faktycznie wynika z jej nieselektywności. Wenlafaksyna też nie działała zbyt wybiórczo, w końcu wychwytuje serotoninę oraz noradrenalinę. I chyba to bardziej do mnie przemawia niż bezpośrednie oddziaływanie na receptor 5-ht2c.

przez QueenForever 17 gru 2012, 22:59
"idealny" dla mnie lek to jednocześnie -inhibitor zwrotnego wychwytu 5HT i DA ,antagonista 5HT2c,agonista rec.opioidowych mu,antagonista NMDA.
QueenForever

przez Tańczący z lękami 17 gru 2012, 23:16
elfrid, oczywiście mam na myśli tylko małe dawki wenli i pewnie się w tym temacie mogę mylić, że działa bardziej na noradrenalinę niż fluo, ale fluo jest chyba najmniej selektywna z SSRI.
A tak swoją drogą czuję jakbyśmy wszyscy błądzimy w ciemnościach niczym ślepcy i wzajemnie po omacku udzielamy sobie rad o tym co nam się wydaje :blabla: Ale z drugiej strony jak inaczej walczyć z tym cholerstwem? Ja już nic nie rozumiem, jeden dzień mogę mieć niezły a za kilka dni dolina i podwkurwienie, że nic, naprawdę nic nie pomoże, jeśli Ty nie pomożesz Święty Boże... :105:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez elfrid 17 gru 2012, 23:21
Ja tylko próbuje zrozumieć, czemu dwa leki z tej samej grupy tj. fluo i paro mogą działać tak różnie. Ale wydaje się, że to pytanie ma pozostać bez odpowiedzi i pozostaje cieszyć się z tego, że fluo działa :D :D
Może spróbuj podnieść sertralinę do większej, zalecanej dawki.

Sortuj wg