PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez xmarcinx92 25 paź 2013, 19:20
zobaaczymy moze za pare dni sie uspokoi :)

przez wieslawpas 26 paź 2013, 03:31
xmarcinx92, spoko to efetk zmniejszenia dawki przerabialem to, miesiac temu. Zejście z 15 na 10 daje zauwazalne efety odstawienia. Niby to tylko cwiartka do odsawienia, ale jednak to sie czuje. Za pere dni sie uspokoi. Miałem nasilone lęki i pobudzenie, na szczescie po jakiś czasie minelo. Nie czułem żadnycj jazd zwiazanych z cialem, tylko psychiką. Moze za bardzo koncetrujsze sie na ciele, ale z rgugiej strony skoro widzisz róźnice to coś w tym jest.

-- 26 paź 2013, 03:34 --

hania33, szkoda ze u nas nie ma takich przepisow. Daja mi w kość te psy swoim szczekaniem.

przez hania33 26 paź 2013, 16:24
wieslawpas, A Tobie paro pomogła na początku , gdy brałeś?
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez xmarcinx92 26 paź 2013, 22:13
w tym sęk ze ja nie odstawiam a zaczynam leczenie paro hehe :) ale dawka 20 mg uniemozliwia mi racjonalne myslenie czuyje sie jak mumia w dodatku nic mi sie nie chce przy 15 jest troche inaczej

przez wieslawpas 26 paź 2013, 22:17
hania33, pewnie, ze pomoglo. Z tym że wtedy miałem inne objawy, takie bardziej depresyjne.

przez xmarcinx92 27 paź 2013, 00:17
musze wam powiedziec ze od 2-3 dni mam takie nerwicowe kłucia w klatce piersiowej ;/

-- 27 paź 2013, 00:32 --

zauwazylem ze paroksetyna ma dosyc charakterystyczne postacie lęków u mnie lęk na paroksetynie wygląda inaczej niz na kazdych innych lekach to cos innego,czuje większe lęki i jestem jak by w snie,tak jak bym tracil swiadomosc i na chwile co chwile by mi ta swiadomosc wracala,kłucie w klatce,scisk gardłą taki tępy lęk

przez ateista 27 paź 2013, 00:35
Czyli te widzenie "przez mgłę" , taki jakby słabszy wzrok iuczucie jakby gałki oczne wciskało w czaszkę) , to normalny efekt uboczny paroksetyny ?
Czy to przejdzie z czasem ? Biorę Seroxat od dwóch tygodni 1x1 20mg

przez xmarcinx92 27 paź 2013, 00:43
normalne nieraz pytam sie znajomych czy sie dymi cos w domu czy ja widze przez mgle hehe :P
oczka tez bola nieraz niestety

-- 27 paź 2013, 00:44 --

nie masz mięsnie z waty ? oslabionych ?

przez ateista 27 paź 2013, 01:04
xmarcinx92 napisał(a):nie masz mięsnie z waty ? oslabionych ?

Teraz już nie. Na początku tak miałem .

Oprócz tego mętnego wzroku strasznie się pocę i w nocy się często budzę .

przez wieslawpas 27 paź 2013, 04:29
xmarcinx92, a to tam jeszcze wypróbowaleś? Kurcze nie wiedzialem ze uboki a paroxetyny tak dlugo sie utrzymuja...
musialem kiedys przez to przechodzic, ale wtedy nie czytalem forum. Wyslalem posta jednego i to wsztyko.

ateista, takie widzenie przez mgle to jeden z efketów ubocznych paroxetyny. Nie bój sie wzrok Ci się nie psuje...

przez xmarcinx92 27 paź 2013, 08:38
jestem zdolowany co mam zrobic pomozcie wziolem 30 minut tEMU TABLETke relanium teraz drugą mam straszny scisk w gardle czuje ucisk w klatce tak juz od 3 dni ale teraz to cos strasznego straszne odrealnienie :( az chce mi sie plakac wkrecam sobie ze to jakis zawal bo czuje klócie w klatce,nieraz dochodza jakies nerwowe tiki albo mi sie wydaje bo nie pamietam co sie dzieje przed chwila nieraz mi sie wydaje ze cos ma miejsce a czegos takiego wogole nie bylo;/

przez hania33 27 paź 2013, 08:48
xmarcinx92, kros kiedyś tutaj napisał , ze tak właśnie wychodzą z nas nasze nerwy...to te przeklęte bóle somatyczne.
a może cos Cie zdenerwowało , jakieś miałeś zle dni , gdy ja mam ciężkie , nerwowe dni tez mi sie pojawiają lęki i jakby ktoś za krtań trzymał..
Ja miałam długo uboki po paro ..a biorę już 3 miesiąc..tylko wszystkiego nie trzeba zwalac znow na lek , moze to nasza nerwica chce pokazac co potrafi..

-- 27 paź 2013, 08:50 --

Jakie nerwowe tiki? z ta pamięcią krótkotrwała tak będzie , mija później..

-- 27 paź 2013, 08:51 --

Kazdy tutaj przechodzil te wszystkie uboki , pozniej przechodzilo im samo i czuli sie dobrze..

Obrazek

przez xmarcinx92 27 paź 2013, 08:52
Haniu bralem prawie wszystkie leki z grupy SSRI i jestem zdziwiony, biore dawke 15 mg a mam od 3-4 dni takie dziwne uboki, tępe lęki jak to nazywam pierwszy raz mam z nimi doczynienia,wstaje rano i jak bym wyszedl ze swojego ciała nie czuje czy musze oddychac czy nie,czy to robie czy nie,czuje tylko scisk w gardle i dezorientacje,usmiech naprzemian z zniewalajacym lękiem,kazdy moj ruch chodzenie,wstawanie boje sie ze upadne,albo ze bede biegal zaraz po domu i nie bede mogl zlapac oddechu ze nikt mi nie pomoze,mam wizje ze zaraz bede czekal na karetke bo nie wytrzymam :( na innych lekach mialem mniejsze uboki :( boje sie strasznie od paru dni lęk sie utrzymuje czasem na chwile schodzi zemnie ,dezorientacja,ucisk w gardle,kłócie w klatce, wiem ze to nerwica a z drugiej strony mnie sie wydaje ze zawał ;/ :( albo ze mi sie cos stalo z oddychaniem i zaraz sie wykoncze ;/// zaczyna mi brakowac sil;/ (dzisiaj musialem wziąć leki na uspokojenie ktorych nie bralem juz z ponad tydzien dodam ze wziolem podwojna dawke i tak o pomaga )

przez hania33 27 paź 2013, 08:59
xmarcinx92, Nie martw sie ponieważ sam sie nakręcasz..i później jest gorzej tylko..dezorientacje tez miałam , o ucisku w gardle mogłabym książkę napisać , ponieważ ja mam taki objaw nerwicy lękowej , nie wmawiaj sobie zawalu...na początku zawsze bierze sie jakies benzo do paro , dobrze , ze cos masz , poniewaz mi nic nie zapisano i sie tak meczylam...

-- 27 paź 2013, 09:00 --

xmarcinx92, jakie leki brales?

-- 27 paź 2013, 09:02 --

kazdy Tobie tutaj napisze , ze wchodzenie na paro jest ciezkie bardzo , ale sie oplaca..

Obrazek

Sortuj wg