PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Kalebx3 17 paź 2013, 12:21
Kalebx3 i tak trzymać

Utrzymać dobrą formę każdego dnia? Fajnie by było , ale nawet u najzdrowszych jednostek , jest to nierealne.
Dobrze chociaż ,że bywają takie dni, i oby było ich najwięcej zawsze.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez freda 17 paź 2013, 12:28
ale najważniejsze jest podejście do choroby,mimo wszystko trzeba walczyć,szukać przyjemności malych i dużych,powygłupiać się z dzieciakami,choć sił czasem brak,wyjść na spacer z psami ,choć dusi i trzęsie.och życie :why: ale potem wychodzi słońce i na to się czeka :yeah:
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez Stifler19 17 paź 2013, 19:52
paroksetyna z buspironem nie spełnia moich oczekiwań...ma ktoś jakiś pomysł na jakiś skuteczny dodatek do paro? (wszystko oprócz benzo) zastanawiam sie nad: pramolan, kwetiapina, mirtazapina....najlepiej coś o właściwoścaich przecwilękowych
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wieslawpas 18 paź 2013, 03:11
Stifler19, nie wiem, moze spróbuj pernezyne? Biore to na na noc i dzięki temu moge zasnac. Ale tak doraźnie
na mocne leki to sie nie nadaje. Bralem tez spamilan i wtedy jakoś tam dzialal, ale rewelacji nie bylo.Prawda jest tez taka ze dawka terapeutyczna to chyba jakies
15 mg. Ja mialem ten lek stosować doraźnie przy paro. Nie wiem co ci doradzic bo ja te stany niemofortowe "piki" znosze na zwyca. Przecież wszytko i tak sie uspokaja. A najbardziej uspokajające jest pisanie długich postów :)

Pramolan to taki uspokajacy lek, skuteczność taka jak spamilan mniej wiecej. Brałem zamiennie, żeby od żadnego sie nie uzależnić. Spamilen jest jednak lepszy bardziej dopasowany do lękow, pramolan tak ogólnie uspokaja - dobry na zwykle życiowe stresy. Reszty tego co opisałeś nie brałem wiec nie wiem.

przez hania33 18 paź 2013, 09:05
Stifler19, Ja brałam mirte , mi nie służyła , lecz na sen jest bardzo dobra , może spróbuj..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez Stifler19 18 paź 2013, 16:44
wieslawpas dzięki, to pramolan już wyklucze z listy:)
hania33 brałem mianseryne i też mi nie służyło, na sen super, niby to podobne dwa leki mians i mirta, ale jakas tam drobna różnica jest i dlatego jeszcze mirt pewnie w przyszłości przetestuje...zobaczymy też co lekarz doradzi...wszystko przez rzucenie palenia, już półtora miesiąca a lęk uogólniony często sie pojawia, działanie paro jest osłabione przez rzucenie palenia
Clonazepam 0.5 mg

przez wieslawpas 19 paź 2013, 04:07
Stifler19, wymyslasz sobie z tym rzuceniem palenia... po porstu dażysz sporotem do nałogu a lęk jest ci potrzebny jako motywator... bo jak zaczniesz palic to mnie... zgadłem?

przez hania33 19 paź 2013, 08:56
Oj co do palenia , to nie jest tak łatwo, wieslawpas, ponieważ , gdy się rzuci palenie człowiek staje się bardziej nerwowy..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez xmarcinx92 19 paź 2013, 13:11
dzisiaj wrzucilem dawke 20 mg...

przez Stifler19 19 paź 2013, 16:09
wieslawpas nie mam ochoty palić, odzwyczaiłem sie zupełnie jeśli chodzi o psychiczną zależność...po prostu organizm potrzebuje wciąż tego, nie moge sie zrelaksować, czuje chłód w klatce piersiowej(lęk), napięta psychika jakby umysł bolał, brak energi, depresyjność w myśleniu, apatia, nawet benzo nie działa zbytnio bo brakuje serotoniny, dopaminy, noradrenaliny, wszystkich tych pozytywnych hormonów...badania naukowców potwierdzają że w mózgu palaczy te neuroprzekaźniki są o około 30% wolniej rozkładane a co za tym idzie mogą oddziaływać dłużej, inne badania potwierdzają że palacze w większym stopniu reagują na leki antydepresyjne, sama nikotyna działa na te wszystkie hormony, a w dymie tytoniowym jest też np. harman który jest inhibitorem mao, a inhibitory mao to antydepresanty....więc przez ostatnie 5 lat mój mózg był napędzany tymi wszystkim związkami w połączeniu z paroksetyną co dawało wielką moc, teraz gdy nie pale odczuwam skutki, sama paroksetyna nie daje rady nawet przy podwyższaniu, a gdy paliłem to wystarczyło podwyższyć o 1/4 żebym czuł sie ponad stan, euforycznie wręcz
Clonazepam 0.5 mg

przez szary_wicher 19 paź 2013, 16:36
Mam do Was pytanie. Z kilku leków jakie brałem do tej pory na depresję i fobię społeczną najskuteczniejszy był Seroxat, który zażywałem przez prawie dwa lata. Potem przestawiłem się na inne, między innymi na Wenlafaksynę, które specjalnie nie pomagały. Tak było przez kolejne dwa lata. Teraz zastanawiam się nad powrotem do Paroksetyny, oczywiście jeżeli tylko psychiatra uzna to za dobry pomysł. Tutaj moje pytanie. Czy ktoś z Was komu Paroksetyna pomogła, odstawił ją a potem po dłuższej przerwie znowu do niej powrócił, odczuł jakąś poprawę ? Jakie były efekty ponownego powrotu, mniejsze, większe, podobne ? Jak skutki uboczne w porównaniu z poprzednią kuracją?

przez freda 19 paź 2013, 17:39
szary_wicher biorę seroxat po raz czwarty.iteraz wchodził okropnie,bałam się że nie zadziała,ale po miesiącu było już lepiej.ale jak na niego wchodziłam drugi i trzeci raz to było podobnie jak za pierwszym razem.myślę że zatrybi u ciebie podobnie jak za pierwszym razem,i tego ci życzę
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez Kalebx3 19 paź 2013, 17:57
hening 90 , dobrze kombinujesz .
Albo niskie dawki Paroksetyny ( 10mg) , albo fluoksentyny ( 10mg) , ale codziennie i systematycznie . Po miesiącu ocenisz jak jest , wtedy albo będziesz brał więcej leku , albo co drugi dzień . Ew,. możesz sobie załatwić ( NIE ZACHĘCAM , BO TO GRA NA LINIE ) tramadol i dwie godziny 100mg przed aktem . PAMIĘTAJ ,jednak ,że tramadol nieumiejętnuie brany silnie uzależnia , ale na Twój problem ( jeśli nie jesteś nałogowcem ) byłby raczej trafiony.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Dark Knight 19 paź 2013, 19:03
JA chce paroooo a nie jakąś wenle która w ogóle nie działa a wizyta dopiero za 4 tygodnie

Sortuj wg