PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez wieslawpas 12 paź 2013, 21:16
edytka1976, Witaj po uropie, brakowalo tak optymistycznej osoby.

-- 12 paź 2013, 21:21 --

Stifler19, u mnie aby minelu skutki odstawnie potrzeba około 10 dni. Zalezy z jakiej dawki, jak wiekszej to dlużej. Zejście z cwaitrki tabletki daje sie wyczuć. P

-- 12 paź 2013, 21:22 --

zigi7, po jedym dniu nie dziala na pewno

-- 12 paź 2013, 21:25 --

xmarcinx92, Jak tam sie czujesz? To juz chyba 11 dzien dzisiaj na paro?

przez xmarcinx92 12 paź 2013, 21:32
Cześć Wiesław :) 12 dzień na paro 3 dzień na dawce 15 mg wieczorami gorzej ale chodze do pracy , ćwicze bywa różnie mam nadzieje ze sie ustabilizuje...pod koniec miesiąca wizyta u psychiatry :)
miewam fajne dziwne sny,wieczorami uciski w gardle takie ze mysle ze zaraz nie bede mogl oddychac ,albo biore głebokie wdechy bo z nerwow nieraz nie oddycham po pare sekund albo tak mi sie wydaje...

przez wieslawpas 12 paź 2013, 21:35
Stifler19, tez zazywam pernazyne na noc, w sumie ten lek bardzo mi pomaga. Biore 1 albo dwie tabletki. Czasami jest tak, ze nie moge sie doczekac az go wemne bo daje prawdziwe wytchnienie na noc. Ale i tak rzadko kiedy zażywam dwie tabletki najczęściej jedna. Czyli mimalna dwaka, która działa ale nie daje jeszcze wielkiej ulgi.

Jak go zarzylem pierwszy raz to czułem sie jakbym był pijany, ale później takie stany mijają.

-- 12 paź 2013, 21:40 --

xmarcinx92, odczep sie od tego oddychania, organizm 100 razy lepiej wie kiedy ma oddychac a kiedy wstrzac odech. Daj mu spokoj. Ten ucisk to tez wyobrażenia. Ale czujesz jakaś poprawe nastroju, czy jeszcze Cie za bardzo te uboki męczą?

-- 12 paź 2013, 21:48 --

hania33, Miko84 bierze teraz to samo co ja, ten coaxil, ale exerymentowal z paroxetyna. Nie wiem z jakim skutkiem. Hania a czy Ty piszesz, ze nie chcesz juz paro? Co Ci najbardziej przeszkadza?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hania33 12 paź 2013, 22:32
wieslawpas, zastanawiam się , przeszkadza mi ,ze ciągle jestem taka spięta i drżenie mięśni nie chce przejść.
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez maniek123321 12 paź 2013, 22:53
wypij do paro alko to zobaczysz na nastepny dzien co to drzenie miesni :lol:
ja z rana na kacu (a wypilem pare piwek tylko) nie donioslem kawy nawet metra gdzie zaraz polowa znalazla sie na podlodze. wygladalem jak alkoholik na odstawieniu po paroletnim chlaniu 8) i tak za kazdym razem jak wypilem nawet 2 piwka ale leciutkie drzenie mozna bylo wyczuc nawet bez alko.
paro hardcorowo obniza prog drgawkowy.
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez hania33 12 paź 2013, 22:58
maniek123321, To ciągle tak będą te mięśnie latać?

Obrazek

przez maniek123321 13 paź 2013, 10:41
moze byc tak ale nie musi ;-) dorzuc jakis diazepam/klonazepam sobie gdy bedziesz potrzebowala pewnej reki bo maja dlugie poltrwanie (ponad dobe).juz naturalnie masz obnizony prog drgawkowy zapewne dlatego tak sie dzieje.
jestes na wysokiej dawce czyz nie tak? mi bez przerwy leciutko lataly przy 40mg ale mialem w zapasach duza ilosc w/w benzodiazepin 8)
i unikaj tez kawy :smile:
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez wieslawpas 13 paź 2013, 15:10
mailem drgawki, ale tylo pare dni. Pożneij mi to mibnelo, Ciężko co coś Hania doradzić, na pewno wcześniej nie miałaś tych drgawek? Bo to możne byc brak magnezu.

Mam często noca takie drganie łydki leciutkie, bardziej to jest malutkie drzeznie. Pomysłem sobie ze to pewnie od leku takiego co biorę na noc, ale okazalo sie
ze drrerzenie jest nawet jak nie wezmę. Wtedy przypomniało mi sie, ze miałem bardzo mocne drżenia mięśni ud w zeszytym roku. Takie prądy, ale przyczyna była
blokada stawu krzyzowio-biodrowego, do ktorej doszło bo zle siedziałem. Mieście się kurczą naciskając na nerwy, i to powoduje drżenie mieści. Zacząłem chodzić
na fizykoterapie i po paru tygodniach wszytko minęło.

Pisze to po to abyś wiedziała, że dręznie mieści możne być nie tylko od leków.

przez hania33 13 paź 2013, 16:39
Biorę tylko 20 mg, biorę magnez to trochę lepiej...przedtem nie miałam tych drgawek mięśni..dopiero odkąd zaczęłam brać paro, nawet czasem je już miałam po mircie..
maniek123321, lekarz nie chciał przepisać mi żadnych benzo...moze dlatego mam takie uboki..

Obrazek

przez Stifler19 13 paź 2013, 17:50
też mam od zawsze drżenie po paro i to nie mija....jedyny sposób to propranolol doraźnie i jest idealnie...to jedyny tak skuteczny, łagodny lek na drżenie(samoistne, polekowe, od stresu)...to lek na nadcisnienie ale zapisują go lekarze na drżenie również, zmniejsza adrenaline, nie działa jakoś na nastrój itp. biorą go muzycy, aktorzy przeciwko tremie i po to żeby mieć czystszy głos i lepiej sie prezentować ogólnie...jak dla mnie jako doraźny dodatek do paro to był strzał w dziesiątke, jak mam ważne spotkanie, randke itp. to w 70% zmniejsza mi drżenie, nie czuje tremy, daje pewność siebie w towarzystwie, skupiam sie na tym co mówie i co chce przekazac w rozmowie a nie na tym ile ludzi mnie słucha, czuje sie dzięki temu jak jakiś aktor czasami ;D w gestach tworzy sie pewność, mimika twarzy staje sie również wyczuwalnie płynniejsza, polecam...skutki uboczne to czasami delikatne osłabienie, zmęczenie ze względu na delikatne działanie na zmniejszenie ciśnienia, możliwe że troche spłyca sen w dniiu wzięcia, i podkreślam że tylko doraźnie warto stosować bo na codzien to nie ma sensu bo jakby tak na codzien zmniejszac odzdziaływanie adrenaliny to melancholia sie pojawia na jakis czas
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez hania33 13 paź 2013, 18:04
Stifler19, dzięki , myślałam ,ze tylko ja tak mam..a pomogła Tobie?

Obrazek

przez maniek123321 13 paź 2013, 18:27
co do b-blokerow to faktycznie pomaga na stres, moze nawet byc przydatne w fobiach spolecznych.na propranolu tez mialem swietna gadke i brak jakiegokolwiek stresu zwiazanego z rozmowa z osobami plci przeciwnej :great: poprostu nie wywalalo mi wysoko adrenaliny wiec i nie blokowalo mnie podczas rozmowy, nie rozbilem sie czerwony w sytuacjach kiedy zazwyczaj puszczalem buraka.
przpisuja to na erytrofobie ponoc.drzenia tez niweluje.
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez zigi7 13 paź 2013, 18:55
Drodzy forumowicz a co z odstawieniem paroksetyny, ludzie wypowiadają się pozytywnie o tym leku ale gdy
mowa jest o zaprzestaniu brania problem znów powraca. Czy ten lek w ogóle da się odstawić czy jest się
skazanym na niego przez całe życie.

Jaka jest najwyższa dawka dopuszczalna bo lekarz powiedział mi że mogę wziąść 40mg najwięcej czyli dwie
tabletki?

Jaka dawka jest najlepsza wg Was?

Pozdrawiam zigi

przez maniek123321 13 paź 2013, 19:14
mi zawsze dlugo jeszcze po odstawieniu serotonina jest na odpowiednim poziomie + praca nad soba w tym czasie i mozna sie wyleczyc.
mialem tylko raz problem po odstawieniu paro jak w szpitalu sie znalazlem ale tym razem bylo dobrze i do dzis jakos dobrze funkcjonuje a juz z jakies 2 miechy po odstawce.
to ze uwrazliwiaja sie receptory po odstawieniu SSRI to chyba nie mit.
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

Sortuj wg