PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez xmarcinx92 08 paź 2013, 22:35
nie schodz z dawki drastycznie, czytałem na internecie ze dawka terapeutyczna do 20 mg psychiatrka kazała mi zejsc na 10 mg przez miesiąc a pozniej sie zobaczy, macie wiedze czy wogole są jakies dzialania na fobie w dawce 10 mg ? czy wogole na cos dziala taka dawka ?>

przez Agafarma 08 paź 2013, 23:37
Nie mam pojęcia co do tego.
Jednak wszędzie, gdzie sprawdzałam, zalecana dawka to 20 mg. Aczkolwiek trzeba brać pod uwagę cechy osobnicze- to jest jednak substancja chemiczna, która działa na organizm. Po prostu jeden potrzebuje więcej, drugi mniej, na innego wcale nie zadziała. Tym bardziej, że chodzi tu o sprawę bardzo delikatną i zmienną jaką jest psychika człowieka.

przez xmarcinx92 09 paź 2013, 22:04
WIęc nie wiem po co mam jesć 10 mg przez miesiąc...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hania33 10 paź 2013, 08:50
xmarcinx92, Nikt Tobie tego nie powie , jedynie lekarz..on zdecydował , ponieważ na 20 mg źle się czułeś..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez xmarcinx92 10 paź 2013, 18:28
dzis wskoczylem na 15 mg w pracy dobrze mi poszlo nawet :) ale teraz sie fatalnie czuje odrealnienie,scisk w gardle i mostku, ale dam rade :)

przez zigi7 10 paź 2013, 18:58
Witajcie
Mam pytanie bo nie wiem co robić. Leczę się na nerwicę bardzo mocna silnymi objawami somatycznymi. Brałem różne
leki między innymi paroksetyne ale w miarę jak brałęm było gorzej, wiem że ten lek trudno odstawić a zrobiem to na
własne życzenie i było nieciekawie. Od ponad roku brałęm trittico i mirtagen ale i tak były bezsenne noce u mnie
a pani mi go bardzo zachwalała ten lek. Dziś byłem u lekarza, zmieniłem i on przypisał mi xetanor czyli paroksetyne ponownie
i powiedział żebym odstawił trittico i mirtagen i nie wiem co robić czy znów brać tą paroksetynę czy zostać przy trittico i mirtagenie.
Pomóżcie i poddpowiedzcie co robić w tej sytuacji , do tego przypisał mi imovane a tego to już wogóle nie chcę tykać.
Pozdrawiam Krzysztof
P.S Co polcacie na nerwicę lękową?

przez Kalebx3 10 paź 2013, 20:05
P.S Co polcacie na nerwicę lękową?

ja bym brał z rana paroksetynę , a wieczorem Triticco
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez CórkaNocy 10 paź 2013, 22:16
zigi7, jeśli nie paroksetyna to wenlafaksyna (mi pomaga na taki sam problem) albo escitalopram
CórkaNocy

przez wieslawpas 11 paź 2013, 02:32
Agafarma, wydaje mi sie ze za szybko schodzisz z tej dawki (ale pamiętaj o tym, że forumowe porady to nie sa profesjonalne i obiektywne). Z 2,5 tabletki do pół w 4 miesiące to szybkie tempo. Teraz to maialaś bardziej zespół odstawienia niż, chorobe. Kalebx3, dobrze Ci napisał - wejść na minimalna dawke, kora dziala. Dać sobie wychnienie. Chodzić na terapie i odstawiac wolniej w miejszych dawkach i dłuższych odstępach czasu. Jak zmnijeszalem z calej tabletki do połowy to milem ogromne problemy z koncentracja i w sumie te wszystkie o których piszesz.

Stifler19, Czytałem tę ksiażke i faktyczne sa tam dobre porady. Na pewno troche pomogła.
doczytalem tylko do 30 strony ze względu na mala czcionkę, a jak sie ja zwieszy to sie caly uklad rozsypuje.

przez zigi7 11 paź 2013, 07:15
Dziś wziąłem pierwsza dawkę xetanoru ciekawe czy w miesiąc postawi mnie na nogi.
Odstawiam trittico powoli i przechodzę na xetanor, ciekawe czy będę lepiej po tym spał,
oprócz tego biore sie za sport i medytacje. Boję się że upośledzi to funkcje seksualne i przytyje
bo brałem już kiedyś parogen. Tak źle i tak niedobrze. :why:

przez hania33 11 paź 2013, 08:11
zigi7, Ja znów po paro chudnę..

-- 11 paź 2013, 09:48 --

miko84, Mam pytanie , ponieważ Ty się znasz , czy paro działa dopiero dobrze i w pełni po 12 tyg. brania?
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez zigi7 11 paź 2013, 12:02
Jest tu ktoś z trójmiasta kto chciałby powymieniać się obserwacjami, myślami na temat nerwicy, jak to mówią tylko chory zrozumie chorego :)
Pozdrawia

przez positive88 11 paź 2013, 12:35
hej, mam pytanie, czy ktoś z was brał paro razem z neuroleptykami? Jeśli tak to jak na was to podziałało?

przez Agnieszka00 11 paź 2013, 13:36
U nas 60 mg nie dało kompletnie nic na NN, ale też - na szczęście - nie dało żadnych skutków ubocznych.

Positive88, mój chłopak teraz bierze zestaw taki, jak widzisz w podpisie, czyli z tego, co Cię interesuje paroksetynę z risperidonem (neuroleptyk). Jedyne, co zauważyłam, to że po wzięciu risperidonu i trazodonu zasypia w 5 minut, a w nocy bełkocze takie historie, że głowa mała. Relacji z paroksetyną nie widzę, bo paroksetyna jakby w ogóle nie robiła na nim wrażenia.

Sortuj wg