PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez hania33 07 paź 2013, 08:50
xmarcinx92, Nie poddawaj sie , to dobry lek , fakt skutki uboczne juz sa takie , wiesz sprobuj moze zwiekszac stopniowo wez np. 15 mg ..i bierz to przez tydzien pozniej wez dopiero 20 mg .Kazdy lek ma skutki uboczne , musisz to przetrzymac.

-- 07 paź 2013, 08:52 --

Gdy pojdziesz do lekarza po zmiane leku np . ten inny lek moze miec jeszcze gorsze skutki uboczne..co zrobisz wtedy?
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez xmarcinx92 07 paź 2013, 12:08
mięśnie mam scisnięte sflaczałe co to k&rwa za syf nie mam sily na nic

przez hania33 07 paź 2013, 18:57
xmarcinx92, Ile dni bierzesz?

-- 07 paź 2013, 19:00 --

Nudności, osłabienie libido, spłycenie snu, wymioty, suchość w ustach, nadmierna potliwość, brak apetytu, senność, bóle głowy, obniżenie progu drgawkowego, lęki, pobudzenie, niekiedy podwyższenie poziomu prolaktyny.

Możliwe jest również wystąpienie PSSD.

To sa skutki uboczne , sa jeszcze inne...

-- 07 paź 2013, 19:02 --

Krwawienia
Są doniesienia o występowaniu krwawień śródskórnych, takich jak wylewów podskórnych i plamicy, w czasie stosowania leków z grupy SSRI. Opisywano również innego rodzaju krwawienia, np. krwawienia z przewodu pokarmowego.

Ja np, mam te siniaki od tego...

-- 07 paź 2013, 19:04 --

Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe
Rzadkie: bóle stawów, bóle mięśni.

Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania
Częste: osłabienie, zwiększenie masy ciała.
Bardzo rzadkie: obrzęki obwodowe.

Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez xmarcinx92 07 paź 2013, 19:52
no kurde to jak ja mam uprawiac sport jak ja sztangi nie moge podniesc mam takie sflaczale mięsnie omg

-- 07 paź 2013, 20:20 --

Minie ten flak ?

przez hania33 07 paź 2013, 21:48
xmarcinx92, może przejdzie niedługo , :roll:

Obrazek

przez xmarcinx92 08 paź 2013, 00:52
biote 8 dzien przez pierwsze 3 dni bralem po 10 mg lepiej mi bylo na 20 jest hardkorowo lekarka kazala zmniejszyc do 10 :)

przez wieslawpas 08 paź 2013, 01:47
xmarcinx92, O widzisz i doczekaleś się swego:)

hania33, ja biore rownolegle tablekte coaxilu, wchodzi bez zadnych "wodotyrsków", nie zawuważlyem skutkow ubocznych.
Zeby paro tak wchodzilo to zostałbym przy nim. Mam po tym leku, w sumie chyba po nim dużo takich fajnych momentow, twajacych po pare godzin.
W sumie nie wiem czy to po tym leku, czy samo z siebie. Ale te niedobre tez sa. Może wieksza dawka na to pomoże. Na razie biore 1/3 docelowej.

Na tym forum o Coaxilu kompletie nic sie nie dzieje. Na paro zawsze ktos cos napisze.

przez Agafarma 08 paź 2013, 02:10
Witam drodzy forumowicze! :)

Otóż mam pewien problem-a mianowicie odstawianie parogenu. Biorę go niecałe 2 lata ( grudniu będą 2) i postanowiłam wreszcie zacząć odstawiać ten lek,bo czułam się świetnie, poza tym chodzę mniej więcej tyle samo czasu na terapię. Na samym początku brałam aż 2,5 tabletki, ale przez ostatni czas- 4 miesiące może- zeszłam do 2, a następnie do 1,5. Nie chciałam bardziej odstawiać bo poczułam mały spadek nastroju a miałam przed sobą termin poprawkowy egzaminu. Ale wszystko było normalnie. Po zdaniu egzaminu, we wrześniu postanowiłam całkiem pozbyć się tabletek, oczywiście zgodnie z zaleceniami psychiatry, 2 tygodnie brałam 1 tabl, a od soboty 28 września biorę pół. Zaznaczam też, że tydzień temu zaczęłam już zajęcia bo studiuję.
I coś niestety pękło :( Od środy mam napady płaczliwości, zbyt mocno przyjmuje do siebie wiele spraw którymi się ostatnio nie przejmowałam. A wczoraj to już była masakra - lęk, poczucie beznadziejności, jakbym nigdy nie miała być już szczęśliwa, do tego jeszcze mdłości i ogólny jadłowstręt, no i co dla mnie teraz najgorsze- brak koncentracji, a jest mi ona potrzebna, gdyż muszę się uczyc. I to wszystko wzajemnie się nakręca...
I nie wiem co robić... Bardzo chciałabym wyjść z leków, powoli kończyć psychoterapię(to znaczy jeszcze parę miesięcy na pewno), a tu taka niespodzianka. Nie wiem czy to jest tylko chwilowe i mam zagryźć zęby i przeczekać. A jeśli rozwinie się w coś gorszego? Nie chce zawalić studiów... a lęk i depresja utrudniają mi naukę... Studiuję taki kierunek, który wymaga wiele.
Wybiorę się niedługo do psychiatry na pewno. Tak w ogóle mam poczucie takiej porażki, że mi się nie udało, że wszystko było ok a tu proszę :( Boję się że nigdy nie wyjdę z mojej depresji i nerwic...

przez hania33 08 paź 2013, 08:13
Agafarma, Moga to byc skutki zmniejszenia dawki , lecz idz do specjalisty , sama biorę dopiero 2 miesiąc.

-- 08 paź 2013, 08:14 --

xmarcinx92, Cały czas będziesz bral 10 mg?

Obrazek

przez Kalebx3 08 paź 2013, 13:05
Agafarma , według mnie za szybko schodziłaś z leku i stąd te nie wesole rewelacje . Ja juz jadę na tym leku koło( już nawet nie liczę ) ale będzie z 3-4 lata jakoś . Zaczynałem od 5mg i to nie codziennie , tylko jak gorzej było . Potem mądry koleś ( z Tego Forum ) poradził mi ,żebym brał nawet malo , ale codziennie. Posłuchałem się fachowca i to był strzał w dziesiątkę. Od razu przestały mi dokuczać te zdecydowanie gorsze dni ( choc lekkie kryzysy i dzisiaj bywają). Potem , jak zauważyłem ,że 5 mg to za malo , to wskoczylem na 10 mg. Od paru dni jestem juz na 15mg i taka dawka służy mi na dzisiaj najlepiej . Nie mam w tej chwili żadnych skutków ubocznych ( zupełnie jakbym nić nie żarł). W pewnym sensie jestem " uzależniony " od tej substancji , ale dopuki sprzedaja to w aptece za grosze i zawsze jest to na wyciągnięcie ręki, to nie martwię sie co będzie jutro w tej kwestii.
Mam zwajchrowany mózg , to niestety jak cukrzyk muszę sie pompować psychiatryczną insuliną , a nie walczyć o to by pokazać i udowodnić sobie ,żem taki mocny i radę sobie dam bez wszelakiej chemii . Kiedyś to jeszcze tak często myslałem , ale ja juz po 40 i tego typu ekologiczne wstawki w ogóle mnie nie biorą. Może będę musial żryć to do końca życia , nie wiem ,,,ale żeby zawsze pomagało , to juz będzie dobrze .
Zejdż dziewczyno to minimalnej dawki , która Ci w miare pomaga i na niej steruj do przodu . w gorsze dni bierz więcej ( nawet o 5 mg ) a w lepsze zaniżaj z dawkami.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez xmarcinx92 08 paź 2013, 18:18
mam brać przez miesiąc 10 mg do kolejnej wizyty i zobaczymy dalej

koleżanko wyżej myśle ze same studia to duży stres,pewnie dla Ciebie też nacisk psychiczny ze strony kolezanek, kolegów mysle ze piekła nie ma i mamy je tutaj na ziemi ...

przez Stifler19 08 paź 2013, 20:28
ostatnio w necie znalazłem fajny poradnik jak sobie radzić z lękiem itp. czytając to czuje sie jakbym chodził do psychologa, polecam bo jest tam mnóstwo metod i strategi...w sumie to coś w stylu książki...przeczytanie tego to moim zdaniem spory krok w celu psychologicznej pracy nad sobą, ogólnie jestem pod wrażeniem i pomyślałem że kogoś może to zainteresować a mówie wam że warto....wystarczy w google wpisać "Judith Bemis i Amr Barrada - Oswoić lęk. Jak radzić sobie z niepokojem i napadami paniki" i gdzies tam można sobie ściągnąć za darmo....
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez xmarcinx92 08 paź 2013, 21:38
Czy wogole dawka 10 mg oddziałowuje na człowieka jakos ? Bo brałem 3 dni pierwsze 10 mg pozniej 7 dni 20 MG ale sie zle czulem i dzis znowu pierwszy dzien na 10 mg i w sumie dziwnie sie czułem ale siły mi wróćiły tylko troche poddenerwowany jestem i zaczerwieniony... Czy dawka 10 mg ma jakis sens ? pytałem psychiatry mowiła ze tak ale moze tak mowila tylko zeby zobaczyc jak dziala placebo ? co o tym myslicie

przez Agafarma 08 paź 2013, 21:42
Dziękuję za Wasze odpowiedzi :)
Wczoraj wieczorem wzięłam półtorej tabletki i dzisiaj daje się żyć. Myślę, że spróbuje przez dłuższy czas brać 1. A potem zmierzę się z 0,5.

xmarcin92
Tak, moje studia są bardzo stresujące, aczkolwiek teraz na razie nie mam powodów do tego, żeby się martwić- już bliżej końca :)
Mam trochę rozterek w życiu osobistym i może to wszystko naraz się nałożyło- chyba nieodpowiedni czas na odstawianie tabletek, z resztą jeszcze jesień robi swoje. Najgorsze są wieczory...

Sortuj wg