PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez hania33 02 paź 2013, 13:21
Ramanujan, nie mam takich odchyłów jeszcze.
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez wieslawpas 03 paź 2013, 00:36
Hej, ja juz nie czekam az mi zelzy nerwica. pomału wracam do życia poszedłem do pracy od poniedziałku, co raz wiecej oporów przełamuje, jeżdżę do znajomych, odbieram telefony. Nie jest leko, ale daje radę. Odrealnienia, ktore miałem 24 h kompletnie mi przeszły jak zmniejszyłem dawkę paro z 3/4 do pól tabletki. Mam czasem na krótko, ale to nie jest to co bylo. Zmniejszyło się też przewrażliwienie na dźwięk.

To pokonywanie ograniczeń kosztuje mnie dużo stresu, ale czuje ze więcej mogę. Inaczej też ocenię sytuacje - na przyklad to co iedyś interpertowałem jako "jak ja mogę tak mysleć, ze ma jest coś nie tak." teraz podchodze barziej rozumowo. Na przykład dzis bylem w pracy i stwierdziłem, ze to jest
faktycznie bardzo hałaśliwe miejsce w którym moje miejsce do pracy jest prawdziwe dyskomfortowe ponieważ jest kolo kuchni i łazienki i non stop ktoś się szwenda otwiera sie i zamykają drzwi - a te skrzypią i jutro weme smar żeby to wyeliminować. Słychać te odgłosy z kuchni. Monitor mam na wierzchu. Nie ma jak nawet spokojnie sprawdzić stan konta w banku. Najciekawsze jest to że kiedyś sam sobie to miejsce wybrałem... Teraz nie muszę myśląc o tym w kagorii lęku przed przyjsciem do biura a moge myśleć w katgorii niechęci, zmęczenia tym miejscem i innych racjonalnych powodów. My w ogóle za dużo zwykłych rzeczy ładujemy sobie w objaw a pożniej nic nie mozemy z tym zrobić poza - pani szanowna wyleczy mnie z nerwicy.

Ale jeśli nie ide w objaw tylko głos rozsądku to znaczy, że realnie rozpoznaje prawdziwe przyczyny i mogę coś z tym zrobić na przykład zmienić biuro
na spokojniejsze i nie mysleć o tym jako o ucieczce przed jakiś lękiem, który wpędzi mnie w kolejny lęk, lecz zmiana wynikająca z rzeczywistych przyczyn.
A to jest duża różnica. O jejku chociazby czeciowe takie reagowanie rozsadkiem jest lepsze niż ładownie wszystkiego w objaw.

-- 03 paź 2013, 00:59 --

trzeba nawiazac konakt ze swoimi uczucami i ZUFAĆ im - one pokazuja nam droge i kierunek i sa dogowskazem do wyjścia z nerwicy.

-- 03 paź 2013, 19:42 --

Osz kurecz, ale bylem madry wczoraj, ale powiem wam ze na jakis czas przeszly mi objawy nerwicowe. Miałem bardzo spokojna noc.
Ale dzis poszedlem do biura, i wiele żeczy wróciło. Najbardziej wlaśnie z tym dziwekiem z tymi rozmowami, teraz wytłumaczylem to sobie
że mam przerważliwienie na dzwiek i rzeczywiśice wróciło.

A co tam u Was słychać?

Pozdrawiam

Wieslaw

przez edytka1976 03 paź 2013, 20:52
u mnie Bogu dzieki wszystko ok, mam powera, sprzätam chate, myje okna, ramy okienne itp hahahahahhahha
to akurat nie zaszkodzi :yeah:
powoli zaczynam pakowac torby na wyjazd,

objawöw choroby od kiedy weszlam na 30 mg nie mam zupelnie, co bardzo mnie cieszy,
i mysle ze zostane na 30mg
jak jestem nizej to mnie szarpie i spac mi sie non top chce.
Paroksetyna od sierpnia 2011 obecnie 15mg i perazin 12,5 mg doraźnie
25.09.16 odstawienie paroksetyny
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

"Przestań się zamartwiać-zacznij żyć "

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez omeeena 03 paź 2013, 23:01
ZA 24 DNI 1 ROCZNICA Z PARO
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez wieslawpas 04 paź 2013, 00:02
U mnie dzisiaj taki trochę trudniejszy dzień, ale ogólnie lepiej niż tydzień temu, co daje najdziej ze za kolejny tydzień bedzie lepiej niz teraz. Zaczalem chodzic do pracy, co tam nie kosztuje troche stresa, ale widze ze mam wieksze mozliowsci. Co do samochodu to Edytka, to gratuluj ze Towj przeszedl kontrole. Nie wiem jak bedzie z moim bo mi progi poszly i zrobiłem je na piance budowlanej i szpachli. Moge kupic inne auto.

omeeena, będzie tort?

przez hania33 04 paź 2013, 08:45
omeeena, I jak sie Tobie zylo z paro?

Obrazek

przez xmarcinx92 04 paź 2013, 11:16
Witam wszystkich jestem tu nowy,biore paroksetyna od 4 dni przez pierwsze 3 dni brałem po 10 mg teraz mam brac stale 20 mg
w trzecim dniu wziela mnie calodzienna sennosc moze to przez pogode ale mam pytanie czy to zamulenie po Paro to tylko mit? mam nadzieje ze tak bo nie nawidze chodzic jak zombie...powiedzcie cos o tym leku.Z góry dziękuje
a i jeszcze czy lepiej brac rano czy wieczorem ? wziolem raz na wieczor to nie spalem pol nocy... wiec wrocilem do rannego brania

przez hania33 04 paź 2013, 11:39
xmarcinx92, Ja biore rano , mi senność minęła troszkę po miesiącu...

Obrazek

przez xmarcinx92 04 paź 2013, 12:29
Dzięki za szybką odpowiedz :) czujesz sie napędzona do zycia ? czy tylko Cie wytlumiło ? jak sie czujesz

przez hania33 04 paź 2013, 17:56
xmarcinx92, Raz tak , raz tak zależy od dnia...chyba tutaj najdłużej narzekałam na paro :D

Obrazek

przez xmarcinx92 04 paź 2013, 18:53
To będziesz miała rywala bo jestem dosc wybredny hehe :)

przez Stifler19 04 paź 2013, 18:55
jeśli to kogoś zaciekawi to jeśli sie pali fajki to paroksetyna silniej działa, ma moc..ostatnio miesiąc nie pale i czuje sie w depresji, podwyższenie dawki na chwile tylko działa teraz..ehh musiałem dołożyć buspiron..ostatnio zainteresował mnie temat wpływu palenia na leki antydepresyjne...okazuje sie że w tytoniu jest aldehyd octowy który w organizmie wytwarza inhibitory mao, a co za tym idzie serotonina,dopamina, noradrenalina u palaczy średnio o 30 % wolniej się rozkłada niż u niepalących co działa jak lek antydepresyjny...wnioski są takie że u palących wystarczą mniejsze dawki leków antydepresyjnych bo ich efekty są nasilane przez antydepresyjny wpływ dymu tytoniowego...teraz już wiadomo że papierosy są tak silnie uzależniające nie przez samą nikotyne lecz połączenie tego związku wraz z dymem tytoniowym który działa antydepresyjnie
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez xmarcinx92 04 paź 2013, 19:14
Ja nie palący :) Ale ciekawy post dla tych co palą chociaż u mnie w domu mama pali więc pewnie jakis wplyw dym na mnie ma

przez edytka1976 04 paź 2013, 20:41
ja pale, pomimo tego biore 30 mg hahahahha
wiec chyba na mnie nie dzialajä antydepresyjnie

xmarcinx92 Paro bierze sie zazwyczaj rano po sniadaniu, nigdy na pusty zelädek, bo mozesz miec mdlosci.
ogölnie nie bierze sie leköw na czczo.
lek jest dobry, widac po tym ilu osobom w ankiecie pomögl.
a zamulenie przejdzie, oczywiscie bedziesz mial dni kiedy bedziesz chodzil do tylu, ale spoko, kazdy z nas chodzi :mrgreen:
Paroksetyna od sierpnia 2011 obecnie 15mg i perazin 12,5 mg doraźnie
25.09.16 odstawienie paroksetyny
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

"Przestań się zamartwiać-zacznij żyć "

Sortuj wg