PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

 
Liczba głosów : 344

Re: Rexetin-Obawy

przez yasmin83 07 lut 2009, 14:58
Brałam rexetin (potem xetanor i w końcu paromerk - tańsze odpowiedniki) przez 2 lata. Najpierw 10 mg, tylko przez pierwszy dzień, potem 20 mg przez dłuższy czas, w końcu 30 mg i 40 mg przez jakieś ostatnie pół roku. Też miałam mega źrenice przez cały okres brania leku. Problemy z popędem były największe na początku, tak jakby ktoś nagle mnie zgasił, potem wygląda to trochę lepiej, ale i tak nadal "się nie chce ciałem". Kilka miesięcy po odstawieniu leku libido wraca do normy. Tylko, że niestety znów zaczęłam brać ten lek, heh.
Offline
Posty
11
Dołączył(a)
07 lut 2009, 14:12

Re: Rexetin (paroxetyna)

przez tasiek 09 lut 2009, 15:51
witam.
Co do brania rexetinu przez osoby poniżej 20-go roku życia- ulotka wyraźnie mówi, że jest to niewskazane, zwłasza, jeśli występują myśli samobójcze, bo lek zwiększa ich ryzyko.

biorę rexetin trzeci miesiąc. Zgodnie z ulotką jestem teraz w stadium kiedy lek osiaga największe nasycenie w organiźmie, ale nie o tym chciałam pisać.

nie miałam większych problemów z objawami ubocznymi przy poczatkach stosowania. Brałam pół tabletki rano przez pierwszy tydzień i potem całą- także rano przy śniadaniu. W pierwszym miesiącu zmniejszyło mi sie łaknienie. Przez dwa miesiące schudłam 6 kg. Jednym z efektów mojej depresji było "zajadanie problemu". Teraz apetyt wraca do normy, ale bez ekscesów typu jojo.

nastrój nie poprawił się szybko, ale za to stopniowo i odczuwalnie. Jest stabilnie. Bez dołków, płaczliwości. Ustąpiły też objawy somatyczne, przez które zdecydowałam się na terapię.

Jestem zadowolona z leku. Nie wiem jak będzie z odstawieniem, czekam na wizytę u lekarza.



pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia.
Offline
Posty
3
Dołączył(a)
09 lut 2009, 15:34

Re: Rexetin-Obawy

przez miko84 10 lut 2009, 07:49
Wypisują,bo dla wielu mężczyzn to jest duży problem,a te leki na to pomagają.
miko84
Offline

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: ParoMerck

Avatar użytkownika
przez Princessa 20 lut 2009, 15:02
Witam. Ja trzeci dzień biorę ten lek. Narazie po pół tebletki. Na 7 dzien mam już całą wziąść. Na noc biorę jeszcze Mianserin, więc dobrze śpię, wczesniej było gorzej. Tylko teraz cały czas senna jestem..
Otulmy chmury marzeń... i z podniesioną głową lećmy ku słońcu...:)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
72
Dołączył(a)
02 lut 2009, 18:21
Lokalizacja
Chorzów

paxtin

przez tolly 21 lut 2009, 01:57
Witam! Czy ktoś może orientuje się czy Paxtin wpływa na proces uczenia się i zapamiętywania? Czy nie zaburza on koncentracji? Bardzo mi zależy na tej informacji...
Pozdrawiam ;)
Offline
Posty
3
Dołączył(a)
20 lut 2009, 18:13

Re: ParoMerck

przez Babooshka 25 lut 2009, 16:52
Witam Wszystkich,
Jestem nowa na forum ale ParoMerck biorę już jakies 8 miesięcy. Należę do szczęśliwców, którzy nie mieli poważnych skutków ubocznych. Oczywiście zaczełam od 10mg/24h. Efekty były widoczne po ok 3 tygodniach od stosowania. Na mnie ten lek zadziałał bardzo naturalnie tzn. nie znikneły wszystkie objawy choroby (zok) jak za dotknięciem czrodziejskiej różczki ale powoli, powoli większość się wyciszyła. Po leku ma się zdecydowanie lepszy nastrój, mam też wrażenie że wiele lęków które wpadają mi do głowy równie szybko z niej wypadają. Mam pytanie czy ktoś z Was miał jakieś problemy z tyciem po zazywaniu paroxetyny.

Pozdrawiam forumowiczów.
Offline
Posty
121
Dołączył(a)
25 lut 2009, 16:21

Prośba o radę - xetanor

przez Arti1978 26 lut 2009, 11:40
Mam pytanie i bardzo proszę o odpowiedź. Od kilku lat byłem leczony xetanorem, ostatnio wogóle nie odczuwam pozytywnych skutków jego działania więc lekarz zmienił mi lek na bromergon i lerivo. Pierwszy zacząłem używac natomiast mam obawy co do lerivonu. W ulotce przeczytałem, że powoduje on tycie, mam cukrzyce więc liczę każdy kilogram. Czy ktos zazywał ten lek? jakie macie doświadczenia? bardzo proszę o rady, dzięki. Arti
Ostatnio edytowano 27 lut 2009, 09:05 przez scrat, łącznie edytowano 1 raz
Powód: edit tematu
Qurcze już nie mam siły. Może ktoś pomoże, żadne leki nie działają tylko się uzależniłem od xanaXU A WYJSC Z TEGO CHOLERNIE CIĘŻKO
Offline
Posty
1
Dołączył(a)
31 maja 2006, 15:15
Lokalizacja
katowice

Re: Prośba o rade

przez celineczka3 26 lut 2009, 12:28
Bralam ten lek i w ogole nie przytylam, nawet schudlam po tym jak poprzedni lek spowodowal u mnie przyrost wagi. Takze ja nie mam zadnych zastrzezen do tego leku.
celineczka3
Offline

Re: Prośba o rade

przez LSDisland 26 lut 2009, 12:40
Na wszystkich lekach które brałem było napisane, że powodują tycie. Ja natomiast po każdym chudłem w oczach :shock:
Jest to sprawa indywidualna. Zależy jaki masz organizm...
Wolny od leków?
Offline
Posty
232
Dołączył(a)
26 lut 2009, 12:32

Re: ParoMerck

przez betty_boo 26 lut 2009, 22:18
czesc baboshka, witaj na forum. twój post jest bardzo realistyczny i pozytywny. ja brałam seroxat ale w ogóle nie wpłynal na moja wagę, w zasadzie normalnie tylko poprawił mi apetyt wraz z nastrojem (wczesniej malo co byłam w stanie w siebie wcisnąc).

opowiedz cos o swojej terapii,czy wiesz skad wzieły sie te natrectwa, ja tez sie z nimi czasami borykam bardziej lub mniej...tez chodziłam na terapie.
Offline
Posty
1232
Dołączył(a)
11 maja 2008, 08:58

Re: Prośba o rade

przez martenekps 27 lut 2009, 00:49
Ja utyłem dużo ze względu na to, że Lerivon w dawce 60 mg powodował u mnie poczucie głodu takie , że nawet w nocy pustoszyłem lodówkę. Lekarstwo samo w sobie nie powoduje tycia tylko u niektórych sprawia , że bardzo chce się jeść. Możesz spróbować zażywać i zobaczyć czy będziesz czuł wzmożony głód czy nie, jak tak to odstawić bo on nie powoduje żadnych efektów odstawiennych.
Offline
Posty
8
Dołączył(a)
26 sty 2009, 22:59

Re: Prośba o rade

przez miko84 27 lut 2009, 07:26
U mnie tak samo Mianseryna powodowała uczucie ogromnego głodu. Tyłem na niej jak ta lala :)
miko84
Offline

Re: Prośba o radę - xetanor

przez kasia000 28 lut 2009, 12:13
lerivon super lek--ale..przytyłam w ciągu roku ok.14 kilo..teraz waga stoi juz w miejscu ale....ni drgnie w dół:-(
fakt apetyt dopisuje i ruchu zero...moja wina też jest w tym ...niestety
kasia000
Offline

Re: Prośba o radę - xetanor

przez miko84 28 lut 2009, 20:16
Wiadomo jaki ruch jest najlepszy ;) oczywiście bieganie...
miko84
Offline

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Baidu [Spider] i 23 gości

Przeskocz do