PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez edytka1976 23 wrz 2013, 16:00
wieslaw napady speedowe tez mam, ale wtedy wykorzystuje je na sprzätanie chaty.
tez mnie nosi, ale potem przychodzä dni kiedy nic mi sie n ie chce wiec fajne sä takie speedy :D

w weekend pokonalam moje najwieksze leki, tzn strach przed zanurzeniem glowy pod wode.
kiedys w dziecinstwie jakic debil wsadzil mi glowe pod wode i od tamtej pory zawsze mialam twarz suchä.
a w ten weekend dalam czadu na zjezdzalniach, dzikiej wodzie itd.
sama jestem w szoku :mrgreen:
Paroksetyna od sierpnia 2011 obecnie 15mg i perazin 12,5 mg doraźnie
25.09.16 odstawienie paroksetyny
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

"Przestań się zamartwiać-zacznij żyć "

przez wieslawpas 23 wrz 2013, 16:41
edytka1976, tez mam lek przed woda, bo topilem sie 3 razy w dziecinstwie. Do wody wiekszej niz do piersi nie wchodze, co zycia mi nie udrudnia bo w wannie jest najwyzej do kolan:)

Zmniejszylem dawke do pół tabletki no i efekt jest taki - napady paniki i takich speedow oraz ustapienie odrealnien. W sumie fajnie, że przeszły odealnienia ale znowu mecza mnie napady paniki. Gdyby jakis cudem minely byloby znosnie.

przez Sweety 23 wrz 2013, 18:45
kUrcze u mnie lipa z ciśnieniem :( MAm takie skoki że hej,np.150/106,ogólnie jestem wysokociśnieniowcem,ale ostatnio to już przeginka po tej paroksetynie,ma ktoś podobny problem i jak sobie z tym poradzić ???
ŻYĆ W LĘKU TO ŻYĆ POŁOWICZNIE!!!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wieslawpas 23 wrz 2013, 19:03
ja bym po prostu nie mierzyl, ale to moze nie jest dobre podejsce. nie ma zdrowych sa tylko niezdiagnozowani.

przez hania33 24 wrz 2013, 09:32
edytka1976, Mam pytanie robi sie Tobie więcej siniaków po paro?Ktos tutaj juz tak mial..czy to wrażliwsza skora ..co to jest?
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez wieslawpas 24 wrz 2013, 18:49
Hania, nie ma co tak wszustkiedo zwalac na paro. Wazne jest nastawienie do leku. Od jutra zaczynam brać równolegle inny lek (przez tydzien wytrzymalem, zeby o nim nie czytac, dzis wieczorem go kupie). Po zmniejszeniu dawki zmniejszyła mi się derealka, ale nasilily leki. Wczoraj zarzylam afobam, pierwszy raz od chyba 2 tygodni. Jestem rozdrażniony, dzwoniłem dziś do lekarza i po zmniejszeniu dawki to tak moze byc. Może ten nowy lek coś da.

przez Sweety 24 wrz 2013, 18:55
A ja dzisiaj zwiększyłam dawkę paro z 20 na 30 mg...zobaczymy,oby w końcu zadziałała...

przez wieslawpas 24 wrz 2013, 19:54
Sweety, Twoja wlasna decyzja czy konsultowas to z lekarzem? Ja juz kupiłem ten nowy lek i zaczynam brac od jutra.
Wszyskie te zmiany emocjonalne pokazuja jak wazna jest chemia mozu. Zwiekszenie dawki takie akcje - zmniejszenie tez akcje.
Swetty a jak ty sie czujesz?

-- 24 wrz 2013, 19:56 --

W sunmie na 3/4 tabetki czulem sie lepiej ale mialem te cholerne odrealnienia.

przez Sweety 25 wrz 2013, 08:12
Byłam u lekarza i powiedział że jak nie ma poprawy mam zwiększyć dawkę,ogólnie to mam po prostu codziennie dopołudniowy atak lękowy dość silny,tak że muszę brać afobam,chyba już sobie go utrwaliłam czy co że zawsze przychodzi w podobnej godzinie :( I ciśnienie mi hula...a tak poza tym w miarę ok ;)

przez wieslawpas 25 wrz 2013, 23:34
Sweety, mialem tez taki okres, powiem Ci ze poszedłem na terapie poznawczo behawioralna i tam dostałem kartki, które wypełniałem. Z opisem
myśli, która wywołała napad, reakcji organizmu. Po jakimś czasie okazało sie, ze jest duża powtarzalność tego wszystkiego a przedw wszystkim myśli, które je wywołują. Przynosiłem po parę kartek na spotkanie co parę dni. Pewnego dnia jak zrezygnowałem z tej terapii bo juz nie chciałem tych , kartek wypełniać jakoś napady minely same. Generalnie im wiecej im poswiecasz uwagi tym bardziej sa.

Wpisz w google Judith Bemis Amr Barrada "OSWOIĆ LĘK" tam jest to wszystko dobrze opisane. Czytałem to wieczorami i trochę mi nawet
pomogła ta ksiazka. Dobrze działa tez nasennie:). Nie doczytałem tego do końca bo czcionka mala i oczy bola, ale tekst jest OK.
Zmien sobie stopkie na inna bo po co masz sie sama dołować. Wpisz sobie na przykład "Żaden lęk nie trwa wiecznie", albo coś innego
pozytywnego.

przez edytka1976 26 wrz 2013, 07:30
hania nie mam wrazliwej sköry, mysle ze akurat ten objaw to sobie wymyslasz :smile:
pewnie zawsze mialas sklonnosc do siniaköw, ale teraz bardziej obserwujesz swoje cialo i rözne reakcje,dlatego tez to zauwazasz

sweety zadziala napewno
30mg to juz dawka ok na nasze dolegliwosci
tez biore 30 mg i nie mam zamiaru z niej schodzic. :D

wieslaw jestem z ciebie dumna, ze sie trzymasz i nie czytasz cholernych!!! ulotek.
oby tak dalej :brawo:
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

przez wieslawpas 27 wrz 2013, 01:21
edytka1976, no może to i dobrze, ale z drugiej strony nic nie wiem o leku który biorę. A napięcia mam większe niz wcześniej powiedzmy tydzień temu. Z drugiej strony robie rzeczy, których wcześniej sie obawiałem. Dzisiaj na przyklad pojchalem do znajomych 24 km od mieszkania, a dawniej pamiętam ze balem sie nawet wyjechać wieczorem do sklepu. Mimo wszytko siedzac u nich
czulem przypływu napięc i lęków. Nie wiem moze to tez kwestia zmniejszenia dawki paro i z drugiej strony wchodzenia tego nowego leku. Mysle ze to przejściowe. Tydzien temu żyłem spokojniej, nie wyjeżdżałem za dnia i nie pakowałem się w korki. Odpuszczałem sobie niektóre sprawy biznesowe, jak miałem jeden trudniejszy dzień na drugi nie pracowałem. Przy takim oszczędnym trybie życia bylem spokojniejszy, ale to zycie zaczynało mi się nudzić... Chyna trzeba bedzie wiecej rzeczy sobie odpuszczac... Wiecej spokoju.

przez edytka1976 27 wrz 2013, 07:35
wieslaw lepiej ze wiesz nie wiele o nowym leku, wazne ze lekarz ktöremu ufasz wie.
a spokojniej zyc musisz napewno.
ciesze sie ze tak daleko oddaliles sie od domu, to juz sä ogromne postepy :brawo:
my z naszä chorobä nie mozemy pozwalac sobie na "szalenstwo" w zyciu.
powinno byc ono unormowane i w miare mozliwosci bezstresowe.
ja napewno pröbuje tak zyc.
kiedys jak swirowalam z np koszeniem trawy i myciem okiem w jednym, dobrze sie to nie skonczylo.
a teraz wszystko powoli, wiem co moge a czego powinnam unikac i jest oki
w pazdzierniku jade na urlop do Miedzyzdrojöw az na 4 dni!!!!
ostatni raz na urlopie bylam prawie 4 lata temu, bo kazdy spedzalam w domu, wiec jest poprawa :great:
bedzie dobrze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mysle ze powinienes wiecej osöb ci zaufanych wtajemniczac w twojä chorobe, wtedy bedziesz czul sie pewniej.
i wiesz mi, nikt nie bedzie cie ocenial ani pietnowal, a dla ciebie bedzie to poczucie bezpieczenstwa, ze oni wiedzä
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

przez wieslawpas 27 wrz 2013, 15:14
No jednak nie wytrzymałem i sprawdziłem co to za lek jest to Coaxil, jak się okazuje się ze żaden tam straszny lek. Były takie, jak pernazyna że włos sie jezył na głowie jak czytałem. Jak sie okazuje, ten lekarz nie przepisuje mi jakichś piorunów i leków bardzo silnych. Myślałem może jakiś przeciwpadaczkowy, albo w ogóle cos mega. Czytanie o ubokach mnie nie wystraszyło, bo i tak mniejsze niz na paro. Zresztą mnie tam
prawie wszytko jedno byle zadziałało.

-- 27 wrz 2013, 15:26 --

edytka1976, Medzyzdroje - ładnie brzmi. Pewnie bedzie tam spokojnie, szum morza, głosy rybitw. Gratuluje przelamania lekow przed wyjazdem. Czesto po czyms takim czlowiek robi sie jeszcze odważniejszy i ma do siebie i swochi mozliwosci wieksze zaufanie.

Sortuj wg