PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez zaburzony 19 wrz 2013, 10:31
ja praktycznie tylko seroxat brałem od lat , i teraz biorę fevarin ,i mam dylemat bo pomogło z natręctwami ale nie wychodzę z domu fobia mnie zjada po seroxacie nie było tak ,i nie wiem co robić.... tak na marginesie ma ktoś namiar na sprawdzonego psychiatrę z warszawy, co specjalizuje się w dobieraniu leków jak coś proszę o wiadomość na prv.
La fe hace milagros

przez wieslawpas 19 wrz 2013, 12:52
LATEK1962, Jak zaczne zazywac to Ci powiem, teraz nawet nie chce wiedziec jak sie nazywa bo zaraz bym sprawdzal w necie. Teraz przede mna zejscie z 0,75 tabletki na polowkie. Niby tylko cwiartka, ale trzeba sie bedzie przemeczyc.

-- 19 wrz 2013, 12:53 --

zaburzony, to czemu nie bierzesz seroxatu?

-- 19 wrz 2013, 12:55 --

Ja piernicze, dopiero co zażyłem tabletkę a juz mam objawy odstawienia :)
To moze z ubokami też tak jest, tyle że w drugą stronę?

przez zaburzony 19 wrz 2013, 14:15
wieslawpas, bo ogólnie w styczniu odstawiłem leki , myślałem że sobie już poradzę, zacząłem biegać regularnie i to poprawiało mi pewność siebie i samopoczucie, ale po jakimś czasie się przeliczyłem wróciła choroba i do tego razem z depresją w pakiecie... , w między czasie zmienili się lekarze tam gdzie chodzę a nowy zasugerował mi na natrectwa fevarin.
La fe hace milagros

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wieslawpas 19 wrz 2013, 14:29
No to jak dales rade bez lekow dzialac jakis czas to znaczy jest z Toba dobrze. Jak dobrze dzialal seroxat, to czemu nie wrocisz do niego?

przez zaburzony 19 wrz 2013, 20:49
lekarz zaproponował ten , ja ogólnie już dawniej chciałem bo seroxat nie kasował mi do końca problemu natręctw ale dawałem radę wcześniej z nimi żyć jakoś, myślę też o tym seroxacie i odrazu większej dawcę bo ja brałem 20mg tylko .
La fe hace milagros

przez wieslawpas 19 wrz 2013, 22:37
Hej jak sadzicie odstawienie cwiartki tabletki paro moze dawac objawy odstawienia?

przez hania33 20 wrz 2013, 11:20
wieslawpas, A co sie dzieje?
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez wieslawpas 21 wrz 2013, 12:52
hania33, to co zawsze, czyli zawroty głowy, lekki bółlgłowy i oczu.

Nie wiem co o tym sądzic. Wczoraj i przedwczoraj zażyłem połówkę tabletki a nie pół i ćwiartkę. Czyli dwa dni na mniejszej dawce.
W środę na wieczór, zażyłem afobam żeby zniwelować efekty odstawienie i wczoraj rano około 9:30 też zażyłem afobam bo miałem
ważne spotkanie, którym już od dawna się stresowałem. Wczoraj późnym popołudniem i wieczorem zaobserwowałem, że mam znacznie mniejsze odrealnienia i jestem o niebo spokojniejszy. W sumie bardzo duża różnica. I nie wiem, czy to był efekt zażycia afobamu rano, czy efekt zmniejszenia dawki paro. Wczoraj wieczorem ten znacznie lepszy stan wprawił mnie w dobry humor. Zobaczymy jak będzie dziś. Chociaż czuje sie bardziej pobudzony niż wczoraj, ale sobota nie jest obiektywnym dniem po stresującym piątku.

Paro działała na mnie pobudzająco, ale teraz tez czuje takie "wybuchy" pobudzenia. Z tym, że wcześniej odczuwalem je w splocie słonecznym
o tyle teraz w klatce piersiowej. Wczoraj była bardo ladna pogoda i po wpływem takiego pobudzenia pojechałem na myjnie mimo korków i umyłem i odkurzyłem auto. W sumie cała ta akcje dobrze mi zrobiła bo w końcu pobyłem trochę na słonku.

-- 21 wrz 2013, 13:20 --

wieslawpas, z tego co wiem to na NN jest 40 mg.

przez Siding Spring 21 wrz 2013, 15:00
Ja mialem masakryczne odrealnienie na paro i wlasnie pobudzenie mieszanie z sennoscia. To byla katastrofa. Bog jeden wie czemu jak tak dlugo na tym pociagnelem.

przez littentree 21 wrz 2013, 15:16
Witam,

Chciałem zapytać czy był ktoś z Was na 80mg paroksetyny. Jaka była reakcja organizmu? Samopoczucie? Proszę o informacje. Ja jestem na takiej dawce od 3 dni. Czuję się lepiej, ale nie wiem czy to bezpieczne przekraczać dawkę maksymalną 60mg.
littentree

przez positive88 21 wrz 2013, 16:18
Kolejny dzień na paro. Jest niby okej, ale przychodzą do głowy głupie pomysły, typu ekstrakcja antidolu ...

przez wieslawpas 21 wrz 2013, 18:04
no wiec dzisiaj po calym trzecim dniu wiem jak to wygląda po zmniejszeniu dawnki z 0,75 tabletki na polówkę. A wygląda dziwnie - prawie już nie mam odrealnień, ale nasilenie lęku jest znacznie większe. Ten brak odrealnień bo odstawieniu ćwiartki jest dla mnie zaskoczeniem.

Z jednej strony fajnie, że nie ma już tych odrelanień z drugiej strony szkoda ze jest taki nasilony lęk wolnopłynący.
Gdyby udało się je zredukować o 1/3 dało by się z tymi wszystkimi objawami normalnie funkcjonować.

Wieczorem weme sobie pernazyne o 20:00 jedna tablete i o 22:00. Zobaczymy co będzie jutro. Kiedy to w końcu
wszytko przejdzie i zamiast kuracjami bedzię się można zając normalnym życiem...? Kurcze, szkoda ze psychiatria nie narodziła
się ze 2000 lat temu, to moza teraz byly by leki bez skutków ubocznych w czasie zaczęcie brania i efektu odstawiania
po zmniejszaniu dawki. Hm... po piwie też nie było odrealnień...

-- 21 wrz 2013, 18:07 --

lubudubu, a na co sie przestawiłeś?

-- 21 wrz 2013, 18:08 --

hania33, Hania co tam u Ciebie?

przez hania33 21 wrz 2013, 19:08
wieslawpas, Jakos się ciągnie..rano nerwowa popołudniu śpiąca...lecz juz nie chce innego leku..nie chce znow zaczynac od poczatku...
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez wieslawpas 21 wrz 2013, 20:12
Hania mysle, ze przejdzie Ci ta sennosc. Kiedy tez tak mialem po paro. Wieczorami zasypalem w czasie rozmowy na kilka sekund, ale mnie to nie przeszkadzalo. Bardzo bym chcial poczuc sie senny,

-- 22 wrz 2013, 23:48 --

ale cisza w eterze... dzis spałem do 17 prawie wiec udało sie byc senny... wiem jak wyglada sytuacja z odelalnieneimi bo jak wyszedłem bylo juz ciemno. Pojawiają sie smutne uczucia po zmniejszeniu tej dawki na przydlad samotnosci i ciagnie mnie to ludzi a wcześniej wystarczały wieczorne zakupy w sklepie i telewizja. Mam takie napady "speedowe" nosi mnie nie moge usiedzieć w mieszkaniu, wychodzę z mieszkania
siadam w autom jade na myjnie, poźniej na stacje beznyznowa i do spożywczaka. Tak jakbym wypił ze 3 szklanki kawy na raz. Po paru godzinach takie
pobudzenie mija i moge w miare spokojnie obejrzeć TV. Wszytko to przebiega bez większęko lęku tylko takie pobudzenie.

Sortuj wg