PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez freda 01 wrz 2013, 19:43
tak,uwielbiam go,ale tamten był przystojniejszy
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez wieslawpas 01 wrz 2013, 20:28
Elfild, ja juz sam nie wiem czy to kwestia leku, czy wkręcania się w nerwice. Pobudzać to pobudza mnie na pewno. Mam lekkie odrealnienie ale nie wiem czy to kwestia leku czy lęku. Stałem się mocno przewrażliwiony i byle zawroty gołwy wywołuja u mnie niepokój. Dziękuje za zasugerowanie leku, wspomnę o nim. Potrzebuje czegos uspokajającego a nie pobudzajacego. Dziś na szczęście jak do tej pory ani jednego napadu paniki.

przez elfrid 01 wrz 2013, 20:49
wieslawpas, niektórzy tak reagują na ssri. Ja mam problem z lękiem wolnoplynacym. Swego czasu pomogła wenlafaksyna, ale cały czas byłem na niej pobudzony, niezdrowo aktywny. Odprezyc się mogłem wyłącznie dzięki benzo. Dlatego w stosunku do antydepow jestem dość krytyczny. Fakt, że paroksetyna jest dość sedatywna. Jeśli ona cię pobudza to zostanie już tylko fluwoksamina, którą jako jedyny SSRI zaleca się przed snem.
A kiedy masz wizytę? Z wymienionych przeze mnie leków tj. pregabalina, gabapentyna, topamax tylko ten pierwszy jest oficjalnie zarejestrowany do leczenia lęków. Dlatego trzeba trafić na psychiatre z otwartym umysłem, który ma wiedzę, a nie tylko wypisuje same SSRI. Niemniej jednak w moim mieście trafiłem tylko na jednego psychiatre który odmówił przepisania topiramatu, strasząc groźnymi skutkami ubocznymi i, o ironię, dając do ręki receptę na karbamazepine. Tak to w mojej przychodni nie miałem problemu. A teraz mam stałego, jednego lekarza, który popiera leczenie lekami przeciwpadaczkowymi, natomiast jest sceptyczna co do neuroleptykow.
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wieslawpas 01 wrz 2013, 21:32
Lęk wolonopłynący to prawdziwe skurczysyństwo, ale da sie z tym życ bo jak sie czyms zajmesz to odchodzi. Kiedyś z tego wyleczyłem się przez psychoterapie. Bez leków. Tylko, że chodziłem do różnych terapeutów. Do jednej babki 1,5 roku, ale po poprawie w ciąguu 3 miesięcy nic później się nie działo. Pózniej trafiłem do
innego gościa i 3 miesiące lęki się stopiły. Później nie chodziłem na terapie i nie brałem leków ze 4 lata.

Co do leków. W środę się spotkam i zasugeruje Twoje propozycje.
Jak na Ciebie dziala paroxetyna?

Wieslaw

przez elfrid 01 wrz 2013, 21:50
wieslawpas, ale jak lęk manifestuje się somatycznie a od napiecia dochodzi zmeczenie to na prawdę nie da się niczym zająć bo nie można się skoncentrować ani usiedziec w miejscu. To chyba zależy od nasilenia objawow. Jako dziecko zmiana otoczenia,zajęcie się czymś poprawialo stan. Ale wraz z wiekiem doszło do takiego pogorszenia, że nie dało się funkcjonować, pracować, uczyć.

A ile czasu już bierzesz paro? Może niech lekarz dołoży ci na miesiąc jakieś benzo zanim paro się wkreci.

Ja nigdy nie przeszedłem wstępnych ubokow paro. Najdłużej brałem wenle i fluoksetyne. Potem fluoksetyne z topiramatem.
Teraz wróciłem do samego topiramatu i jest ok. Dzisiaj podniosłem dawkowanie do 100mg. Trochę otumania, ale nic nie telepie, nie pobudza, mam święty spokój. Ty, podobnie jak ja wydajesz się wrażliwy na działanie leków, być może nadwrazliwy emocjonalnie, stąd leki przeciwpadaczkowe o profilu przeciwlekowym i stabilizujacym moga byc dobrym rozwiazaniem. Najlepsza bylaby pregabalina tylko ona jest strasznie droga, tańsza jest gabapentyna i topiramat.

przez wieslawpas 01 wrz 2013, 22:31
Dobrze, że udało Ci sie tak dobrać leki, że masz spokój.

Brałem cala tabletkę przez 3 lata, w końcowej fazie zero objawów. Zwlaszcza po odstawieniu alkoholu.
Poźniej przez rok brałem polowke. No i bylo momentami całkiem znośnie. W listopadzie nawet lepiej niz na
calej tabletce. Bylo to raczej kwestia rysującej sie perspktywy, własnej samooceny. Ten stan długo nie trwał
bo perspektwy okazaly się zupełnie inne. Zycie stało się trudniejsze frustracja i złość czesto mi towarzyszyly.
(Teraz zauważam, ze zlość przeksztalacam w napięcie) no i zedcydowałem sie na wiekszą dawke. Jakis miesiac
temu zacząłem brać cała tabletkę parogenu i od tej pory jest nasilenie objawów. Teraz biorę pół i ćwiartkę tabletki.

Kiedy 4 lata temu zaczynałem brać paro to nie interesowałem się skutkami ubocznymi i nawet nie wiedziałem, ze to nasilenie
lęków na początku jest od paro. Ale wcale nie było tak, że po miesiącu uwolniłem się od paniki bo się bałem
samotnych wieczorów i jak nie mialem z kimś spotkania przy piwie to wpadałem w panikę jeszcze rano. Później
sie okazało, że nic sie nie dzieje jak spędze wieczor sam. Miałem, wtedy bogate życie towarzyskie:). Ale
po poł roku odkad zaczalem brac paro wyystkojakoś się ustabilizowalo.

Wydaje mi się, że jak zaczynałem brać paro to nie miałem chyba tak nasilonych objawów jak teraz. Tydzień temu lekarz stwierdził,
że zmieniła się chemia mózgu. Wtedy 4 lata temu faktycznie było więcej depresji. Teraz sa sprawy napięciowo lękowe.
Żadnych innych leków poza seroxatem i parogenem (to jest praktycznie to samo) nie próbowałem i nie mam
pojęcia jak działają.

-- 01 wrz 2013, 22:46 --

Cena nie gra roli:)

przez elfrid 01 wrz 2013, 23:18
wieslawpas, hmm to w końcu przez ten okres jak bierzesz paro zniwelowala objawy czy dalej się występują? Bo chyba w dalszym ciągu coś nie gra skoro zmieniasz dawkowanie.
Skoro brałeś do tej pory tylko paroksetyne to, znając praktykę psychiatryczna, przepisza ci jeszcze tony SSRI

przez wieslawpas 02 wrz 2013, 00:35
dalej wystepuja

-- 02 wrz 2013, 09:29 --

Generlanie lekarz stwierdzil, że w obecnej chwili ( co bylo w zeszym tygodniu) nie zmnieniac leku, bo to nie jest dobry moment.

przez MalaMi1001 02 wrz 2013, 16:29
A ja nie dostałam paroksetyny. Zostawił mi fluoksetynę 2x10mg dziennie i dołożył moklobemid 2x150mg dziennie. Po przeczytaczaniu ulotki zastanawiam się czy chce mnie zabić czy brać to? Próbował ktoś takiego połączenia? Ma ktoś info jaka jest szansa, ze się już nie obudzę?

przez wieslawpas 02 wrz 2013, 16:52
no próbuje odstawić te ostatnia ćwiartkę, ale skutki odstawienia są wyjątkowo niemile. biorę 3/4.

przez miko84 02 wrz 2013, 16:55
MalaMi1001 radzę Ci zmienić lekarza, przecież to nawet dzieci wiedzą, że nie łączy się MAO z SSRI...
miko84

przez MalaMi1001 02 wrz 2013, 17:39
Myślisz, że nie powinnam tego brać? Nie wygląda na konowała, ludzie do niego chodzą i bardzo sobie chwalą. Pytałam czy mogą być jakieś nieprzyjemne skutki jak miałam przy wenlafaksynie, obiecał, ze nie będzie żadnych jazd, bo to "spokojny lek" i nie wywala z butów. Co robić?

przez hania33 02 wrz 2013, 18:36
MalaMi1001,

MAO nigdy się nie łączy z SSRI, może być niebezpiecznie...nawet się robi 2 tyg, przerwy przed przyjęciem leku..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez MalaMi1001 02 wrz 2013, 18:58
No to co? Chciał mnie zabić? Dostałam do tego jeszcze Cinnarizinum.

Sortuj wg