PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez aniak80 28 sie 2013, 17:02
Haniu właśnie jutro idę do lekarki,podejrzewam,że mi zmieni .Ostatnio przechodzę trochę nadmiar stresu problemy z pracodawcą sprawa skończy się w sądzie,mąz w DE sama z dwójką dzieci.Myślę,ze kłopoty z pracodawcą się przyczyniły do tego.Kurde tylko boję się o to serducho bo mi przeskakuje ale zażyłam aspargan i troszkę lepiej.Myślę,ze to właśnie nawrót tych lęków kiedyś miałam je bardzo mocne i duże aż brałam dodatkowo leki przeciwlękowe.Może wróciła tarczyca cholera wie.Jutro rano lece do rodzinnej niech mi zrobią EKG i skierowanie na badania wezmę i potem do swojej psychiatry.Nasza choroba potrafi cholernie namieszać i organizmie i zatuszować inną chorobę choć nie chcę nic już nowego.Wolę diagnozę " pogorszenie nerwicy"

Buziaczki :lol:

przez hania33 28 sie 2013, 17:10
aniak80

To znów mamy podobnie , tylko ja z mężem w Niemczech a syn w Polsce.Ja tez tak mam z sercem , biorę dodatkowo Biosotal , jakoś pomaga.
Nerwica Ci wraca. Bedzie ok.
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez aniak80 28 sie 2013, 17:40
Ja na takie świrowania biorę propranolol ale 5mg max 10 wiem, ze to psychika ale nieraz da się ją oszukać.A ty Haniu bierzesz na stałe jakieś leki?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hania33 28 sie 2013, 17:44
aniak80

Obecnie Arketiks, czekam za działaniem i na arytmie Biosotal...Aj ta nasza psychika daje popalić.
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez Dark Knight 28 sie 2013, 20:26
WItam mam takie pyta nie co działa lepiej na lęki konkretnie fobia społeczna paroksetyna czy klomipramina ?? Bardzo prosze o odp

przez monapayne 28 sie 2013, 21:36
Ja na fobię dostałam sertra ^^
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez wieslawpas 29 sie 2013, 13:42
Hej, wlasnie wrocilem od lekarza, powniedzial zeby w takim stanie nie zmieniac leku poczekac na stabilizacje. i wtedy dopiero zmnienic na cos innego.

Przepisal mi na wieczór permazyne na uspokojenie, ale wystraszylem sie gdyz widze ze jest to jakich psychotrop na schizoferenie neuroleptyk. Nerwiciwcy braliscie te permazyne? Jasny gwint boje sie tego brac....

Wieslaw

-- 29 sie 2013, 13:55 --

Uff, nieraz sie wkrecam przez to forum i srednio 3 razy w tygodniu generuje mi napady paniki. Ale odnosnie permazyny to ten post mnie uspokił:

IwciaZeschizowana
Perazyna (Perazin,Peregal,Pernazinum)
Nieprzeczytany post 25 lis 2011, 20:16

Od: 16 maja 2009, 09:18
ja w zeszłym roku dostałam od mojej psychiatry pernazinum a dodam, że od lat leczę się na nerwicę natręctw (myślowych) i generalnie od zawsze mam lęk przed schizofrenią, przed tym, ze zwariuje. No i ona wypisała mi te recepty, ja już się zbieram do wyjścia a ona mi mówi "Pani Iwono, ja wiem, że Pani bedzie czytać ulotkę, tam piszę, że jest to neuroleptyk na schizofrenię, proszę się tym nie przejmować, dałam Pani najmniejszą dawkę tylko na sen, ludzie biorą pernazynę na nerwicę". Musielibyście wtedy widzieć moją minę, oczywiście 3 dni przepłakałam, że pewnie już oszalałam, że mam schizofrenię tylko ona mi nie chce powiedzieć żeby mnie nie dobić. Zanim wzięłam tą tabletkę to godzine się na nią gapiłam, bałam się, że ona mnie otępi na maksa, że nie bedę wiedziała kim jestem bo to w koncu neuroleptyk. No ale wzięłam ją raz i nigdy więcej, mimo iż nic po niej nie czułam. Później poszłam na terapie grupową i w mojej grupie (depresje, nerwice) co druga osoba miała zapisaną pernazynę na noc jedna tabletka. To mbie uspokoiło ale i tak nie wróciłam do tego leku.

______
Twoja myśl kształtuje Twoją rzeczywistość. Uczę się optymizmu :D
Diagnoza: osobowość zależna, nn, dda.

-- 29 sie 2013, 17:18 --

Ciakawe, że przez tyle czasu nikt nic nie pisze...

przez Dark Knight 29 sie 2013, 17:40
WItam mam takie pyta nie co działa lepiej na lęki konkretnie fobia społeczna paroksetyna czy klomipramina ?? Bardzo prosze o odp

przez CórkaNocy 29 sie 2013, 18:21
Dark Knight, paro jest typowo na fobie, anafranil może czasem wręcz nasilać lęki
CórkaNocy

przez MalaMi1001 29 sie 2013, 20:32
A ja mam pytanie do osób, które miały do czynienia i z SSRI i z neuroleptykami. Mówicie tutaj, ze paro to armata, więc o czym lepiej porozmawiać z psychiatrą w przypadku silnych fantazji nie dających żyć o paro czy jakimś neuroleptyku, np flupentiksolu? Skoro paroksetyna to jeden z najsilnieszych SSRI może warto spróbować? Z drugiej jednak strony moim pierwszym lekiem była wenlafaksyna, która wyciągnęła mnie z mega bagna, a to nie SSRI tylko SNRI, więc może ogólnie na SSRI reaguję średnio i nie warto? Jednak paroksetyna pomogła wielu osobom widzę....

przez elfrid 29 sie 2013, 20:44
MalaMi1001, skoro pomógł ci antydepresant warto celować w ten rodzaj leków a nie neuroleptyki. rozumiem, że te fantazje to natrętne myśli, czy nerwica natręctw, a nie doznania psychotyczne. paroksetyna w zok ma dużą skuteczność, ale fluoksetyna i sertralina również. Podobnie fluwoksamina. ze starszych leków dużą skuteczność ma klomipramina. na zachodzie dużą popularność ma połączenie fluoksetyny z olanzapiną.
pregabalina, wenlafaksyna

przez MalaMi1001 29 sie 2013, 21:22
Nie wiem czy to nie doznania psychotyczne, ja w trakcie wyobrażania sobie róznych sytuacji silnie je przeżywam , tzn jeśli są przyjemne chodzę z bananem na ustach, a potem mam zjazd, bo wiem, że to się nie wydarzy. Natomiast kiedy wyobrażam sobie coś smutnego zwyczjnie płaczę. Dlatego myślę, że może małe dawki neuroleptyków stosowane w depresji byłyby w stanie to zablokować. Aktualnie biorę 5mg escitalopramu dziennie i 10mg fluoksetyny co drugi dzień i dzisiaj ryczę po pewnym wydarzeniu i pocieszam się alkoholem. Dlatego nie wiem co lepiej zaproponować lekarzowi: flupentiksol czy paroksetynę. Chcę żeby coś zablokowało moją emocjonalność. Z drugiej jednak strony nie mogę sobie pozwolić na całkowite wyłączenie mózgu ze względu na pracę, jednak czuję się na tyle źle, że po raz pierwszy w życiu bez wyraźnego powodu, w sensie poważnej fizycznej dolegliwości wymagającej pobytu w szpitalu poszłam do rodzinnego po zwolnienie. Nie jestem w stanie skupić się na niczym innym niż rozdrapywanie ran. Widze tutaj opinie, że paroksetyna powoduje w dużej liczby osób włączenie się tzw "nieśmiertelności", czyli pewności siebie i olewczego stosunku do problemów, z drugiej jednak strony po przeczytaniu wątku o flupentiksolu zauważyłam, że działa na motywację wyciszając jednocześnie. Stąd moje pytanie, co lepiej delikatnie zaproponować lekarzowi.

przez elfrid 29 sie 2013, 21:47
MalaMi1001, paroksetynę można łączyć z flupentiksolem.jednak wg mnie paro na tle innych ssri jest ciężkie, tzn. uboki są dużo bardziej dokuczliwe, od głupiej suchości w ustach po zaburzenia funkcji seksualnych. dlatego może spróbuj podnieść esctialopram - to też dobry lek przeciwdepresyjny z dużą listą zarejestrowanych wskazań i najwyżej dołączyć flupentiksol w razie braku zadowalającej poprawy.
pregabalina, wenlafaksyna

przez MalaMi1001 29 sie 2013, 21:52
Widzisz ecitalopram w dawce 10mg powodował u mnie senność wraz z efektem "patrzę się w ścianę" i jest mi tak dobrze. Praca mogła nie istnieć, nie byłam w stanie skupić się na niczym innym niż na jednym punkcie na ścianie, więc to odpada. Dlatego lekarz zdecydował zmniejszenie dawki esci i dorzucenie fluo do drugi dzień na stabilizację nastroju. Więc potrzebuję czegoś co mnie wykastruje emocjonalnie, zniweluje fantazje ale pozwoli myśleć w pracy. Moja praca jest zbyt odpiwedzialna, żeby pozwolić sobie na nieogar. I nie wiem jak teraz rozmawiać z lekarze, bo wiadomo, że on przepisze mi to, co jemu się wydaje, że będzie dobre choć sam pewnie nigdy nic nie brał.

Sortuj wg