PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez freda 26 sie 2013, 19:28
elfrid wróciłeś do paro.pamiętam,jak zaczynaliśmy brać w listopadzie.ja nadal biorę,a ty znów zaczynasz :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez elfrid 26 sie 2013, 20:37
freda, to fakt. Brakowało mi determinacji, bo zmieniałem bezpośrednio z innego leku, więc bardziej skupiałem się na nowych ubokach niz dzialaniu. Obecnie przewlekły lęk nie odpuszcza nawet wieczorami, więc pozostaje tylko konsekwentnie zażywać.
A jak ten okres u Ciebie minął na paroksetynie? Jeśli ok to nie przestawaj brać - ja od maja nie brałem SSRI i niestety wszystko wróciło pod koniec lipca. Niezależnie od tego jak świetnie udało nam się dopasować lek, to po odstawieniu prędzej czy później, ale raczej prędzej, nerwica znowu nas dopada.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Ferdynand k 26 sie 2013, 20:40
elfrid, za dysfunkcje po paro odpowiada 5ht2
czy z miansą -antagonizm 5ht2 masz takie problemy?
Naczelny Użyszkodnik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 26 sie 2013, 20:43
wykończony, nie. Z mianseryna nie mam zaburzeń funckji s.
pregabalina, wenlafaksyna

przez wieslawpas 26 sie 2013, 21:19
czy mozecie polecici cos poza paroxetyna? Na mnie dziala podobno zbyt pobudzajaco. Odkad ja zaczalem brac w wiekszej dawce. Zaczely sie napady paniki i mega napiecie, ktorego wczesniej nie znalem. Wystarczy byle bzdura zeby wyprowadci mnie z rownowagi...

przez Marek1977 26 sie 2013, 21:41
wieslawpas jeśli bierzesz o paro na ZOK to być może dobrą alternatywą będzie klomipramina ale zawsze takie rzeczy trzeba ustalać z lekarzem.
Conscientia est, necesse est

przez wieslawpas 26 sie 2013, 22:19
Nie nie mam ZOK, zwykle napiecie, lek wolnoplynacy i napady paniki odkad wszedlem na cala tabletke. Teraz czuje sie tak pobudzony, ze moglbym biec ze 100 km ( a przeciez spac trzeba zaraz). Najbardziej męczy mnie te cholerne caly czas utrzumujace sie napięcie. Mój orgazmim działa tak jakby wyłaczył się uklad nerwowy odowiedzialny za reakcje hamowania. Kiedys na powlwce tabetki mialem takie dwa dni w tygodniu.
Teraz codziennie. Nie ma u mnie, ani krzty depresji poza tym co jest objawem wtorym nerwicy. Potrzenme mi jest cos co dziala hamujaco a nie pobudzajaco. Dzobrze dziala spamilan, w sensie ze mnie uspokaja, ale za slabo uspokaja na takie pobudzenie. O jutra sprobuje zejsc na pol tabletki paro jak wczesniej, tylko wiadomo ze znowu beda mnie meczyly objawy odstawienia. A do cholery i tak zle i tak niedobrze. Co to na marny wybor:)

-- 26 sie 2013, 22:21 --

no nie wiem jutro pojedrze motorem. moze to cos da.

przez edytka1976 27 sie 2013, 07:27
elfrid napisał(a):freda, to fakt. Brakowało mi determinacji, bo zmieniałem bezpośrednio z innego leku, więc bardziej skupiałem się na nowych ubokach niz dzialaniu. Obecnie przewlekły lęk nie odpuszcza nawet wieczorami, więc pozostaje tylko konsekwentnie zażywać.
A jak ten okres u Ciebie minął na paroksetynie? Jeśli ok to nie przestawaj brać - ja od maja nie brałem SSRI i niestety wszystko wróciło pod koniec lipca. Niezależnie od tego jak świetnie udało nam się dopasować lek, to po odstawieniu prędzej czy później, ale raczej prędzej, nerwica znowu nas dopada.

poniewaz nerwicy nie da sie wyleczyc,to jak choroba przewlekla.
leku nie powinno sie calkowicie odstawiac tylko zostac na najnizszej dawce 10mg dla podtrzymania.
nie wiem dlaczego 80 procent ludzi chce tak koniecznie odstawiac lek,ktöry w gruncie rzeczy pozwala znowu korzystac z zycia

-- 27 sie 2013, 07:31 --

wieslaw spröbuj znalezsc sobie jakies zajecie,ktöre potrafi cie uspokoic,wyciszyc.
no nie wiem, jakies hobby rekalsujäce.
wielu z nas zapomina o chwili czasu dla siebie
jak bylam w tej dziennej klinice nauczylam sie wyhamowywac, bo tez tylko latalam, pedzilam nie wiadomo dokäd...
teraz jak zaczynam latac, möwie sobie STOP, siadam, i nie robie nic.
i ogranicz kofeine!!!!!!
Paroksetyna od sierpnia 2011 obecnie 15mg i perazin 12,5 mg doraźnie
25.09.16 odstawienie paroksetyny
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

"Przestań się zamartwiać-zacznij żyć "

przez freda 27 sie 2013, 09:31
elfrid od listopada do maja nie było żle ale co 3-4 tygodnie pojawiał się gorszy tydzień.przychodziły lęki i wszystko co nerwicy towarzyszy.w maju lekarz kazał podwyższyć do 30,podwyższyłam najpierw do 25mg odczekałam tydzień i świat stał się super.cały czas jestem na 25,bo skoro jest ok to po co podwyższać.mam czasem gorsze samopoczucie,trwa godzinę,dwie.ale kto tego nie ma.nie przejmuję się tym.jest naprawdę dobrze,a myślałam już o zmianie leku.na razie nie ma mowy o zakończeniu leczenia.lekarz wspominał coś o wiośnie.zdaję sobie sprawę,że nerwica wróci.żyję z nią już prawie 10 lat,ale na wiosnę chcę odstawić,bo ciągle mam nadzieję,że mogę żyć bez leków dłużej niż 2 lata :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez miko84 27 sie 2013, 09:37
wieslawpas spróbuj dołożyć mianserynę do paro.
miko84

przez Arnin 27 sie 2013, 12:09
Witam, po 172 dniach brania paro i lerivonu odstawiłem te leki, w największej dawce brałem po 40mg paro, ostatnią dawkę 5mg wziąłem 16-tego sierpnia, tydzień po odstawieniu jakoś jeszcze funkcjonowałem, a teraz od kilku dni mam totalną blokadę żołądka, nie da rady przyjmować pokarmów nie płynnych, miał tak ktoś po odstawieniu >? Paroksetyna stłumiła ZOK, po odstawieniu nie wróciły, bynajmniej jeszcze nie, ale zniknął wszechobecny "olewanizm" spraw stresujących zpłycił się sens życia.

przez miko84 27 sie 2013, 12:53
Arnin rozumiem, że po odstawieniu zniknął Ci ten olewanizm spraw stresujących. Drugiej części nie rozumiem, tzn. że na paro spłycił Ci się sens życia? Miałem coś podobnego z olewaniem spraw stresujących i nie rozwiązywaniem problemów na paro.
miko84

przez woowoo 27 sie 2013, 15:04
Jejku, ściska mnie głowa i miałam pierwszy napad lęku od ROKU!!!
Zeszłam z dawki 30 na 20 mg miesiąc temu i miałam dość stresujące momenty w życiu prywatnym. Hymmm... pytanie jest takie, czy zdarzają się takie incydenty?

przez Ferdynand k 27 sie 2013, 15:16
miko84 napisał(a):wieslawpas spróbuj dołożyć mianserynę do paro.

albo mirtę trazodon skoro tak pobudza
to lepiej słabszy receptorowiec albo stabilizator
Naczelny Użyszkodnik

Sortuj wg