PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez hania33 25 sie 2013, 16:39
Gojira

W pierwszy dzień tez tak miałam , później już gorzej i wciąż czekam na ten pierwszy dzień..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez miko84 25 sie 2013, 16:41
Gojira Twój organizm musi później reagować jakimiś mechanizmami homeostazy, lekarz musi znaleźć sposób na podtrzymanie poprawy.
miko84

przez Gojira 25 sie 2013, 16:50
Ech, jakoś lekarz nie daje rady mi pomoc. Wypisuje wciąż nowe leki, ale nic nie pomaga na dłużej. On się naprawdę stara, ale brak mu już pomysłów.

Ja bym na jego miejscu zaczęła się zastanawiać, dlaczego leki dzialaja od razu. Moim zdaniem to klucz do całej tej sytuacji
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg
Suplementy: L-ornityna, Resweratrol

leki-nietypowe-dzialanie-prosze-o-pomoc-t44802.html

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 25 sie 2013, 16:52
Obawiam się, że tego nikt nie wie.
miko84

przez elfrid 25 sie 2013, 19:48
miko84, skoro Twój główny problem to anhedonia spróbuj wreszcie leków aktywizujacych jak moklobemid, reboksetyna, fluoksetyna, wenlafaksyna, bupropion. Bierzesz głównie leki sedatywne jak paro, mirta. Pisales że w zimie mirta swietnie zadziałała. Ale czy na pewno? Często zmienisz leki, więc może to był skutek leku, który brałeś przed mirta? Upierasz się na ten mechanizm 5ht2c jako najlepszy w depresji ale ani ty ani inne osoby nie mają z mirtazapiny pożytku. Może zamiast zwracać uwagę na to który lek jak działa spróbuj lepiej leków aktywizujacych niezależnie od mechanizmu który to wywołuje. Wrociles do mirty, mimo brania przez 8tyg oczekując na cud, gdzie nawet producent twierdzi, że mirta działa szybciej niż ssri. Nie jestem przeciwnikiem mirty ale bierz z nią coś aktywizujacego.
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 26 sie 2013, 10:57
elfrid czytałem opinie ludzi u których mirta zaczynała działać po 12 a nawet więcej tygodniach, wcześniej nie dając żadnych oznak poprawy.

Stosowałem fluoksetynę, wenlafaksynę i bupropion(nawet ostatnio) - leki podnoszące noradrenalinę zwiększają mój lęk i nerwowość, do tego ogromnie się pocę. Pisałem już o tym wszystkim kiedyś. Wellbutrin niby ma być taki świetny na anhedonię a nie zadziałał w ogóle...

Chodzi o to, że było to działanie mirtazapiny bo uparłem się, że będę ją brał i łykałem przez dłuższy okres, niestety nie zapisałem wtedy ile czasu zajęło zanim zadziałała. Poza tym było to działanie którego nigdy nie doświadczyłem po żadnym innym leku, dlatego tak zapadło mi w pamięć.
miko84

przez ladywind 26 sie 2013, 11:28
Tak samo wenlafaksyna niby taki lek aktywizujący, a jakoś wcale jej nie poczułam, poza jednym miesiącem działania, kiedy latałam jak "mały samochodzik", po tym czasie nastąpił powrót o krok do tyłu i problemy z codzienną aktywnością, zmuszanie się do czegokolwiek:/
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Gojira 26 sie 2013, 14:48
Ja tez odczulam przypływ energii na początku brania- trwał jakiś miesiąc. Potem lekarz dorzucił mirtazapine i znowu był szal przez cztery tygodnie. Później było tylko coraz gorzej :?
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg
Suplementy: L-ornityna, Resweratrol

leki-nietypowe-dzialanie-prosze-o-pomoc-t44802.html

przez elfrid 26 sie 2013, 16:30
miko84 napisał(a):elfrid czytałem opinie ludzi u których mirta zaczynała działać po 12 a nawet więcej tygodniach, wcześniej nie dając żadnych oznak poprawy.

Stosowałem fluoksetynę, wenlafaksynę i bupropion(nawet ostatnio) - leki podnoszące noradrenalinę zwiększają mój lęk i nerwowość, do tego ogromnie się pocę. Pisałem już o tym wszystkim kiedyś. Wellbutrin niby ma być taki świetny na anhedonię a nie zadziałał w ogóle...

Chodzi o to, że było to działanie mirtazapiny bo uparłem się, że będę ją brał i łykałem przez dłuższy okres, niestety nie zapisałem wtedy ile czasu zajęło zanim zadziałała. Poza tym było to działanie którego nigdy nie doświadczyłem po żadnym innym leku, dlatego tak zapadło mi w pamięć.

Z tą nerwowością i poceniem to znam ten ból, teraz znowu dostalem jakiegoś lękowego speeda. Nie wiem co się dzieje ale ostatnio dają mi się we znaki przede wszystkim lęki, uczucie derealizacji. Dlatego muszę chyba brać cierpliwie paroksetynę bo przecież ma największy potencjał przeciwlękowy i pogodzić się z ewentualnymi ograniczeniami.
Takie życie. Widocznie fluoksetyna już nie dla mnie chociaż kiedyś dobrze dzialała.

-- 26 sie 2013, 16:32 --

Miko w tym okresie kiedy brałeś paroksetynę miałeś jakieś lęki, wahania nastroju?

przez miko84 26 sie 2013, 17:33
elfrid początkowo nasilenie, ale to przy każdym SSRI który zaczynałem brać. Paroksetyna to najsilniejszy przeciwlękowy SSRI jaki brałem. Jakie dawki bierzesz tego połączenia? Jak wytrwasz to takie połączenie każdy lęk powinno rozbić w pył... Uważam, że paroksetyna+mianseryna to największy możliwy wzrost serotoniny jaki aktualnie mamy dostępny, poza serotonin releaserami (jak MDMA).
miko84

przez elfrid 26 sie 2013, 17:52
miko84, na razie 20mg paroksetyny i 10mg mianseryny. Tej drugi nie chcę zwiększać bo obawiam się przyrostu masy ciała. Uważasz że jej zwiększenie dałoby coś?

przez miko84 26 sie 2013, 18:03
To działa w ten sposób, że im większa dawka antagonisty 5-HT2c z SSRI tym większy wzrost serotoniny powodowany przez SSRI. Czyli jeśli działanie przeciwdepresyjne i przeciwlękowe jest słabe możemy podnieść dawkę SSRI i dawkę mianseryny. Lekarze lubią to połączenie bo daje duże widełki dawkowania. Np możesz maksymalnie podnieść dawkę paro do ok 50 mg i dawkę mianseryny do ok 120 mg.
miko84

przez elfrid 26 sie 2013, 18:24
miko84, przy 120mg mianseryny pewnie wazylbym 120kg. Jakoś nie chcę ważyć więcej niż 85kg. Mianseryna już w najniższych dawkach ma miłe uspokajające działanie. Podobno w wyższych może aktywizowac.
Skoro mirta kiedyś u ciebie zaskoczyła, może lepiej abyś spotencjalizował jej działanie jakimś innym lekiem np ssri?

przez miko84 26 sie 2013, 18:31
Pomyślę o tym, może jak będę miał luźniejszy czas to spróbuję połączenia SSRI+miansa. Do połączeń mianseryna dużo lepiej się nadaje.
miko84

Sortuj wg