PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez hania33 21 sie 2013, 23:29
dydy

Jeżeli Tobie taka dawka pasuje i nie chcesz schodzić a czujesz się dobrze , to pozostań przy niej.Widze , ze na psychikę nie zadziałała ,ale co ja bym dala by leków nie mieć. :(
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez perla86 21 sie 2013, 23:52
hania33 mnie mdlosci mecza już od marca z przerwami he
Teraz to nie wiem jak zejść czy calkowice odstawić do końca w sumie one na mnie nie działały jak dwa lata temu.
A boje się bo roku temu w tym samym cyklu miałam obumarcie ciąży wtedy odstawiłam parogen 19 sierpnia.

przez dydy 21 sie 2013, 23:55
hania33 napisał(a):dydy

Jeżeli Tobie taka dawka pasuje i nie chcesz schodzić a czujesz się dobrze , to pozostań przy niej.Widze , ze na psychikę nie zadziałała ,ale co ja bym dala by leków nie mieć. :(

Inaczej: czuję się lepiej niż wtedy, kiedy potrafiłam wmówić sobie nowotwory, AIDS, gruźlicę i co tam jeszcze, być może wszystko i cokolwiek. Czuję się lepiej niż wtedy, kiedy nie umiałam wyjść z domu, bo miałam wrażenie, że: a) zemdleję b) wszyscy się na mnie gapią itd. itp. NATOMIAST doszło wiele rzeczy, których - zanim w ogóle zaczęłam brać leki - nie było. Poczucie bezsensu, bezcelowość, bezsilność. Coś za coś, przynajmniej u mnie. Podsumowując: zastanawiam się od jakiegoś czasu, co lepsze - totalna nadwrażliwość czy totalna pustka. Nie wiem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hania33 21 sie 2013, 23:59
perla86

Idz do lekarza on będzie wiedział ,jeżeli miałaś już kłopoty z ciąża to musisz uważać.Ja to bym już jutro leciała do lekarza.Chyba , ze nie będziesz miała skutków ubocznych i czujesz się na silach by odstawić.

-- 22 sie 2013, 00:04 --

dydy

Właśnie tez się martwię to pustka , może nie będę jej mieć.Leki szkodzą i zarówno pomagają , już sama nie wiem co jest lepsze,boje się , ze stracę uczucia , tak bardzo kocham syna i męża , nie wyobrażam sobie by tak mogło być . Jeżeli to się stanie rzucę leki.

Obrazek

przez dydy 22 sie 2013, 00:37
hania33 napisał(a):perla86

Idz do lekarza on będzie wiedział ,jeżeli miałaś już kłopoty z ciąża to musisz uważać.Ja to bym już jutro leciała do lekarza.Chyba , ze nie będziesz miała skutków ubocznych i czujesz się na silach by odstawić.

-- 22 sie 2013, 00:04 --

dydy

Właśnie tez się martwię to pustka , może nie będę jej mieć.Leki szkodzą i zarówno pomagają , już sama nie wiem co jest lepsze,boje się , ze stracę uczucia , tak bardzo kocham syna i męża , nie wyobrażam sobie by tak mogło być . Jeżeli to się stanie rzucę leki.

Tych uczuć na pewno nie stracisz, nie ma mowy :)

przez hania33 22 sie 2013, 00:40
dydy

Dziękuję Tobie , pocieszyłaś mnie.

Obrazek

przez perla86 22 sie 2013, 00:46
Spróbuje się dostać odstawić na pewno trzeba :zonk:

przez hania33 22 sie 2013, 00:49
perla86

Powodzenia Tobie życzę i by maluszek był zdrowy.Pisz , jak będziesz coś wiedzieć.

Obrazek

przez dydy 22 sie 2013, 13:02
hania33, nie ma sprawy - sama prawda. Przy tym tzw. wszystkim złym zawsze były osoby, które kochałam i kocham mocno, mocno. Spokojnie.

przez freda 22 sie 2013, 13:51
perła86ja będąc w ciąży brałam paro.musiałam ,bo od 2 miesiąca nerwica wróciła.lekarz kazał.miesiąc byłam na 20mg,potem 3 na 10mg.tak czasami jest,że będąc w ciąży trzeba brać leki.ja nie miałam wyjścia,ale większośc kobiet z nerwicą czuje się wręcz wyleczona z choroby będąc w ciąży.czego tobie życzę :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez hania33 22 sie 2013, 13:57
dydy

Raz jeszcze dziękuję i życzę Tobie by paro działała oczywiście ta 20 mg.

-- 22 sie 2013, 13:59 --

freda

Fajnie,ze Tobie się udało i było wszystko ok.

Obrazek

przez perla86 22 sie 2013, 17:15
freda no widzisz nawet nie wiedziałam, a jak zobaczyłaś test to odstawiłaś? Ja rok temu odstawiłam właśnie paro i ta ciaze straciłam dlatego boje się ze to przez tabletki też :bezradny: Już wczoraj nie wzielam paro brałam 20 mg przez 3 miesiące. Znów skutki odstawienie tez mogą być chociaż w tamtym roku nie miałam ale byłam na połowce.

przez freda 22 sie 2013, 18:22
perła86 jak zaszłam w ciążę to nie brałam paro,dopiero od 6 tygodnia tak mniej więcej,bo nerwica była nie do opanowania.też się bałam co będzie z dzidzią,ale lekarz mnie uspokajał,przeprowadził już kilka takich ciąż.na szczęście wszystko jest ok.
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez perla86 22 sie 2013, 23:43
Analiza 2201 przypadków kobiet przyjmujących trójcykliczne leki antydepresyjne (TCA) lub selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) wykazała, że leki te zwiększają ryzyko porodu przedwczesnego, zaś dzieci urodzone o czasie, które w trzecim trymestrze ciąży eksponowane były na SSRI lub TCA, miały zwiększone ryzyko wystąpienia zaburzeń oddychania, zaburzeń endokrynnych i metabolicznych oraz zaburzeń regulacji ciepłoty ciała (Pharmacoepidemiol. Drug Saf. 2007; 16: 1086-1094). Co ciekawe, pewni badacze widzą tylko niektóre takie zależności (zwiększone ryzyko porodu przedwczesnego, współczynnik prawdopodobieństwa 2,31, BJOG 2007; 115: 283-289), inni zaś takich zależności nie widzą w ogóle (J. Clin. Psychiatry 2007; 68: 1284-1289).
Niewiele wiadomo na temat szkodliwości działania nowych leków antydepresyjnych z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny (SNRI) oraz z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego noradrenaliny (NRI). Niedawno opublikowane wyniki badania (J. Clin. Psychopharmacol. 2007; 27: 607-613), w którym analizie poddano dane dotyczące 732 kobiet przyjmujących SNRI lub NRI w czasie ciąży wykazują, że kobiety te w porównaniu z 860 215 kobietami ich niestosującymi mają zwiększone ryzyko porodu przedwczesnego (współczynnik prawdopodobieństwa 1,6), ich dzieci zaś częściej mają problemy z oddychaniem, częściej stwierdza się u nich hipoglikemię, częściej też mają drgawki. W badanej populacji nie stwierdzono natomiast zwiększonego ryzyka wystąpienia wad wrodzonych.
Dotychczasowe badania sugerują, że poszczególne antydepresanty mogą mieć różnie nasilone działania teratogenne. Największą szkodliwość w tym aspekcie wykazują, jak się wydaje, paroksetyna i klomipramina (Expert Opin. Drug Saf. 2007; 6: 357-370). Metaanaliza danych z publikacji opisujących badania wpływu paroksetyny (jednego z SSRI) stosowanej w pierwszym trymestrze ciąży na zdrowie płodu wskazuje, że zwiększa ona ryzyko wystąpienia istotnych wad wrodzonych (współczynnik prawdopodobieństwa 1,31), w tym zwłaszcza wad serca (1,72). Jeżeli grupę kontrolną stanowią tylko ciężarne leczone innymi lekami antydepresyjnymi, współczynnik prawdopodobieństwa wystąpienia wady wrodzonej u dzieci kobiet przyjmujących w ciąży paroksetynę wynosi 1,30, zaś wady serca - 1,7. Wynik taki potwierdza, że paroksetyna jest lekiem o silniejszym działaniu teratogennym niż inne antydepresanty. Jeśli natomiast grupę kontrolną ograniczy się do ciężarnych przyjmujących leki powszechnie uznawane za nieteratogenne, współczynnik ryzyka wystąpienia wad wrodzonych u dzieci kobiet leczonych w ciąży paroksetyną wynosi 1,54, zaś wad serca - 3,47. Wydaje się jednak, że stosowanie innych preparatów z grupy SSRI we wczesnej ciąży jest dość bezpieczne (Birth Defects Res. A Clin. Mol. Teratol. 2007; 79: 301-308), choć nie wszyscy się z tą opinią zgadzają. Dlatego też lekarz mający pod opieką ciężarną kobietę z depresją musi rozważyć, czy kontynuować terapię lekami antydepresyjnymi oraz czy ich odstawienie nie będzie bardziej niebezpieczne niż kontynuacja leczenia.

Załamka normalnie :why: :(

Sortuj wg