PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Agnieszka00 20 sie 2013, 14:23
miko84 napisał(a):Uważam, że wysokie dawki paro to najlepszy dostępny lek na NN.

Ona też tak uważa. Kobieta jest dr n.med., poświęca pacjentowi mnóstwo czasu, jest skrupulatna, ma bardzo dobre opinie, nie mamy powodu, by jej na razie nie ufać. Zdziwiło mnie po pierwszej wizycie, że wpisała F 42, bo też nijak mi się to miało do tych objawów niemocy. Owszem, wraca się 10x, żeby sprawdzić czy drzwi są zamknięte, czesze włosy godzinami, ale ani nie towarzyszą temu myśli, że "jeśli tego zrobi, to wydarzy się coś złego", ani nie są to zachowania tak rujnujące życie, jak niemożność wykonywania obowiązków. Nie powtórzę teraz dokładnie jego relacji zaraz po wyjściu z gabinetu, jak ona tłumaczyła, że to jest NN, ale brzmiało rzeczywiście sensownie. Na anhedonię nigdy się nie skarżył i ja też jej nie zauważyłam. Generalnie ma normalny nastrój (na pewno cechuje go większa radość życia ode mnie), a spadki z serii "Jestem nieudacznikiem i do niczego się nie nadaję" pojawiają się w sytuacji konieczności oddania pracy/egzaminu/zbliżającego się terminu złożenia projektu itd. Im bardziej mu na czymś zależy, tym gorzej mu idzie albo w ogóle zrobienie tego, albo zdążenie z tym.

Też się boimy tych 60 mg, powiedział jej o tym, że czytał nieciekawe rzeczy o tej dawce, a lekarka odpowiedziała, że zapewne większość osób na dawce 60 mg nie powinna jej brać, bo w przypadku każdego innego zaburzenia poza NN, jest dla nich szkodliwa.

przez miko84 20 sie 2013, 14:37
Ale też nie ma się co bać, są osoby które biorą po 80 mg, niektórzy mają po prostu wyższą tolerancję leku. Tak jak pisałem w moim przypadku paro była najlepszym lekiem na nn a brałem prawie wszystkie, więc bądźcie dobrej myśli.
miko84

przez Ferdynand k 20 sie 2013, 14:40
miko a Ty nie robisz mixu miansa /mirta + paro?
Naczelny Użyszkodnik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 20 sie 2013, 14:56
Nie, na razie nie, bo mam stabilizację na samej mircie. Kiedyś może jak nn da się za bardzo u mnie we znaki.
miko84

przez ladywind 20 sie 2013, 15:03
miko84, co ja bym dała żeby poczuć ulge od natrect
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez hania33 20 sie 2013, 15:16
miko84

Bierzesz Mirte na noc czy w 2 dawkach?
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez miko84 20 sie 2013, 15:59
Biorę mirtę na noc, z ok 1 h przed snem.

ladywind na natręctwa serotonina, zazwyczaj im więcej tym lepiej, dlatego zalecane są wysokie dawki.
miko84

przez hania33 20 sie 2013, 16:01
miko84

Dzieki za odpowiedz, nie wyobrażam siebie na tej dawce, ale ciesze się , ze Tobie pomaga.

Obrazek

przez ladywind 20 sie 2013, 16:26
miko84 napisał(a):Biorę mirtę na noc, z ok 1 h przed snem.

ladywind na natręctwa serotonina, zazwyczaj im więcej tym lepiej, dlatego zalecane są wysokie dawki.

Wiem że wysokie, narazie muszę przetrwać na tej dawce wenli do 9 września , bo dopiero wtedy wraca mój lekarz .
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez dydy 21 sie 2013, 22:56
Hej, hej. Przejrzałam chyba milion stron wątku i widzę, że większość mocno śmiga w temacie (rozmowy, notabene, b. ciekawe - pewno nie dla każdego, ale dla kejsu depresyjno-nerwicowego - kłaniam się ;) - na pewno).

Najpierw leciałam na Asentrze, ale od ok. 3 lat biorę Parogen (+ Neurotop) - najpierw 20 mg, później 40. Jakoś z 2 tyg. temu zeszłam sobie z powrotem do 20 mg i nie mam absolutnie żadnych skutków ubocznych. Nic. Poza tym, że (chyba) jestem mniej senna. Pytanie: czy to ja jestem taka fajna, czy po prostu ten Parogen w ogóle na mnie nie działa, stąd brak skutków ze zmniejszenia? ;)

przez edytka1976 21 sie 2013, 23:04
dydy napisał(a):Hej, hej. Przejrzałam chyba milion stron wątku i widzę, że większość mocno śmiga w temacie (rozmowy, notabene, b. ciekawe - pewno nie dla każdego, ale dla kejsu depresyjno-nerwicowego - kłaniam się ;) - na pewno).

Najpierw leciałam na Asentrze, ale od ok. 3 lat biorę Parogen (+ Neurotop) - najpierw 20 mg, później 40. Jakoś z 2 tyg. temu zeszłam sobie z powrotem do 20 mg i nie mam absolutnie żadnych skutków ubocznych. Nic. Poza tym, że (chyba) jestem mniej senna. Pytanie: czy to ja jestem taka fajna, czy po prostu ten Parogen w ogóle na mnie nie działa, stąd brak skutków ze zmniejszenia? ;)

to sie ciesz, ze nie masz skutköw ubocznych, pewnie tez kazdy inaczej reaguje na ten lek
powodzenia w zejsciu :D
Paroksetyna od sierpnia 2011 obecnie 15mg i perazin 12,5 mg doraźnie
25.09.16 odstawienie paroksetyny
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

"Przestań się zamartwiać-zacznij żyć "

przez perla86 21 sie 2013, 23:13
witam
Ja muszę się rozstać z parogenem poniwaz dzisiaj na teście zobaczyłam dwie kreseczki jak to zrobić nie weim czy schodzić z dawki czy po prostu przerwac jutro sprobuje się dostać do lekarki. Rok temu odstawiłam ale byłam na polowce teraz jestem na całej. Wogole boje się czy z ciaza będzie ok przez to ze brałam bardzo się boje :( ponieważ rok temu miałam obumarcie

przez hania33 21 sie 2013, 23:15
perla86

Gratuluje .nie myśl o najgorszym będzie dobrze , przez to miałaś mdłości.Jejku będzie małe szczęście :D

-- 21 sie 2013, 23:16 --

perla86

Spytaj się lekarza , by dziecku było jak najlepiej..

Obrazek

przez dydy 21 sie 2013, 23:20
edytka1976 napisał(a):
dydy napisał(a):Hej, hej. Przejrzałam chyba milion stron wątku i widzę, że większość mocno śmiga w temacie (rozmowy, notabene, b. ciekawe - pewno nie dla każdego, ale dla kejsu depresyjno-nerwicowego - kłaniam się ;) - na pewno).

to sie ciesz, ze nie masz skutköw ubocznych, pewnie tez kazdy inaczej reaguje na ten lek
powodzenia w zejsciu :D

Całkowitego zejścia nie będzie - musiałabym iść do lekarza. To raz. Dwa - musiałabym znaleźć nowego psychiatrę, bo moja doktorka (zresztą cudowny specjalista i człowiek) przeszła na emeryturę. Sama nie wiem. Dla mnie zestaw Paro + Neuro okazał się super, tzn. jeśli idzie o zniwelowanie lęków i zw. z nimi dolegliwości somatycznych, natomiast czy jest mi jakoś psychicznie lżej, czy cieszę się, że słoneczko świeci? E, nie powiedziałabym. Na pewno była pewna euforia, że CZUJĘ SIĘ LEPIEJ NIŻ WCZEŚNIEJ. Ale to na początku.

Sortuj wg