PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez hania33 19 sie 2013, 16:10
miko84

Wiem , może i by pomogła , lecz już się teraz o tym nie przekonam.Wiesz , ze ten lekarz nawet kazał mi opakowania po Mircie oddać? Wykasował w swoim laptopie dane , ze mi zapisał ten lek, wiec chyba naprawdę było nie zbyt dobrze, ze bal się o własna skórę?

-- 19 sie 2013, 16:17 --

Gadałam mu kurde od początku , ze czuje się źle , ze nie mogę jeść , ze drgają mi mięśnie , ze chodzę słaba i przymulona,ze serce mi wali jak opętane ..To on nie , kazał brać i koniec, później dopiero otworzył oczy, jak schudłam te 15 kg i ledwo do niego się doczłapałam.Moze wykorzystał moja naiwność a tym bardziej to , ze nie znam języka i zostałam królikiem doświadczalnym.
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez freda 19 sie 2013, 18:00
hania33 póki co nie myśl o innych lekach,bierz 20mg paro i zobaczysz czy zadziała.jeśli po miesiącu na 20mg będzie źle to zamienisz.poki co jesteś za krótko na dawce 20mg,aby coś zmieniać lub dokładać.będzie dobrze
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez hania33 19 sie 2013, 18:03
freda

Dzieki kobitko.Ja wierze , ze zadziała a wiara to polowa sukcesu, no i dziś nie jest tak tragicznie, musiałam sie położyć trochę bo serducho wariowało , ale juz jest ok :D

Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez freda 19 sie 2013, 18:12
hania33 wierzyć trzeba ,oj trzeba.chodzi też o to,aby nie zmieniać leków i nie kombinować ,jeśli się jeszcze dobrze na nie nie weszło.po miesiącu będziesz mogła coś powiedzieć o paro.no i nikt na tym forum nie jest lekarzem,aby ci mówić co masz brać.każdy organizm jest inny,a my możemy się tylko wymieniać swoimi doświadczeniami :D

przez hania33 19 sie 2013, 18:18
freda

Wiem już tyle się tutaj naczytałam o braku uczuć po SSRI itp., ze głowę mam , jak balon.Niech lęki odejdą tylko to będzie ok, a co dzisiaj u Ciebie , jak sie czujesz?

Obrazek

przez freda 19 sie 2013, 18:39
a dziękuję,u mnie dziś super.a wieczór zapowiada się super-mój synek urządza kino-dziś na ekranie shrek4.o 20.00 zaczynamy :D

przez hania33 19 sie 2013, 19:22
freda

Milej zabawy, ukochaj dzieci , ja za moim tak tęsknię :(

Obrazek

przez wieslawpas 19 sie 2013, 21:39
osz kurde takie miałem dzisiaj jazdy, ze zapomialem nawet pinu do bankomatu. potężny napad paniki rano z mega odrealnieniami. Naspidowany tak, ze moglbym biec 100 km.

Na szczescie wrocil moj psychiatra, do którego chodze 4 rok. Bez umawiania wizyty wsiadlem w auto i pojechalem do niego. Caly roztrzęsiony siedziałem na krzesle.
I mowe ze zwieszykem dawke i od tej pory co dziennie napad paniki. A on na to, że taka dawka cala tabletka dziala na mnie zbyt pobudzajaco.
Powiedzial, zeby przeczekac na celej tabletce jeszcze pare dni a jak panika i rochwianie nie ustana to trzeba zejsc do polowki jak wczesniej.

Z obecnej perspektywy na polwoce wcale nie bylo zle. Mialem napiecia, rozdrażnienie ale to wszytko generowalo zycie. Moglem sie jakos wyciszyc, Najchetniej zrobilbym control +z.

D zrugiej strony nie wiem czy to nie wynika przypadkiem z zazycia dwoch tabletek spamilanu w sumie 10 mg i 20 mg paro. W weekend tego
nie łączyłem i było ok.

przez hania33 19 sie 2013, 22:07
wieslawpas

Możliwe , ze zbyt duza dawka na Ciebie , jesli psychiatra tak sadzi, ja widzisz zwiększam i serducho mocniej bije, a przecież powinno mocniej uspokajać??

Obrazek

przez edytka1976 19 sie 2013, 22:30
mi sie wydaje ze za bardzo sie pompujecie tä tematykä, dziala, nie dziala.
zaufajcie lekarzowi, zacznijcie stosowac techniki relaksacyjne, sä tez rözne metody oklepywania sie.
wiem ze latwo mi sie möwi,bo ja czuje sie dobrze, ale tez mam dni kiedy jestem naladowana jak automat.
lekarz wie jaka dawka jest dla was najlepsza, w koncu majä w tej tematyce doswiadczenie.
moim zdaniem nie powinno sie samemu kombinowac z tego typu lekami.
Paro jest skuteczne, tylko potrzebuje czasu zeby sie wgralo.
u mnie trwalo do do 12 tygodni.
trzeba przeczekac,miec cierpliwosc i byc wytrwalym.

-- 19 sie 2013, 22:33 --

a najwazniejsze nauczyc sie zyc z tä chorobä.
zaakceptowac jä, a wtedy bedzie sie zylo lzej
Paroksetyna od sierpnia 2011 obecnie 15mg i perazin 12,5 mg doraźnie
25.09.16 odstawienie paroksetyny
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

"Przestań się zamartwiać-zacznij żyć "

przez Agnieszka00 20 sie 2013, 13:47
Wczoraj mój chłopak był na drugiej wizycie u psychiatry. Pani wyjaśniła mu, że całe to patologiczne zwlekanie się, spóźnianie, niemoc zrobienia czegokolwiek, to też są objawy nerwicy natręctw, w związku z czym podtrzymuje diagnozę F42 i zwiększa dawkę paroksetyny. Do tej pory brał 20 mg (zaczynając od 10), przez najbliższe 2 tygodnie ma brać rano 40 mg, a potem rano 40 mg i 20 mg po południu. To jest dawka na NN, powiedziała, że sporo badań wskazuje na wysoką skuteczność paroksetyny w dawce 60 mg w leczeniu tegoż F. Za 1,5 miesiąca ma być wiadomo czy paroksetyna to lek dla niego. Nie była też zdziwiona, że jeszcze nie ma żadnych efektów - ani dobrych, ani złych. 20 mg to za mało na NN, a depresji i lęków nie ma więc nie było też skutków ubocznych. do tego pozostaje Trittico 100 mg - podkreśliła, że bardzo ważne jest w przypadku tego leku zażywanie go co dzień o tej samej porze.

przez Kalebx3 20 sie 2013, 13:54
Chyba niewielu jest na Tym Forum Paroksetynowców co by jechali na dawkach 60 mg . To super wystrzał , ale zapewne są i tacy , których i tak wysokimi dawkami trzeba wstrząsnąć i i obudzić. Życze powodzenia Twojemu chlopakowi.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez miko84 20 sie 2013, 13:57
Ja brałem przez pewien czas 60 mg. Najbardziej przeszkadzało mi pogorszenie anhedonii i lenistwo do wszystkiego, awersja do jakiegokolwiek wysiłku. Ale na NN zadziała jak ta lala - tak było u mnie. Uważam, że wysokie dawki paro to najlepszy dostępny lek na NN.

Ale, że to zwlekanie, niemożność zrobienia czegokolwiek to są objawy NN to doktor ciekawie wyskoczyła... Napisz czy mu się to zwlekanie po czasie na takiej dawce przypadkiem nie zwiększy.
miko84

przez JERZY62 20 sie 2013, 14:01
Kalebx3, ile teraz bierzesz paro i jak już długo?
Ja swojego leku nie bardzo mogę znaleźć.
♪♪♪

Sortuj wg