PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez hania33 18 sie 2013, 12:45
Robinho

Dzieki, wiesz terapie poznawczo - behawioralna robiłam sobie sama , codziennie krok dalej :D Znasz się na terapiach i dziękuję Tobie za pomoc,wiesz wałczę , cale życie walczę, by moja walka przyniosła skutek :(
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez wieslawpas 18 sie 2013, 16:01
Ludzie, nie jest różowo ale jest już lepiej niż parę dni temu.

Po dziesiątej pelnej tabletce nie odczułem już takich jazd jak wcześniej. Momentami pojawiło się nawet dobre samopoczucie i wrócił apetyt do jedzenia. Skutki uboczne sa co raz lżejsze. I dobrze bo już myślałem, że nie wytrzymam, i wrócę do połówki tabletki co z kolei oznaczałoby objawy odstawienia dla odmiany.

Generalnize żałuje, ze w tych pierwszych koszmarnych napadach paniki nie brałem afobamu tylko wszystko na klate. Bo jak trzeba to trzeba. Kiedyś jak wchodzilem na cala tabletkę musialem byc w gorszym stanie i miałem pewie po pare napadów paniki dziennie wiec nie rozróżniałem czy to od paro, czy z nerwicy.

Nie ma co sie jednal łudzic, ze od tej chwili będzie już super, ale skutki uboczne beda mniejsze. Wiec jak ktoś zaczyna brać to niech
wytrwa te 10 dni i uboki przestana go tak meczyć. No i najlepiej unikać stesujaych sytuacji jesli nie sa konieczne bo widze, że to sie mnoży x 3 w objawach poźniej.

Trzeba zachować dystans do tego co myślimy i czujemy i nie traktować tego jako prawdę i rzeczywistość. Wygląda na to ze ten "paro"typ tak ma przy wchodzeniu.

Na weekend zostawiłem telefon w samochodzie, żeby nikt odemnie czegoś nie chcial, żeby nie trzeba było
na cos sie decydowac, gdzies jechac, kogos namawiać, komuś odmawiać, określac się itp. Nie pojechałem
też do supermarketu, nastawiłem się na przeczekanie.

przez hania33 18 sie 2013, 16:08
wieslawpas

Pocieszyłeś mnie , ze po 10 dniach lepiej , to przede mną jeszcze 9 dni męczarni, ale wytrwam..Pozdrawiam.

Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wieslawpas 18 sie 2013, 16:32
hania33, bedzie to trudniejszy okres, ale nie tratuj tego jako nasilenia choroby tylko efekt uboczny paro. Chociaż w pewnych chwilach nie będzia latowo w to będzie uwierzyć...

W kiepskim samopoczuciu bież cos doraźnego.
Nie bralem afobamu bo uważalem, ze to "porażka". Ale lekarz powiedzial mi ze porażka to bylaby gdybym bral
afobam 4 lata codziennie.

Zapewnij sobie dobry kontakt z obecnym psychoterapeuta lub psychiatra (moi pojechali w tym samym czasie na urlop, co spowodowali utratę poczucia bezpieczeństwa co przełożyło sie na objawy). Postaraj się o jakiś lek nassenny.

Unikaj w miare mozliwosci stresu - trudnych spotkań, miejsc w ktore generwaly stres, ludzi ktorzy cię irytują ze wzgledu na duże przewrażliwienie. Odpuść sobie trudne sprawy i staraj sie spędzić ten czas w miare spokojnie.

Tez jestem na fazie wschodzącej i beda mnie jeszcze męczyly uboki, ale wczoraj i dzis jest już lepiej. Pierwszy raz od 10 dni.

przez freda 18 sie 2013, 16:50
hania33 wytrzymasz,choć trzęsawki ci nie zazdroszczę :why: .ale gorzej już nie będzie :D .trzymaj się kobitko,myśl o tym,że masz cel i musisz wytrwać
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez hania33 18 sie 2013, 17:56
wieslawpas

Dzieki , mi ten mój ukochany psychiatra nic nie zapisał na uspokojenie kompletnie, siedzę i się mecze,,,nie mogę iść do psychiatry, moje posty wyżej , ale ciesze się , ze Tobie przechodzi..tak trzymaj :D

freda

Kochana kobitka z Ciebie, trzęsie , a jak..i dusi tez trochę, no i gorzej widzę ,,zamazany trochę obraz ,ale wytrwam , boje się nocy trochę :(

Obrazek

przez wieslawpas 18 sie 2013, 19:13
Hania, moze niepotrzebnie Cie nastaszylem a chcialem dobrze. Ale mniej to na uwadze, ze u mnie po 10 dniach przeszlo a u Cibie moze byc
po piewrwsze krócej po drugie lżej i wreszcze po trzecie moze nie bedziesz sie tak nakreacla jak ja. W przeciagu tygodnia odwiedzilem 2 pschiatrowi dówch psychologów co przeciez jest stesujace. W sumie gdybym siedzial na tylku to bym sie tak nie nakręcal to byloby lżej.

-- 18 sie 2013, 19:25 --

post naukowy.
poczytalm sobie trochę o tej serotoninie, ktora zwrotniw wychwytuje paroxetyna. Okazuję się ze do produkcji serotoniny jest potrzebny
organiczny związek chemiczny - Tryptofan, który "nie może być syntetyzowany w organizmie człowieka i musi być dostarczany z pożywieniem".
Tutaj jest tabelka z ilosiac tego zwiazku w rożym pożywieniu

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tryptofan

No to moze trzeba to jeść i nie bedzie potrzebne paro:)

przez freda 18 sie 2013, 19:45
hania33 głowa do góry,

a po nocy przychodzi dzień,a po burzy spokój....................................i tak dalej :D

-- 18 sie 2013, 18:49 --

wieslawpas ja już zaczęłam żreć słonecznik w mega ilościach.w ogródku mam go zatrzęsienie.może brak serotoniny powoduje ,że ciągle mam na niego ochotę.skubie i skubie....
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez wieslawpas 18 sie 2013, 19:58
po mojemu ta teoria ma sens - im mniej jem tym bardziej robię się nerwowy... a wiadomo, że jak nerwica sie nasili to nie chce sie jeść. Tworzy sie bledne koło.

przez hania33 18 sie 2013, 20:02
wieslawpas

Jakos to będzie , muszę dać rade a tabelka fajna wszyscy zaczniemy jeść odpowiednie produkty i będziemy zdrowi , oj żeby to było takie łatwe :D
Ja tak siedzę na tym moim tyłku właśnie i ledwo się ruszam by się nie nakręcić.Wiem ,ze chciałeś dobrze i na serio dzięki :D

freda

Lubie ta piosenkę :D ,podrzuć trochę słonecznika dobra kobieto :D Kurde czy Wy tez mieliście krostki na twarzy po Paro??Wkurza mnie to i swędzi,a nic takiego chyba nie wszamałam..

-- 18 sie 2013, 20:09 --

wieslawpas

Wiesz możliwe , ze w tym całym pożywieniu jest trochę racji, nasz organizm potrzebuje odpowiednich składników,lecz co robić serotoniny zbyt dożo również nie możemy otrzymywać, gdyż będzie źle..masz racje błędne kolo.

-- 18 sie 2013, 20:11 --

Przepraszam za błędy coś nie tak dziś mam ze wzrokiem .

Obrazek

przez wieslawpas 18 sie 2013, 20:13
Hania powiem Ci szczerze, ze wczoraj i dzisiaj cały dzień leże w łóżku coby sie nie nakręcac. Jak wstane to mam zawroty glowy z powodu długotrwałego leżenia - w sumie od piątku. Obawiam się ze jak wyjdę na zewnątrz to caly czar o odejściu uboków prysnie. Ale z tego
co widze kilka dni temu nawet na leżaco bylo dużo gorzej.

przez hania33 18 sie 2013, 20:18
wieslawpas

Mi również się kreci w głowie , jak wstaje za szybko..może w końcu kiedyś coś się ustawi.Wiesz również boje się wyjścia , boje się , ze padnę gdzieś :(
Lecz takie są początki, cóż na to poradzimy , nic musimy czekać..

Obrazek

przez Dżejmson 18 sie 2013, 20:42
Mam pytanie do osób, które brały paroksetynę więcej niż raz.
Biorąc ją za drugim razem ile czasu minęło zanim zaczęła ponownie działać? Pytam, bo chcę mieć jakieś zabezpieczenie, gdyby sertra nie zadziałała. Ale bałbym się, że za drugim razem paro wkręci się po długim czasie, albo w ogóle.
Dżejmson

przez wieslawpas 18 sie 2013, 20:42
Hania powiem Ci szczerze, ze wczoraj i dzisiaj cały dzień leże w łóżku coby sie nie nakręcac. Jak wstane to mam zawroty glowy z powodu długotrwałego leżenia - w sumie od piątku. Obawiam się ze jak wyjdę na zewnątrz to caly czar o odejściu uboków prysnie. Ale z tego
co widze kilka dni temu nawet na leżaco bylo dużo gorzej.

Sortuj wg