PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez freda 17 sie 2013, 12:18
hania33 zwiększ do 20mg i tyle.wiesz co cię czeka,ale za tydzień będzie lepiej,a jak już zacznie działać......tylko żyć.ja pierwszy tydzień nawet nie spałam telepało mnie i ciągle mnie nosiło,usiedzieć nie mogłam a siły zero ,no i wzmożone lęki,mdłości i wszystkie takie tam.cierpliwości hania :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez hania33 17 sie 2013, 12:21
freda

niektórzy lekarze każą od razu wziąć dawkę 20mg.bo i tak sa skutki uboczne ,niezależnie czy weżmiesz 10 czy 20mg,tylko gorsze :D

Co jeszcze może mi się przytrafić? Nie chce już się dusić, duszności mam na tle nerwowym od ponad 10 lat i na dodatek astmę.
Jak mój syn dzwoni lub rozmawiamy przez Skype , to mi serce pęka , ze ma taka matkę , która się trzęsie i ledwo może rozmawiać.
Po Mirtazepinie już 2 razy padłam,wiec wiem co to znaczy, teraz znów będę padać?Jak ja się boje :(

-- 17 sie 2013, 12:23 --

freda

Dziękuję, kochana Jesteś.

-- 17 sie 2013, 12:28 --

Nie mam również żadnych benzo, gdyż nie chciał zapisać, zapisał mi tylko Atarax i kazał pic na noc melisę.Wiec ciężko będzie, ale czego to się nie robi by być zdrowym.
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez freda 17 sie 2013, 12:34
hania33ale pomyśl,że kiedy poczujesz się lepiej świat bedzie wyglądał też inaczej.ja też mam dzieci .inaprawde warto.a skutki uboczne będą.nie czekaj i bierz 20mg.tyle już przetrwałaś to i to dasz radę.trochę powoli wchodzisz na 20mg.ja biorę 3 dni po 10mg i potem już 20mg.fakt uboki są wszystkie możliwe,ale po tygodniu mijają.weż 20 i pisz relacje,praetrwamy z tobą :yeah:

-- 17 sie 2013, 11:39 --

na mnie benzo nie działa więc też nie biorę niczego do paro.a jak u ciebie z jedzeniem bo ja chudłam w oczach,wpychałam kisiel na siłę.a obiady robiłam z maseczką na twarzy ,żeby tego kisiela nie zwymiotować,hi,hi :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hania33 17 sie 2013, 12:59
freda

Dziękuję Tobie bardzo , jutro zaczynam brać 20 mg, napisze , jak mną telepie :D

Co do jedzenia to na Mirtazepinie schudłam 15 kg, nie mogłam jeść niczego, co mnie i lekarza zdziwiło, bo wszyscy maja dobry apetyt po tym leku,ja jakiś odmieniec,nie jadłam nic,tylko piłam wodę niegazowana.Po Arketiksie jest znów tak, ze mogę jeść , a rano mam mdłości.Chciała bym przytyć bo taki wieszak ze mnie. :(

Obrazek

przez freda 17 sie 2013, 13:03
hania33
ze mnie to był wieszak,po miesiącu na paro ważyłam 44kilo,teraz 49 i to moja waga od 15 lat. pisz jak będzie źle i staraj się coś robić,ja sprzątam jak jest żle,nie mam siły ale mnie telepie to sprzątam.będzie dobrze.

przez hania33 17 sie 2013, 13:26
freda

Ja przez ten czas już cały dom wysprzątałam, placek jak piekłam , tak mi się ręce trzęsły , ze lepiej nie podchodzić, pełno ciasta na podłodze :D
Nigdzie nie wychodzę, tylko na balkon trochę i zwiewam, maż mnie wyzywa, a ja mu na to , ze uboki mam i się boje żebym mu nie padła.On nie bierze żadnych leków , wiec się nie zna i pyta , jakie uboki kobito.Aj trudno wytłumaczyć zdrowemu , jak czuje się człowiek chory.Ale i tak jest wytrwały..
Co do wagi ważę 42 kg, czekam by nabrać trochę tłuszczu na ten mój szkielet :D

Obrazek

przez edytka1976 17 sie 2013, 22:04
ja tez przytylam na Paro,ale mam to w nosie!!!!!
grunt ze sie dobrze czuje, dzisiaj bylam na kolejnym festynie z pracy, i gitara.
caly czas bylam w tlumie ludzi, latalam za dzieciakiem jak szalona.
po powrocie pranie, sprzätanie, prasowanie, do tego musialam psa szukac bo znowu zwial.
boze jakie tempo, sama czasami siebie nie poznaje.
ale sä tez takie dni, ze normalnie mam lenia okropnego hahah
wtedy szanowny malzonek möwi, moze bys cos zrobila albo co , a ja ze mmi sie nie chce bo mam lenia hehehheheh.

-- 17 sie 2013, 22:05 --

[b]freda, ile lat bierzesz juz Paro?[/b]
Paroksetyna od sierpnia 2011 obecnie 15mg i perazin 12,5 mg doraźnie
25.09.16 odstawienie paroksetyny
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

"Przestań się zamartwiać-zacznij żyć "

przez freda 18 sie 2013, 09:50
edttka1976 9 roczek już leci z przerwami ,to moje 4 podejście :D

przez hania33 18 sie 2013, 11:43
freda

Wzięłam 20 mg ok. 8 rano , czekam..na trzesiawki itp. Ale mnie dopadają uboki dopiero popołudniu już się boje :(

edytka1976 freda Ciesze się , ze ten lek Wam pomógł, Jesteście takie radosne, mam nadzieje , ze ja kiedyś tez taka będę.Pozdrowienia ...

Obrazek

przez Ramanujan 18 sie 2013, 11:53
hania33, Tobie też leki pomogą. ;) Nie paroksetyna, to coś innego.Warto też rozważyć terapię, chociaż nie wiem jaka jest Twoja sytuacja życiowa. Czy jesteś na stałe w Niemczech czy wrócisz do naszego kraju?
Ramanujan

przez hania33 18 sie 2013, 12:02
Robinho

Chciała bym wrócić bardzo, lecz tam w Polsce nie mam nic .Choruje już od dość dawna ok.10 lat , chodziłam wtedy na psychoterapie indywidualna ok. 3 lat , nie pomogła mi.Sama wyszłam z bagna nerwicy lekowej, lecz sytuacja życiowa , utrata pracy itp , wiele innych spraw, bardzo trudnych sprawiło , ze znów wróciła do mnie kochana nerwica i trzyma.Tutaj na terapie nie ma szans, kłopoty z niemieckim, a tak się nacięłam na tym psychiatrze , ze nie chce wracać, jedynie po leki , jak się skończą.Man nadzieje , ze ten lek mi pomoże , ciągle czekam z nadzieja .

Obrazek

przez Ramanujan 18 sie 2013, 12:31
hania33, jaki to był rodzaj terapii? Ja chodziłem na 3 terapii 2,5 roku i dalej nie daję za wygraną. Trzeba po prostu trafić na odpowiednią osobę i nie warto się zniechęcać. ;)
Ramanujan

przez hania33 18 sie 2013, 12:36
Robinho

Pani psycholog siedziała i słuchała co mam do powiedzenia , wszystko notowała , nic nie odpowiadała i tak 2 razy w tyg. przez 3 lata.Chyba mam pecha do lekarzy :(

-- 18 sie 2013, 12:38 --

Robinho

Raz już wygrałam z moja nerwica lekowa, ja uparta jestem nie poddam się , fakt każdy ma złe dni ja również, zapomniałam nawet , jak się uśmiecham :(

Obrazek

przez Ramanujan 18 sie 2013, 12:40
hania33, edytowałem w międzyczasie mojego wcześniejszego posta. Pewnie to była terapia psychoanalityczna, wg mnie najgorsza z możliwych. Warto by spróbować czegoś innego, np terapii poznawczo - behawioralnej, erikcsonowskiej czy humanistycznej. Na tej ostatniej jest sporo luzu i polecam ten rodzej psychoterapii (szczególnie egzystencjalną). ;) hania33, nie poddawaj się i powalcz o swoje życie. ;)
Ramanujan

Sortuj wg