PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez hania33 14 sie 2013, 16:14
perla86
Miałam straszne duszności , bicie serducha..i ciągle sie męczyłam. Na początku zapisali mi Mirtazepine , nie pomogła , tylko zaszkodziła..doszła mi silna depresja i ból mięśni i stawów....chodziłam , jak cień kazał mi odstawić od razu po 3 miesiącach ponieważ coś nie tak wyszło z krwią i przestraszył się..Teraz ten Arketiks i czekam ponieważ mięśnie mi drżą i serducho nawala..a ja jestem obecnie w Niemczech i nie wiem co począć..jestem załamana :roll:

-- 14 sie 2013, 16:46 --

perla86
To wszystko trwa nadal duszności i silny ból mięśni , zawroty głowy i rożne rzeczy ...jakby robaki pod skora łaziły..na nerwice leczę się od ok.15 lat i chyba nigdy się nie uwolnię,,chodziłam na rożne terapie nic nie pomagało..stwierdzono , ze jestem zamknięta w sobie i mam dać rade sama..Zawsze sobie powtarzam , ze inni mogą mieć gorzej, lecz jak tu żyć :why: ...
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez aniaaa1214 14 sie 2013, 17:56
Hej kochani mam do was pytanie :)
Do parogenu 20 mg psychiatra dodał mi jeszcze Sulpiryd 50 mg brałam go około miesiąca może nawet troszkę krócej.
W czasie brania sulpirydu czułam się fatalnie, mdłości, zawroty w głowie,mlekotok dlatego byłam zmuszona go odstawić, niestety razem z parogenem. :(
nie biorę go już miesiąc a nadal czuję się bardzo źle. Zawroty w głowie, mdłości, zmęczenie, brak siły, często robi mi się słabo, tracę równowagę .Czy to możliwe aby skutki odstawienne utrzymywały się tak długo i były tak nasilone?
I ile może to jeszcze potrwać? mieliście podobnie? Wiem że powinnam udać się do psychiatry niestety to niemożliwe. Rodzina jest przeciwna mojemu leczeniu dlatego tak szybko i z dnia na dzień musiałam odstawić leki. Do tego czuję nawracającą depresje i tego się boje : ( może to tylko przez skutki odstawienia?

I'm scared to get close and I hate being alone.
The higher I get, the lower I'll sink.
I can't drown my demons, they know how to swim.

przez hania33 14 sie 2013, 18:15
aniaaa1214

Mi się wydaje ,ze mogą być skutki odstawienia , odstawiłaś nagle???Ja kiedyś brałam tylko miesiąc i odstawić mi kazano nagle to męczyłam się drugi miesiąc by dojść do siebie.Pozdrawiam...

Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aniaaa1214 14 sie 2013, 18:20
tak nagle z dnia na dzień. Czyli po dwóch miesiącach wszystko wróciło do normy?

przez hania33 14 sie 2013, 18:31
Widzisz mnie lekarz zignorował kompletnie,stwierdził, ze zle po leku wyglądam..kazał odstawić..i nawet nie wiedziałam dlaczego bardzo bolała mnie głowa, chodziłam jak pijana, miałam mdłości..i te paskudne prądy..przeszło po miesiącu..lecz brałam tylko miesiąc ..A teraz kazał mi powrócić do leku i mecze się znów .. z ubokami..

-- 14 sie 2013, 18:36 --

aniaaa1214

Jeżeli nadal będziesz się źle czula idź chociaż do lekarza rodzinnego..nie wiem ile brałaś lek.???

Obrazek

przez aniaaa1214 14 sie 2013, 18:40
parogen brałam prawie 6 miesięcy z przerwami po 20 mg a sulpiryd prawie miesiąc po 50 mg

przez hania33 14 sie 2013, 18:46
aniaaa1214

To masz jeszcze skutki odstawienia...szkoda, ze nie ma tutaj osób,które brały dłużej,,Nie martw się powinno przejść, z pewnością jeszcze ktoś pomoże i poradzi .

Obrazek

przez elfrid 14 sie 2013, 20:49
aniaaa1214, A co to znaczy, że rodzina jest przeciwna leczeniu, czy rodzina jest lekarzem? Leczeniu chorób somatycznych rodzina też jest przeciwna?
Wydaję mi się że raczej nie są to skutki odstawienia a nawrót choroby. Fakt, że paro ma uboki zwłaszcza jak odstawia się nagle (sulpirydu brałaś min.dawkę) ale nie powinny utrzymywać się dłużej niż tydzień do dwóch. Wróć do paro i zobacz czy poczujesz się lepiej, jak to uboki różnica powinna być widoczna od razu.
pregabalina, wenlafaksyna

przez edytka1976 14 sie 2013, 22:00
aniaaa1214 napisał(a):Hej kochani mam do was pytanie :)
Do parogenu 20 mg psychiatra dodał mi jeszcze Sulpiryd 50 mg brałam go około miesiąca może nawet troszkę krócej.
W czasie brania sulpirydu czułam się fatalnie, mdłości, zawroty w głowie,mlekotok dlatego byłam zmuszona go odstawić, niestety razem z parogenem. :(
nie biorę go już miesiąc a nadal czuję się bardzo źle. Zawroty w głowie, mdłości, zmęczenie, brak siły, często robi mi się słabo, tracę równowagę .Czy to możliwe aby skutki odstawienne utrzymywały się tak długo i były tak nasilone?
I ile może to jeszcze potrwać? mieliście podobnie? Wiem że powinnam udać się do psychiatry niestety to niemożliwe. Rodzina jest przeciwna mojemu leczeniu dlatego tak szybko i z dnia na dzień musiałam odstawić leki. Do tego czuję nawracającą depresje i tego się boje : ( może to tylko przez skutki odstawienia?

jak to rodzina jest przeciwna twojemu leczeniu????????
czy oni sä nienormalni?????
powinni cie wspierac a nie zakazywac, co za masakra normalnie!!!
Paroksetyna od sierpnia 2011 obecnie 15mg i perazin 12,5 mg doraźnie
25.09.16 odstawienie paroksetyny
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

"Przestań się zamartwiać-zacznij żyć "

przez aniaaa1214 14 sie 2013, 23:31
chciałabym wrócić do paro chyba próbowałam już wszystkiego ale niestety rodzina zabrała mi leki. Tak brzmi to koszmarnie ale faktycznie kazali mi je odstawić z dnia na dzień wykradając mi je i zabraniając udac się do psychiatry. Jak to oni twierdzą muszę spróbować wyleczyć się sama, bez leków. Wystarczy tylko myśleć pozytywnie i zmienić tryb życia. Wiec generalnie jestem w kropce z jednej strony czuje że potrzebuje leków bo znów po umyśle zaczynają błąkać się destrukcyjne myśli a z drugiej strony moja cholerna rodzina. No nic postaram sie tak czy siak udać do psychiatry zobaczymy co ona na to. a jak sądzicie kiedy odstawiłam paro i sulpiryd już jakiś czas temu to czy mogłabym wskoczyć na wenle? pasowałby lek który by mnie pobudził do działania może w tedy nie czepiali by się aż tak bardzo :)

przez edytka1976 15 sie 2013, 07:27
aniaa to co piszesz o twojej rodzinie, az mi sie normalnie wierzyc nie che ze tacy ludzie wogöle sä
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

przez Agnieszka00 15 sie 2013, 20:40
U mojego faceta (jest dorosły) sprawa wygląda dokładnie tak samo. Jego rodzina nie wie, że się leczy, bo by mu zabronili - jasno się kiedyś wyrazili na ten temat ("sam musi się ogarnąć"). Ulotki i opakowania leków są u mnie. W domu przechowuje leki w najmniejszej kieszonce plecaka, w odartych z naklejek opakowaniach po Parogenie, z napisanymi małą czcionką odręcznie nazwami. Lekarz proponował obserwację na oddziale, ale nie ma na to szans z powodu powyższego. To jest raz, że zaściankowość i brak wiedzy, a dwa - wypieranie ze świadomości, że bliski ma problemy natury psychicznej. Aniu, moim zdaniem powinnaś iść do psychiatry i brać leki, skoro ci pomagają, rodzina nie musi wiedzieć (jakkolwiek to przykre i brak wsparcia nie pomaga). Trzymaj się.

przez edytka1976 16 sie 2013, 07:30
ja bez wsparcia rodziny nie dalabym kiedys rady, to jest straszne co opisujecie.
moja mama (61lat) 2 lata temu kiedy tak ostry byl nawröt choroby zainteresowala sie tym, i potem sama i udzielala rad co trzeba robic, czego unikac, i zawsze pocieszala.tak samo möj tata ktöry jest jeszcze starszy.
dla tego pokolenia jest ciezko zrozumiec ze ktos moze miec cos takiego jak depresja czy napady paniki.
jestem jedyna w rodzinie dotknieta tä chorobä.
tak to juz jest.
bardzo mi przykro, ze wasze rodziny nie potrafiä sie otworzyc i zaakceptowac faktu, ze jest sie chorym.
zycze wytrwalosci i zdrowia
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

przez hania33 16 sie 2013, 08:59
Kochani proszę Was o pomoc, biorę Arketiks 26 dzień mam nadal skutki uboczne szczękościsk ,silne pocenie się, drżenie mięśni.
Mam jeszcze poczekać na działanie???Kiedy te skutki uboczne mogą przejść..czytałam , ze niektórzy czekają nawet do 2 miesięcy mam wytrwać???

Biorę obecnie 15 mg, boje się przejść na 20 mg ..czekam cierpliwie aż skutki uboczne mina i wtedy chciała bym zwiększyć. Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam Was.

Obrazek

Sortuj wg