PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez amelia83 10 sie 2013, 21:04
Dżejm, to czemu mnie nikt wczesniej tym nie leczył, jak to tak działa, nie rozumiem :shock:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Dżejmson 10 sie 2013, 21:07
amelia83, przeważnie jest tak, że lekarze na początku stosują monoterapię, czyli sama paroksetyna, sama wenlafaksyna itp. Dopiero gdy monoterapia nie skutkuje, stosuje się różne miksy ;) Na dodatek mianseryna ma dobre działanie przeciwdepresyjne.
Dżejmson

przez amelia83 10 sie 2013, 21:10
Dżejm, leczę się od 12 lat :shock:

-- 10 sie 2013, 20:13 --

mainseryna to lerivon teraz spojrzałam, barłam ten mix w takim razie ale chce go, chcę zacząć żyć, na paro nie jest dobrze
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez edytka1976 10 sie 2013, 21:48
perla86 napisał(a):Czekam na 13 sierpnia i zobaczymy co dalej z paroksetyna tak miałam nadzieje ze pomoze tak jak kiedy 20 mg przecież wtedy gorzej było a pomogło. Dalej męczą mnie myśli, że jestem chora objawy nie chcą przejść do końca to jak negatywnie nie myśleć ba nawet jakies kłucia w klatce dochodzą to scenariusz się już układa :cry:

byc moze musisz wejsc wyzej na 25mg.pogadaj z lekarzem, na ten temat.

-- 10 sie 2013, 21:52 --

amelia83 napisał(a):Dżejm, 22 mam wizyte u doktor, ja chcę wenlę :pirate:
jestem mega leniem, po co dała mi ten lek, skoro jak u niej byłam - u doktor to nie wychodziłam z łóżka :roll: :evil: i stracony znowu miesiąc na kolejnym leku, niewypale

ja tez jestem leniem :lol:
nic mi sie nie chce i robie popoludniowe drzemki,ale to jest do zaakceptowania.
dzis bylam na festynie z pracy,i zero faz, zero durnych mysli o fazach. :mrgreen:
ale jak wröcilam po 3 godzinach do domu poszlam kimnäc na godzinke.
trzeba zaakceptowac nasze lenistwo,organizm potrzebuje wiecej na regeneracje niz u zdrowych ludzi.
tak to juz jest

-- 10 sie 2013, 21:55 --

wieslawpas napisał(a):hej, to 4 dzien na calej tabletce parogenu. dzis mialem mega napad paniki. rano chciałem odpalić internet, ale okazalo sie, ze
co sie stalo z modemem. Noca przechodzily burze i wyglada na to ze sie spalil. zdenerowaoem sie bo brak netu to odciecie
od swiata. W tych nerwach wsiadlem do auta i pojechalem kupic modem na gielde komuterowa. Okazało sie ze kupic
sie nie da bo musi byc oryginalny z wektry.A serwis juz dzis nie przychedzie.
No i nic z internetu przez weekend. Wrocolem do mieszkania zdenerowway i tutaj zwykła mysl lękowa wywołała u mnie napad paniki.

Pojechałem do galerii Mokotów i probowalem sie na czyms skupic. Ale nic z tego. Kupiłem sobie doładowanie do netu mobilnego.

Kurcze ciakawe czy po jakims czasie te napady paniki po parogenie mina? Ile trzeba czekac?

musisz byc cierpliwy do Paro.
u mnie zwiekszona dawka zadzialala po 15 dniach.
Paroksetyna od sierpnia 2011 obecnie 15mg i perazin 12,5 mg doraźnie
25.09.16 odstawienie paroksetyny
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

"Przestań się zamartwiać-zacznij żyć "

przez wieslawpas 11 sie 2013, 10:08
Dzieki Edytka, napisalem Ci wiadomosc na priwa. szkode ze trzeba tak dlugo czekac....
Wczoraj piąta pełna tabletka, w dzien napad paniki, w centrum handlowym skoncetrowanie na odrelanieaniach i leku.
W nocy obudzil mnie lęk woloplynący i nie spalem 3 godziny. Dzis rano rozdraznienie. Kurde kiedy to wsztyko minie w koncu...

przez edytka1976 11 sie 2013, 11:33
wieslawpas napisał(a):Dzieki Edytka, napisalem Ci wiadomosc na priwa. szkode ze trzeba tak dlugo czekac....
Wczoraj piąta pełna tabletka, w dzien napad paniki, w centrum handlowym skoncetrowanie na odrelanieaniach i leku.
W nocy obudzil mnie lęk woloplynący i nie spalem 3 godziny. Dzis rano rozdraznienie. Kurde kiedy to wsztyko minie w koncu...

wieslaw, spröbuj w nocy jakiejs muzyki relaksacyjnej, ja jak musialam isc do sklepu a wiedzialam ze bedä fazki, nakladalam sobie na nadgarstek gumke recepturke i kiedy nadchodzila panika strzelalam sobie tä gumkä w nadgarstek zeby na co innego skierowac mysli :lol:
i w 80 procentach ta metoda skutkowala
Paroksetyna od sierpnia 2011 obecnie 15mg i perazin 12,5 mg doraźnie
25.09.16 odstawienie paroksetyny
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

"Przestań się zamartwiać-zacznij żyć "

przez Adamek4 11 sie 2013, 12:37
ponawiam pytanie, schodzilem z parogenu przez 14 dni z 1 tabletki na 0,5 niestety nawrot dolegliwosci, wrocilem do starej dawki czyli 1 tabletka, biore 4 dzien ale niestety objawy nie przechodza, czy musze czekac od nowa na dzialanie parogenu?

przez Dżejmson 11 sie 2013, 12:52
4 dni mogą okazać się zbyt krótkim czasem, poczekaj jeszcze trochę, częste zmienianie dawek w krótkim czasie powoduje nie raz rozchwianie objawów i ich nasilenie. Po dłuższym okresie zażywania jednej dawki sytuacja powinna się ustabilizować. Niestety i ja doświadczyłem tego, że częstym zmienianiem dawek można sobie tylko zaszkodzić.
Dżejmson

przez snake76 11 sie 2013, 13:10
witam serdecznie,

mam 36 lat i przez 29 lat mojego życia nie miałem problemów psychicznych, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Jedyna rzecz jaka mnie niepokoiła to, że podczas studiów nie mogłem siedzieć na wykładach w rzędach z przodu, mieć ludzi za plecami bo np. podczas wypowiedzi dostawałem dziwnych drgawek karku, zupełnie nie panowałem nad mięśniami karku, ale tłumaczyłem sobie to nerwami. To było dziwne uczucie. W wieku 29 lat dowiedziałem się o nowotworze i chyba wtedy nastąpiła erupcja tego co we mnie siedziało przez całe życie. Wiadomość ta przełożyła się na napady duszności, kula w gardle itp. Mam za sobą 2-3 ataki, które wydawało mi się, że zakończą się uduszeniem, to było straszne doświadczenie i nie życzę tego nikomu. Niestety podczas tych ataków lądowałem w szpitalach gdzie traktowano mnie jak z innego świata, lekarz potrafił mnie przebadać i zapytać się co dzisiaj planuję? czy planuję dzisiaj umrzeć? drwili ze mnie albo nie potrafili rozpoznać nerwicy i fobii i robili mi inhalacje. Wtedy też za jednym zamachem pojawiły się inne objawy, uczucie mdlenia podczas stania w kolejce w sklepie lub podczas rozmowy z obcą osobą. To był szok bo wcześniej nigdy nie miałem podobnych objawów. Nie wiedziałem co ze mną się dzieje. Trafiłem do psychiatry, która zaczęła zadawać idiotyczne pytania co mnie gnębi w życiu i na wszystko miała odpowiedź "to niech Pan to zrobi" Zupełnie jakby to było takie proste. Przykład, nie czuję się dobrze w Polsce, to niech Pan wyjedzie itp.

Po kilku nieudanych próbach szukania psychiatry w końcu trafiłem do dr. Dominiki Dudek w Krakowie, która przepisała mi Seroxat. Lek ten stosowałem przez 3-4 lata w dawce 20 mg dziennie. Następnie odstawiłem go i przez prawie rok udawało mi się żyć bez niego. Niestety w związku ze zbliżającą się operacją (wspomniany nowotwór) objawy wróciły i zacząłem znowu stosować Paroksetynę tym razem w postaci Parogenu 20 mg. Teraz jestem po zabiegu, wszystko póki co jest pod tym względem ok. W przeciwieństwie do pierwszych 3-4 lat obecnie brakuje mi systematyczności biorę ten lek nieregularnie, co drugi dzień, a czasami w dni kiedy czuję skutki odstawienia. Zauważyłem, że pogorszył mi się wzrok, widzę jak przez mgłę, zawsze byłem szczupły,a teraz przytyłem, a do tego oblewają mnie w łóżku nad ranem zimne poty. Na domiar złego w pracy nie potrafię się skoncentrować i często dopiero godzinę, dwie przed końcem pracy zaczynam pracować efektywnie.

Czy brak systematyczności jest problemem moich dolegliwości? Czy jest jakaś różnica o której się nie mówi między Seroxatem a Parogenem? I na koniec ostatnie pytanie, czy jest jakiś lek bez recepty który mógłby zastąpić Paroksetynę?

przez Kalebx3 11 sie 2013, 13:23
I na koniec ostatnie pytanie, czy jest jakiś lek bez recepty który mógłby zastąpić Paroksetynę?

Nie ma.To na pewno.
Czy jest jakaś różnica o której się nie mówi między Seroxatem a Parogenem?

Wedłu mnie jest , choć nikt tego odważnie nie powie. Seroxat jakościowo lepszy . Dałem to kiedyś pewnej zdrowej osobie , która bardzo sobie chwaliła , a za jakoś czas akurat Parogen. W ogóle nie wchodzil jej ten lek , nie przeszla przez etap uboków , który na Seroxacie nie występował.

Czy któś mi powie jak pisać posty ,żeby komputer wyłapywał błędy ortograficzne , bo miałem to , a teraz kużawqa znikło to w odmętach procesorów i systemów.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez ( Dean )^2 11 sie 2013, 13:30
Psychiatra mnie ostrzegał że to lek którego kategorycznie NIE wolno nagle odstawiać.Nie dawkuj sobie leku sam bo zniszczysz sobie zdrowie,wszystko tylko i wyłącznie pod kontrolą lekarza i zgodnie z jego zaleceniami.
W przeciwieństwie do pierwszych 3-4 lat obecnie brakuje mi systematyczności biorę ten lek nieregularnie, co drugi dzień, a czasami w dni kiedy czuję skutki odstawienia. Zauważyłem, że pogorszył mi się wzrok, widzę jak przez mgłę, zawsze byłem szczupły,a teraz przytyłem, a do tego oblewają mnie w łóżku nad ranem zimne poty. Na domiar złego w pracy nie potrafię się skoncentrować i często dopiero godzinę, dwie przed końcem pracy zaczynam pracować efektywnie.

Wszystko to może być spowodowane braniem paroksetyny jak cukierków :time:

Brałem paro pod różnymi postaciami i nie zauważyłem żadnej różnicy.
Najgorszy jest wiatr.

przez snake76 11 sie 2013, 13:37
@Kalebx3 i ( Dean )^2 dziękuję za szybkie odpowiedzi.

Jutro odbieram receptę na dwa miesiące kuracji Paroksetyną bo tabletki skończyły mi się w piątek :-( Wezmę je przez dwa miesiące, a potem po konsultacji z lekarzem spróbuję je odstawić.

pozdrawiam

przez Adamek4 11 sie 2013, 15:54
4 dni mogą okazać się zbyt krótkim czasem, poczekaj jeszcze trochę, częste zmienianie dawek w krótkim czasie powoduje nie raz rozchwianie objawów i ich nasilenie. Po dłuższym okresie zażywania jednej dawki sytuacja powinna się ustabilizować. Niestety i ja doświadczyłem tego, że częstym zmienianiem dawek można sobie tylko zaszkodzić.

wiem, czekam i czekam i sie do czekac nie moge:(

przez miko84 11 sie 2013, 16:28
amelia83 jakie dawki połączenia SSRI z mianseryną brałaś i jak długo? Często mianseryna dołożona do SSRI zwiększa działanie przeciwdepresyjne i przeciwlękowe, potrzeba tylko odpowiednich dawek SSRI i mianseryny.
miko84

Sortuj wg