PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Dżejmson 09 sie 2013, 19:16
Agnieszka00, może Twój chłopak potrzebuje czegoś, co go bardziej aktywizuje? Paroksetyna raczej ma działanie sedatywne, dobrze działa na lęki, często też dobrze leczy nerwicę natręctw. Jednak biorąc ją można stać się totalnym leniem ;) Ja nie będę proponować innych rozwiązań, musicie to przedyskutować z lekarzem.
Tak, mam 21 lat, niedługo stuknie 22 ;) A co do dziewczyny - cóż, z jej powodów moje hobby, którymi zajmowałem się maniakalnie, odeszły na bok a wraz z tym odeszła cała radość z życia. Do tego dochodziły lęki i nie dało się nie zauważyć, że coś jest nie tak. Ale jak się słyszy "weź się w garść i nie myśl o tym" to w człowieku aż się gotować zaczyna, no i takie teksty mogą zdołować jeszcze bardziej, kiedy człowiek jest totalnie bez sił, ma ochotę zamknąć się w czterech ścianach i wyć ;)
Kiedy macie kolejną wizytę u lekarza?
Dżejmson

przez Agnieszka00 09 sie 2013, 19:40
Dżejm, muszę ogarnąć te różne działania leków, bo widzę, że w tej dziedzinie pacjent musi być bardziej świadomy niż w jakiejkolwiek innej. "Leń" to jednak kojarzy mi się z osobą, która czerpie jakąś przyjemność z nicnierobienia, a on cierpi. Wizytę mamy 19 sierpnia. Boję się, że jak usłyszy, że poza snem nic nie udało się poprawić, to będzie bardziej naciskać na 10-dniowy pobyt na oddziale. Nie chce mi się nawet dotrzeć do sedna tego toku myślenia, ale nikt z jego rodziny nie może się dowiedzieć, że leczy się u psychiatry (są uosobieniem wszystkiego, co zostało napisane w temacie o mitach nt. depresji), także to jest dodatkowy stres, bo trzeba się ukrywać. A nie da się ukryć pobytu w szpitalu.

Mam nadzieję, że w miejsce mało empatycznej dziewczyny znowu wskoczyło hobby? To tylko moja doświadczenie, jestem daleka od uogólnień, ale mogę tylko bez zdumienia westchnąć nad takim rodzajem zachowania - nigdy nie dogadywałam się z żadną kobietą; te, które spotykam, zawsze okazują się w końcu większymi egoistkami i konformistkami niż faceci. Nie ukrywam, że na początku też myślałam, że mój chłopak jest po prostu nieogarnięty, długo nie dopuszczałam myśli o chorobie, ale to już kwestia czy chce się dostrzec to, co naprawdę się dzieje.

przez Dżejmson 09 sie 2013, 21:11
Agnieszka00, ja od momentu zachorowania przeczytałem wszystko co się dało o antydepresantach, czytałem o konkretnych przypadkach, co w większości działało na ludzi z podobnymi objawami itp. Z jednej strony uważam, że marnowałem czas, bo zamiast wziąć się za siebie, nakręcałem się siedząc przed monitorem. Z drugiej strony, sam zleciłem lekarzowi przejście z paroksetyny na wenlafaksynę, na której jako tako mam więcej sił do działania i w porównaniu do paro, nie przesypiam połowy dnia.
Wysyłanie osoby chorej na oddział nie próbując co najmniej 5-6 leków wcześniej, to największa bzdura jaką słyszałem. Szpital powinien być ostatecznością. Poza tym, ciężko zatajać informacje o pobycie w szpitalu psychiatrycznym przed innymi. Ja dostałem propozycję dziennej terapii grupowej w szpitalu w mojej miejscowości - w życiu bym nie poszedł, zaraz spotkam kogoś znajomego, jeden powie drugiemu, że taki a taki chodzi do psychiatryka i sie rozniesie po całej miejscowości i z tym piętnem pracy prędko nie znajdę. Niestety wciąż panuje mentalne średniowiecze wśród naszych rodaków. Najgorsze, że uczą tolerancji wobec homoseksualistów, a osoby chodzące do psychiatry od razu piętnują, nie znając przyczyn ich wizyt.
W związku z osobą zaburzoną najważniejsza jest wyrozumiałość i cierpliwość. Twój facet to szczęściarz. A co do mojej byłej - niestety, wpadłem w depresję i zanim zająłem się z powrotem jakimiś hobby, musiało minąć pół roku leczenia.
Dżejmson

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez edytka1976 09 sie 2013, 22:36
wieslawpas napisał(a):Hej,

od wtorku biore cala tebletke a nie pol jak wczesniej. W sumie to 4 dzien. Dzis od rana mam mocny lęk wolnoplynacy i odrelanienia.
A wczoraj nie mialem. Nie wiem czy to efekty uboczne czy nerwica? Mam tez mase lekowych mysli. Po jakim czasie przechodza
te efekty uboczne?

Wieslaw

u mnie po okolo 15 dniach minelo,jak weszlam z 25mg na 30mg
wszystko sie ulozy w twojej glowie.te mysli tez mialam i to na maxa
bedzie dobrze
Paroksetyna od sierpnia 2011 obecnie 15mg i perazin 12,5 mg doraźnie
25.09.16 odstawienie paroksetyny
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

"Przestań się zamartwiać-zacznij żyć "

przez perla86 09 sie 2013, 23:34
Czekam na 13 sierpnia i zobaczymy co dalej z paroksetyna tak miałam nadzieje ze pomoze tak jak kiedy 20 mg przecież wtedy gorzej było a pomogło. Dalej męczą mnie myśli, że jestem chora objawy nie chcą przejść do końca to jak negatywnie nie myśleć ba nawet jakies kłucia w klatce dochodzą to scenariusz się już układa :cry:

przez amelia83 10 sie 2013, 11:26
liczyłam, że ten lek mnie aktywizuje, mam mega lenia, nic mi się nie chce, nie mam motywacji do działania, na wenli było lepiej pod tym względem

-- 10 sie 2013, 11:16 --

też tak macie?
jestem na 30mg, od jutra 40mg, pomogło na agorafobię, a samopoczucie nadal kiepskie :roll:
mam wizytę 22 sierpnia, chyba zmiana leku na wenlę
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Adamek4 10 sie 2013, 13:00
jesli schodzilem i z 1 tabletki bralem pol tabletki, niestety biegunki wrocily, wrocilem do calej tabletki i dalej mam biegunki aczkolwiek bez takich boli moze, to parogen od nowa sie musi rozkrecic? dzis bedzie 3 dzien jak biore juz cala tabletke?

przez Dżejmson 10 sie 2013, 14:56
amelia83, PRZEWAŻNIE jest tak, że paro działa dobrze na lęki (mnie wyciągnęła z agorafobii), ale nawet osoba bardzo aktywna może na tym leku stać się leniem. Zwiększenie dawki może tego lenia spotęgować, ale z drugiej zaś strony eliminować lęki.
Dżejmson

przez amelia83 10 sie 2013, 14:59
Dżejm, 22 mam wizyte u doktor, ja chcę wenlę :pirate:
jestem mega leniem, po co dała mi ten lek, skoro jak u niej byłam - u doktor to nie wychodziłam z łóżka :roll: :evil: i stracony znowu miesiąc na kolejnym leku, niewypale
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez wieslawpas 10 sie 2013, 15:36
hej, to 4 dzien na calej tabletce parogenu. dzis mialem mega napad paniki. rano chciałem odpalić internet, ale okazalo sie, ze
co sie stalo z modemem. Noca przechodzily burze i wyglada na to ze sie spalil. zdenerowaoem sie bo brak netu to odciecie
od swiata. W tych nerwach wsiadlem do auta i pojechalem kupic modem na gielde komuterowa. Okazało sie ze kupic
sie nie da bo musi byc oryginalny z wektry.A serwis juz dzis nie przychedzie.
No i nic z internetu przez weekend. Wrocolem do mieszkania zdenerowway i tutaj zwykła mysl lękowa wywołała u mnie napad paniki.

Pojechałem do galerii Mokotów i probowalem sie na czyms skupic. Ale nic z tego. Kupiłem sobie doładowanie do netu mobilnego.

Kurcze ciakawe czy po jakims czasie te napady paniki po parogenie mina? Ile trzeba czekac?

przez Agnieszka00 10 sie 2013, 16:52
Dziś trochę dobrego i trochę złego - włączyła się jakaś motywacja i ruszył nieco do przodu z pracą (bardzo duży +); pojawiło się libido i lepszy nastrój z tym związany (+), za to nie dało się doprowadzić zbliżenia do końca (-), co wprowadziło Go w lekką konsternację (-), ale bez paniki (może to kwestia tego, że rzecz miała miejsce 3-4 h po zażyciu Trittico i był senny, ja jednak myślę, że to Parogen); z mojego punktu widzenia koszmarnie nasiliły się niektóre objawy NN (czesze się co kilka minut, nawet o tym nie wiedząc). Zastanawiam się, czy nie fiksuję, upatrując w każdym zachowaniu działania leków - może to sama choroba, może to leki, a może zbieg okoliczności.

przez Dżejmson 10 sie 2013, 19:30
amelia83 napisał(a):Dżejm, 22 mam wizyte u doktor, ja chcę wenlę :pirate:
jestem mega leniem, po co dała mi ten lek, skoro jak u niej byłam - u doktor to nie wychodziłam z łóżka :roll: :evil: i stracony znowu miesiąc na kolejnym leku, niewypale

jak nie chcesz być leniem, to niech do tej wenli dołoży Ci mianserynę, mnie nosi równo po tym miksie, ciągle mam ochotę coś robić, a libido szaleje ;)
Dżejmson

przez amelia83 10 sie 2013, 19:33
Dżejm, naprawdę...chcę tak :!: :!: zaproponuje to lekarzowi, dziękuję, moje libido ostatnio na minusie od kilku dobrych miesięcy
M. Luther King

przez Dżejmson 10 sie 2013, 20:54
amelia83, połączenie wenli z mirtazapiną lub mianseryną jest znane, powszechnie stosowane i często bardzo skuteczne. Dołożenie mirty lub miansy poprawia libido stłumione przez antydepresanty. Mnie libido najlepiej poprawia właśnie mianseryna.
Dżejmson

Sortuj wg