PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez wieslawpas 07 sie 2013, 00:41
zwiekszyelem dawke z pol parogenu do calej tabletki. Moj glowny problem to napiecie , złość i frustracje. W sumie zwykle sytuacje potrafia mnie wyprowadzic z rownowagi. Ciekawe czy parogen zdedukuje napiecia zwiazane ze stresami i porlemami, które męczą. Przykladowo, drogie biuro ktore wnajmuje, miszkanie ktróe mnie irytuje bo dookola jest dużo zrodel halasu - remonty itp.

przez edytka1976 07 sie 2013, 07:38
wieslaw,mysle, ze niektöre rzeczy jestesmy w stanie sami rozwiäzac np poszukac nowego pomieszczenia pod biuro, albo nowego mieszkanka.
napiecia zlikwiduje napewno,mysle ze powinienes malymi kroczkami zmieniac sytuacje woköl siebie, albo jä zaakceptowac.
co to znaczy calä tabletke?tzn ile?
tu w Niemczech sä tabletki od 10mg do 30mg osobno.
moja terapeutka zawsze radzi mi albo akceptacje, albo zmiane rzeczy ktöre mnie denerwujä :evil:
na niektöre rzeczy nie mamy niestety wplywu, ale wiele mozemy zmienic.
znajdz sobie jakies miejsce, np nad jeziorem, idz posiedz sobie, odpocznij.
albo (u mnie dziala), muzyka relaksacyjna na YouTube., do tego wieczorami przed zasnieciem trening autogenny.
pozdrawiam :papa:
Paroksetyna od sierpnia 2011 obecnie 15mg i perazin 12,5 mg doraźnie
25.09.16 odstawienie paroksetyny
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

"Przestań się zamartwiać-zacznij żyć "

przez Leśna Jagoda 07 sie 2013, 14:56
napewno nie robilabym tego sama.lekarz wie najlepiej czy to juz czas na odstawke.

I tak chyba zrobię... Myślałam, że sama dam radę, bo z kasą straszna lipa, a jednak taka wizyta kosztuje, no ale nic... :105:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Adamek4 07 sie 2013, 20:36
witam, zaczalem odkladac parogen po 5 miesiącach... niestety nadeszło pogoroszenie: brałem to na nerwice związane z biegunkami, od kiedy biore tylko 0,5 tabletki biegunki wrocily i tak juz 14 dni, co robic????

przez CórkaNocy 07 sie 2013, 22:08
a jak silnie on działa na dopaminę? nie pytam o jakąś tam liczbę, bo widziałam w wikipedii, ale o subiektywne działanie? czy jest odczuwalne czy skoro po nawet wenli łapie mnie serotoninowa zamuła to po tym tym bardziej złapie?? ale za to wenla nie działa w normalnych dawkach na dopaminę

Adamek4, to może nie przejść,może za krótko jednak brałeś ten lek, skoro lęki wróciły. spróbuj znowu brać starą dawkę i zobaczyć czy ustąpi
CórkaNocy

przez edytka1976 07 sie 2013, 22:19
[quote="Adamek4"]witam, zaczalem odkladac parogen po 5 miesiącach... niestety nadeszło pogoroszenie: brałem to na nerwice związane z biegunkami, od kiedy biore tylko 0,5 tabletki biegunki wrocily i tak juz 14 dni, co robic????[/quote
tylko jedno mozesz zrobic, podwyzszyc dawke o 5mg
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

przez Adamek4 07 sie 2013, 22:30
to bym musial o 10 mg bo 0,5 tabletki to 10 mg a cala 20.. takie mam.
Czyli to mi raczej nie przejdzie?:( kiepsko... to od jutra mam wrocic do 20 mg i isc do Pani psychiatry??

przez CórkaNocy 07 sie 2013, 22:42
Adamek4, lepiej wróć, bo też miałam dolegliwości somatyczne z lękami i wiem, że jak się nie wróciło do leku, to mogła być kicha, więc czasem lepiej wrócić do danej dawki i zadzwoń do tej lekarki jak nie przejdzie. a ona ci kazała zmniejszyć dawkę czy sam sugerowałeś, zrobiłeś to?
CórkaNocy

przez Dżejmson 07 sie 2013, 22:50
Czasami tęsknię za tym półrocznym okresem brania paro. Żadnych pieprzonych natrętnych myśli i dużo spokoju. Pomijając totalną kastrację.
Dżejmson

przez edytka1976 07 sie 2013, 23:10
Dżejm napisał(a):Czasami tęsknię za tym półrocznym okresem brania paro. Żadnych pieprzonych natrętnych myśli i dużo spokoju. Pomijając totalną kastrację.

u mnie bylo odwrotnie.
jak bralam 35mg szalalam jak nastolatka ku uciesze malzonka :mrgreen:
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

przez Dżejmson 07 sie 2013, 23:23
To zazdroszczę. Ja akurat wtedy miałem dziewczynę i seks był dla mnie bardziej wyzwaniem a nawet wielkim wysiłkiem niżeli przyjemnością.
Dżejmson

przez Adamek4 08 sie 2013, 00:30
Pani doktor powiedziala, ze leczenie bylo prawidlowe i, ze mam wlasnie odkladac parogen.. i ze przez tydzien moge sie czuc gorzej.. bo organizm bedzie sie domagal substancji, no ale ze az tak?? jutro jak bede mial biegunke to na pewno wroce do parogenu, bo nie bedzie innej opcji.

Bylam na wakacjach i jadlem tam kebaby, zapiekanki itp.. mialem nadzieje, ze to od tego ale raczej nie bo niestety bole sa stare, takie jak przed parogenem.. na wakacjach sie tak zle nie czulem jak teraz a wrocilem wczoraj

Jakie moga byc skutki dlugotrawlego brania parogenu?? :/ moze mi to uszkodzic watrobe?

przez edytka1976 08 sie 2013, 07:28
Adamek4 napisał(a):Pani doktor powiedziala, ze leczenie bylo prawidlowe i, ze mam wlasnie odkladac parogen.. i ze przez tydzien moge sie czuc gorzej.. bo organizm bedzie sie domagal substancji, no ale ze az tak?? jutro jak bede mial biegunke to na pewno wroce do parogenu, bo nie bedzie innej opcji.

Bylam na wakacjach i jadlem tam kebaby, zapiekanki itp.. mialem nadzieje, ze to od tego ale raczej nie bo niestety bole sa stare, takie jak przed parogenem.. na wakacjach sie tak zle nie czulem jak teraz a wrocilem wczoraj

Jakie moga byc skutki dlugotrawlego brania parogenu?? :/ moze mi to uszkodzic watrobe?

absolutnie nic ci ten lek nie uszkodzi, ja biore juz od 2 lat, mialam robione badania krwi, w tym wätröbke i wyniki sä super.
nie wczytuj sie za bardzo w negatywne opinie o Paro, czytaj tylko te pozytywne.
ten lek jest na naszä chorobe bardzo dobry.
ja osobiscie uwazam ze 5 mcy to za krötko by juz zaczäc odstawiac.ten lek potrzebuje do 12 tygodni by pokazac jego calä moc.
czyli w sumie dopiero sie rozkrecil i juz go odstawiasz.porozmawiaj o swoim problemie z lekarzem.
mysle ze powröt do starej dawki poprawi konfort twojego zycia.
czasami trzeba sie pogodzic z tä chorobä,by zaczäc zyc.
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

przez Adamek4 08 sie 2013, 11:19
niestety, wrocilem do starej dawki i podjade dzisiaj do Pani doktor.

Dziekuje za odpowiedzi,

Pozdrawiam

Sortuj wg