PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez freda 03 sie 2013, 13:45
ja zwiększam o 5 mg,bez skutków ubocznych.miałam dojść do 30mg,ale od dwóch miesięcy biorę 25mg i czuję się ok,więc po co więcej.chyba dobrze biorę????jakoś boję się tej dawki.
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez Dżejmson 03 sie 2013, 16:39
freda, jeśli tylko dobrze czujesz się na dawce 25mg, to bez sensu ją zwiększać.
Dżejmson

przez cinek428 03 sie 2013, 18:18
Ile może działać jeszcze paro po odstawieniu? Czy można zacząć brać coś lzejszego dla podtrzymania efektu? Np.Sertraline?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dżejmson 03 sie 2013, 18:23
cinek428, jak wyobrażasz sobie "podtrzymanie efektu" paroksetyny przez sertrę? To są dwa zupełnie inne leki. Po odstawieniu paro owszem, możesz wejść na sertralinę, ale na pewno nie podtrzyma ona efektu działania paroksetyny. Po prostu będzie musiała się przez jakiś czas "wkręcać" zanim zacznie działać, tak jak i paro nie zadziałała od razu, tylko wkręcała się ileś tygodni.
Dżejmson

przez cinek428 03 sie 2013, 18:33
Dżejm,

Rozumiem. W sumie paro chyba jest najlepsze tylko, że mnie zamula i co chwila jestem głodny. Czy w tym przypadku setralina by była lepsza albo jakiś inny lek? Przydało by mi się coś aktywizującego

przez tiktalk 03 sie 2013, 18:41
cinek428, nie ma aż takiej dużej różnicy w sile wychwytu zwrotnego serotoniny między paro a sertraliną więc jeśli już to bardziej fluosektyna jedna z najsłabszych SSRI a dodatkowo o delikatnym profilu aktywizującym.
Dżejm, nie powinno tak być i pewnie przejście będzie ledwo zauważalne, wszystkie SSRI działaja w ten sam sposób różnią się co prawda siłą i nieco selektywnością ale nie na tyle żeby przez to cierpieć. Po wprowadzeniu jednego essesraja i przejsciu tej cholernej downregulacji wejść w każdy następny to nie jest problem. Ja po downregulacji receptorów na wenlafaksynie wchodziłem na sertraline (wiele mocniejsze działanie na transporter SERT) bez ani jednego uboka z natychmiastowym efektem terapeutycznym ;)
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez Dżejmson 03 sie 2013, 19:14
tiktalk, cierpieć może i nie będzie, bo sam zmieniałem paro na wenlę i nie czułem uboków wenli, ale zanim się rozkręciła to swoje musiałem odczekać :)
Dżejmson

przez tiktalk 03 sie 2013, 20:15
Dżejm, bo wchodziłeś z najmocniejszego na jeden z najsłabszych, pewnie zanim podniosłeś dawkę wenli trochę minęło stąd to wrażenie. Różnica jest spora między paro a wenla

przez nobody25 04 sie 2013, 10:44
po jakim czasie stosowania mijają skutki uboczne paroksetyny? tzn po jakim czasie stosowania u was. Czy mieliście też tak że lęk w okresie pierwszego tyg. zarzywania się wzmógł? do tego pogłębiła się fobia społeczna, mam wrażenie że wszyscy w kościele się na mnie gapią... i do tego lekkie pobudzenie i brak chęci na sen. Rozumiem że to są na pewno skutki uboczne skoro ten lek jest właśnie na przeciwieństwo wszystkiego tego co wymieniłem.
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez tiktalk 04 sie 2013, 10:55
nobody25, brałeś wcześniej jakiś inny SSRI?

przez Dżejmson 04 sie 2013, 13:01
Brał ktoś z Was konkretnie Paroxinor? Zaskoczyła mnie cena refundowanego - 3,99zł za opakowanie 30 tabletek 20mg. Ciekaw jestem, czy w ogóle idzie go dostać w aptekach. Cena szokująco niska.
Dżejmson

przez nobody25 04 sie 2013, 13:34
tiktalk, brałem. Całe mnóstwo. Przy innych po około tygodniu ( do tygodnia) lek pomału zaczynał się u mnie rozkręcać i mijały skutki uboczne.
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez wieslawpas 04 sie 2013, 14:58
wczoraj zaczalem brac spamilan i mam zawtoy głowy, czy to normalne? Pisze tutaj poniewaz na forum tamtego leku nic sie nie dzieje.

-- 04 sie 2013, 15:00 --

nobody25 minie ci po tygodniu

przez Stifler19 04 sie 2013, 15:25
też jestem ciekawy połączenia paroksetyna-buspiron, testowałem tylko 10 dni, ciekawe jakby sie spisywał po kilku tygodniach, wydaje mi sie że troche likwidował męczące, depresyjne, natrętne myśli....i lęk był taki nieprzeszkadzający, płytki...i troche mniejsze przejmowanie sie niż na samej paroksetynie...i likwidował uczucie gorąca, pocenia sie tak w miare, też uczucie zmęczenia mniej występowało...z minusów to gorzej sie spało, płytko na tym mixie, spłycenie emocjonalne większe, uczucie nerwowości czasami....po samej paroksetynie spoko sie śpi, długi sen, większe poczucie mocy i większa pewność siebie, większa emocjonalność i zarówno więcej męczących myśli niż w połączeniu z buspironem....na każdego może działać inaczej, bo każdy ma inny charakter, ja ogólnie zawsze byłem bardziej emocjonalny, z lekko przyspieszonym tokiem myślenia
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

Sortuj wg