PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Sweety 02 sie 2013, 14:18
perla86, ja mam podobne objawy i nudności i właśnie ten ucisk w nadbrzuszu,co przekłada się u mnie na płytki oddech,myślę że to nerwicowe jest,paroxetyna jakoś po kilku latach brania bez przerwy,nie pamiętam dokładnie po ilu,ale nigdy nie brałam więcej niż 20mg na dobę w jednej dawce,
brałam na zaburzenia lękowe z atakami paniki i agorafobią,tak doczytałam że max 60mg,ale skoro kiedyś na mnie 20mg działała super to może by 40 spróbować,tylko interesuje mnie czy można 2 tabletki po 20mg naraz brać czy np.20 rano i 20 wieczorem ???????
ŻYĆ W LĘKU TO ŻYĆ POŁOWICZNIE!!!

przez Dżejmson 02 sie 2013, 14:25
Sweety, rano dwie tabletki, czyli 40mg. Bierzesz 20 i chcesz zwiększyć od razu do 40? Ja bym nie ryzykował. Zwiększ dawkę o pół tabletki, czyli o 10mg. Zwiększanie dawki powoduje często skutki uboczne, więc robi się to stopniowo.
Dżejmson

przez amelia83 02 sie 2013, 14:27
Sweety, ja tez zwiększam z 20mg na 30 mg tak doradził lekarz 8 dni mam brać 30mg potem 40mg
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sweety 02 sie 2013, 14:42
Wiem,wiem i tak zrobię,dzięki za podpowiedzi...
ŻYĆ W LĘKU TO ŻYĆ POŁOWICZNIE!!!

przez perla86 02 sie 2013, 14:57
Sweety a pomaga ci np. na te gniecenie uciski zmiana pozycji? mnie to wykańcza jak gdzies ide to ie nie raz nasila masakra i ten oddech najgorszy ale co tam uciska ze powoduje to taki cięższy oddech?jak dajesz rade z nudnościami? może pisz na priv bo potem wyrzuca na he.

Ciekawe czy lekarka kaze mi zwiekszyc dakwe czy będzie chciała zmienić lek ale właśnie mnie tez 20 mg pomgało kiedyś a teraz nic nie wiem od czego to zależne jest :bezradny:

przez Stifler19 02 sie 2013, 17:11
organizm sie przyzwyczaja z czasem do leku, zwiększa sie tolerancja, mózg dąży do równowagi, od siebie moge powiedziec że po 3,5 roku brania seroxatu(od 1,5 roku 40 mg) nie jest aż tak źle z tą tolerancją....ogólnie w miare odczuwam to działanie i nie mam jakiś większych lęków, jak już to minimalne lekkie napięcie....wiadomo że działanie leku jest słabsze niż kiedys, ale widze też że już sie nie osłabia bardziej od dawna....20 mg rano i wieczorem, nigdy 40 mg naraz nie brałem, kiedys lekarz mi odradzał, lepiej podzielic na rano i wieczór
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez Kalebx3 02 sie 2013, 17:50
Sweety, rano dwie tabletki, czyli 40mg. Bierzesz 20 i chcesz zwiększyć od razu do 40? Ja bym nie ryzykował. Zwiększ dawkę o pół tabletki, czyli o 10mg. Zwiększanie dawki powoduje często skutki uboczne, więc robi się to stopniowo.

Brawo Dżejm , jakby siebie słyszał ;) Kto to słyszał ,żeby od razu z 20mg na 40mg wchodzić. To tak jakbyś chciała z drugiego pietra wejść jeddnym krokiem na 4 pietro . Nózki sobie powykręcasz i będzie ostatecznie upalny klopsik ;) .
A nie łaska przez następny tydzien po 25mg , a potem ewentualnie wyżej , jak będzie poterzeba( bo może też nie być). Ludze często zapominaja ,że te leki maja uboki . I często te uboki mylą z zaostrzeniem choroby ,,,i dodaja znów do pieca ,,,a potem lądują już tylko w dziale "Jęczarnia", dogorywają i skrzeczą "niee dlaala mnien tenn seroxat".
Ludzie dawka leku jest ważniejsza od samego leku , dobrze dobrana dawka. Dziś to może byc 10 mg jutro , za miesiąc 20mg. To dawka decyduje , czy coś jest lekarstwem , czy trucizną. Ameno.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez tiktalk 02 sie 2013, 18:04
Kalebx3, alleluja święte słowa :D
ps. ja to wiem metodą prób i błędów niestety ;/
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez perla86 02 sie 2013, 18:21
Stifler19 ja długo nie stosowałam parogenu 9 miesięcy 20 mg i 10 miesięcy 10 mg przerwałam w sierpniu no i od maja teraz 20 mg i nic nie wiem czy tak organizm się przyzywczaił :bezradny:

przez Stifler19 02 sie 2013, 19:01
perla86 no ciężki temat...rzeczywiście nie wiadomo czego tak jest...gdzie sie doszukiwać czemu tak jest....jakbym był w Twojej sytuacji i bym był sobą to bym pewnie podwyższył i czekał z 10 dni aż zadziała albo bym na chwile jakis inny lek dorzucił do tego w nadziei że cos zatrybi....ostatnio miałem tak że miałem bardzo złe spanie przez 5 dni i gorzej sie czułem...no i pewnego dnia nie mogłem spać wogole i wstałem o 9 rano i wziąłem 10 mg lerivonu i cały dzien spałem hehe ;d pozniej koło 18 jak wstałem czułem sie senny, zrobiłem od 20 do 22 kolejną drzemke po czym nie poszedłem spać wogóle już nie biorąc lerivonu, w nocy nic mi sie nie chciało więc oglądałem filmy do rana i grałem w gry, i koło 8, 9 zacząłem czuć spowrotem to lepsze działanie paroksetyny....to był taki eksperyment udany, przestawiło mi sie dzięki temu na lepsze.....jeśli by dalej nie trybiło to bym pewnie dorzucił lek przeciwlękowy nieuzależniający BUSPIRON i zobaczyłbym czy jakies efekty są, jeśli by dalej nie pomagało to do paroksetyny dodałbym zamiast tych innych dodatków SULPIRYD, pomogło by to jednoczesnie na nudności i kłopoty z żołądkiem jak i mogło by ruszyc psychike jakos...bo neuroleptyki ponoć leczą i napewno coś tam mogą pomóc bądź przestawic na lepsze w mózgu, jakby do 40 mg nic nie działało to pewnie już bym zmniejszał do 20 pozniej 10 i myślał o innym leku typu Pramolan, Trazodon
Clonazepam 0.5 mg

przez Dżejmson 02 sie 2013, 19:44
Paro warto zwiększać nie tyle o 10mg, co nawet o 5mg, przynajmniej takie jest moje zdanie. Słuchajcie Kelabx3, facet zawsze dobrze prawi ;) Sporo ludzi szybko rezygnuje z leku z powodu silnych skutków ubocznych, dlatego u takich ludzi dawkę trzeba zwiększać baaardzo powoli. Nie zniechęcicie się szybko do leku, który a nóż widelec mógłby Wam pomóc.
Dla mnie wchodzenie na paro to była masakra. Ostre nasilenie lęków, napięcie, drżenie ciała od rana do wieczora, trudności w zasypianiu. Ale warto było czekać, bo choć na depresję wiele nie pomógł, to umożliwił mi wyjście z silnej agorafobii i postawił moje zwłoki na nogi, wyleczył z ciężkiej bezsenności, silnych duszności. Słusznie było tu wspomniane o dobraniu odpowiedniej dawki. Długo męczyłem się na 40, bo w ciągu dnia występowała u mnie ostra senność. Wystarczyło zjechać na 30mg i nie było ani senności, ani lęków (niestety o tym przekonałem się dopiero przy odstawianiu). Tak więc ludzie - głowa do góry, nie dajcie się ubokom :)

-- 02 sie 2013, 19:49 --

perla86, często jest tak, że za drugim razem lek dłużej się wkręca, lub potrzebna jest większa dawka. Czasami trzeba się nakombinować, ale i warto odczekać. Ja na Twoim miejscu dopiero po 2 miesiącach od ponownego wejścia na paro zniechęciłbym się do tego leku, bo i za pierwszym razem dość długo się wkręca.
Dżejmson

przez perla86 02 sie 2013, 20:16
Stifler19 słyszałam ze sulpiryd dobry no, ale znów dla kobiety nie dajnie mogą zatrzymać miesiaczke mlekotok a tego bym nie chciała :roll:

przez Stifler19 02 sie 2013, 23:56
perla86 no tak sulpiryd słynie z tego, więc może lerivon lepszy na noc, na nudności....niektórzy też pramolan biorą do tego typu leków jako dodatek, na nerwice, na wyciszenie...ale na nudności to nie działa chyba
Clonazepam 0.5 mg

przez wieslawpas 03 sie 2013, 09:10
Hej, jestem po wizycie u lakarza psychiatry. Myslem, ze kaze mi zwiekszyc dawke z 10 mg do 20 mg parogenu, ale zamiast tego przepisal mi spamilan, ktory mam
brac doraznie. Wczoraj zazylem 10 mg i rano tez 10 mg. W sumie czuje sie spokojniejszy. Wchodzi bez zadnych rewolucji jak parogen, to podobno jakis lezejszy kaliber leku. Czuje sie lepiej niz bez tego leku. Chociaz czuje w emcocjach wkur...enie ktore zebralo sie w czasie tygodnia.

Sortuj wg