PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez perla86 01 sie 2013, 17:31
A ogolnie od depresji nie masz żadnej somatyki ?mnie dokucza to i to ani citabax nie działał ani to cos nie chce :( nic tylko urżnąć sobie głowe najgorsze ze nie wiem co powoduje nudności. One nagle się pojawiają trzymają albo godzine dwie albo minute i tak w koła Macieju żeby znikly na pare dni nie ma szans

przez amelia83 01 sie 2013, 17:36
perla86, na mnie citax przestał działać, i przeszłam na esci tez niewypał i boje się, że paro tez nie zaskoczy ale z drugiej strony mam codziennie nadzieje, że ten dzień nastąpi.... :roll:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez perla86 01 sie 2013, 17:41
Czemu tak ciężko dobrac tabletki to nie wiem :bezradny:
I czy często się zdarza , ze te same tabletki nie chcą zaskoczyć po jakiejś przerwie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pink_hope 01 sie 2013, 17:50
perla86, ja zaskoczyłam na paro po 2,5 miesiąca dobrze było półtora roku, po kolejnym uderzeniu juz nie zadziałał...ale to nie znaczy ze nie zadziała u Ciebie...trzeba cierpliwości (łatwo mi pisac o cierpliwosci,sama jej nie mam...choc wtedy byłam w duzo lepszym stanie niz teraz...bo teraz juz od ponad półtora roku nie mogę sie w nic wpasować)
Raz tylko w zyciu człowiek może być szczęśliwym.....

przez perla86 01 sie 2013, 18:01
pink_hope ale ja już biore od 11 maja dawke 20 mg to już długo :(

przez pink_hope 01 sie 2013, 18:13
perla86, to rzeczywiście juz powinno się coś dziać...a nie podnosisz dawki?
Raz tylko w zyciu człowiek może być szczęśliwym.....

przez ladywind 01 sie 2013, 18:18
perla86, możesz stopniowo podnieść dawkę do max za zgodą lekarza ,jednak jeśli wtedy też nie zadziala to trzeba zmienić lek
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez perla86 01 sie 2013, 18:24
13 mam wizyte jestem załamana codziennie praktycznie płacze boje się , ze cos mi dolega wykanczaja mnie te nudności plus uciski gniecenia w nadbrzuszu :cry:
A czy dawka coś wieksza da to nie wiem dużo ludzi podnosi, ale przeważnie przy NN

przez ladywind 01 sie 2013, 18:37
perla86 napisał(a):13 mam wizyte jestem załamana codziennie praktycznie płacze boje się , ze cos mi dolega wykanczaja mnie te nudności plus uciski gniecenia w nadbrzuszu :cry:
A czy dawka coś wieksza da to nie wiem dużo ludzi podnosi, ale przeważnie przy NN

Nie tylko przy nn ,przy silnej depresji też ,ale musisz poczekać na wizytę ,niech lekarz zadecyduje .
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Stifler19 01 sie 2013, 19:12
paroksetyna najlepiej działa sama bez żadnych dodatków...ja ostatnio brałem pare dni do tego bromazepam i już kilka dni mam nudności i nic mi sie nie chce...pozatym zauważyłem też że jak długo jestem na słońcu to też mam nudności i gorzej sie czuje....jeśli nie działa to może warto zastanowić sie nad takimi drobnymi czynnikami jak np. w moim przypadku nadmiar słońca lub inny lek zmieniający działanie...zauważyłem też że gdy mniej śpie to też mam nudności na drugi dzien...ponoć mniejsze nudności są(tak pisze w ulotce) branie leku w trakcie jedzenia.....druga sprawa wyeliminować kofeine z codziennej diety bo szkodzi, nasila lekko poddenerwowanie....po trzecie jeść mniej mięsa, lepiej przerzucić sie na węglowodany...po czwarte warto spróbować dołączyć magnez i multiwitamine, bo może witamin brakować w organizmie...
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez perla86 01 sie 2013, 19:24
Ale od braku witamin nudności? pierwsze bym słyszała. Ja kawy nie pije, słonca unikam w miare kiedy mogłam się opalać cały czas, wysypiam się. Dodatkowo dochodzą okropne odbijania wzdęcia jestem załamana :cry:

przez Stifler19 02 sie 2013, 00:17
perla86 na nudności jest w 100% skuteczny środek: mianseryna albo mirtazapina....dodając to nawet w bardzo minimalnej dawce mocno poprawia apetyt, możesz zapytać lekarza czy w Twoim przypadku to można dodać...i w dodatku to lek antydepresyjny, przeciwlękowy, uspokajający...mi na apetyt zawsze pomagał z paro, ale natręctwa zwiększał, gdyby nie to bym go brał z paro dalej....a może nie służą Ci leki typu paro i wtedy nie ma co sie załamywać te dwa leki są dobrą alternatywą...paroksetyna i inne z tej grupy leki słyną z nudności, a szczegolnie fluoksetyna...więc zawsze są inne opcje...da sie nudności spokojnie zniwelować dodając jakiś lek w małej dawce
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez Sweety 02 sie 2013, 12:43
Witajcie ! Brałam paroksetynę kilka ładnych lat w dawce 20mg bez przerwy i uważam to za świetny lek,dobrze tolerowałam,ale po jakimś czasie przestał działać jak na początku,nigdy nie próbowałam zwiększyć dawki,jaka jest maksymalna dawka na dobę ? I jak to łykacie w dawkach podzielonych czy naraz ?
ŻYĆ W LĘKU TO ŻYĆ POŁOWICZNIE!!!

przez perla86 02 sie 2013, 13:54
Stifler19 dzięki za rady spytam się lekarki. Tylko dziwne, ze dwa lata temu jak brałam paro nie miałam nudności może z początku ale bardzo słabe i przeszły szybko nie wiem co może wywoływac je. Dodatkowo w nadbrzuzu mam jakby uciski gniecenia co powoduje to cięższy oddech nie wiem co ma wspólnego może spotkaliscie się z zyms podobnym bo sama nie wiem czy to dalej nerwica czy co innego myślałam ze paro to zwalczy w pozycji lezacej najmniej to odczuwam. Slyszałam tej o sulpirydzie ze działa na jelita i zoladek.

sweety po jakim czasie przestał na ciebie działać? na jakie objawy brałas paro? słyszałam ze maksmyalna dawka paro to 60 mg ale może nie każdy taka musi brac.

Sortuj wg