PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Ramanujan 25 lip 2013, 14:53
LATEK1962 napisał(a):To już teraz wiem co bierzesz, mnie też wenla bardzo pobudzała i ją odstawiłem.
Być może zmniejszyć trzeba będzie zejść na jeszcze mniejszą dawkę, jeszcze niedawno brałem 105 mg. Spamilan trochę zmniejszył pobudzenie, ale dalej coś jest nie tak. Nie chciałbym odstawiać wenlafaksyny, ponieważ wiele leków już przerabiałem i to raczej z marnym skutkiem.
Ramanujan

przez edytka1976 25 lip 2013, 23:59
pytanko, przytyliscie na Paro?
ja tak i mam problem z zatrzymywaniem wody w organizmie.
jak to wygläda u was?
Paroksetyna od sierpnia 2011 obecnie 15mg i perazin 12,5 mg doraźnie
25.09.16 odstawienie paroksetyny
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

"Przestań się zamartwiać-zacznij żyć "

przez Dani 26 lip 2013, 11:44
edytka1976 napisał(a):pytanko, przytyliscie na Paro?
jak to wygläda u was?

Lek chyba nie ma na to wpływu,ja przez rok i trzy miesiące brania paroxinoru ,nie przytyłem a wręcz odwrotnie,spadłem parę kilogramów,ale tez nigdy nie miałem skłonności do tycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lifeless 26 lip 2013, 13:08
Witam :)

Mam pytanie:

* ile czasu od zażycia paroksetyny czujecie, że zaczęła działać?
U mnie jest tak, że objawy choroby zaczynają się zmniejszać po ok 1,5 do 2h od zażycia i moc leku trwa aż do nocy. Czy to tak ma być czy po prostu rano wkręcam sobie więcej rzeczy :/

* czy paroksetyna osłabia aktywność komórek mózgowych? pytam dlatego, że próbuje zrozumieć dlaczego po wzięciu paxtina mniej drażnią mnie wzory, kontrasty i ostre kolory :)

Pozdrawiam
lifeless

-- 26 lip 2013, 12:10 --

edytka1976 napisał(a):pytanko, przytyliscie na Paro?
jak to wygläda u was?

ja przytyłem z 8kg ale nie wiąże tego z paroksetyną tylko z zjadaniem morza słodyczy w celu zajęcia myśli :)
teraz ratuje się rowerem, rolkami i szybkimi spacerami :)

lifeless
PAXTIN 5mg 1-0-0 + Magnefar 2tab 1-0-0 :)
ZOK - Obsesyjne/natrętne myśli - obecnie nasilenie tylko 10% :D

przez Dżejmson 26 lip 2013, 14:20
lifeless, u mnie było tak, że czułem cały czas działanie paroksetyny, a też brałem ją w dawce 40mg. Brałem rano i po zażyciu czułem się tak samo jak i przed. Dopiero gdy musiałem zostać gdzieś do rana poza domem i nie miałem leków ze sobą, rano czułem się niespokojnie, ale to raczej kwestia mojej psychiki i obaw w związku z brakiem leku. Brałem paro ogólnie przez pół roku, więc było mocno wkręcona już - może to był powód stałego samopoczucia. Przy pierwszych 3 tygodniach brania wydawało mi się, że czuję działanie leku po jakiejś godzinie. Ale tak jak mówię, to tylko w początkowej fazie leczenia.
Dżejmson

przez perla86 26 lip 2013, 17:42
Chyba już nie dana mi paroksetyna, która kiedyś mnie podniosła :( Biore już ponad dwa miesiące 20 mg z tego było pare dni ok mało co objawów somatycznych myśli dotyczących chorób teraz dalej mnie to gnębi wraz z objawami czemu nei chce on teraz działać ( mój myśli ze pewnie jestm chora na oc innego i przez to). Może macie doświadczenia wśród leków co dobrego jest na somatyke?Dzieki za odpowiedz.

Amelia warto jeszcze poczekać co najmniej z dwa tygodnie na poprawe ;) będzie dobrze

przez Dżejmson 26 lip 2013, 18:06
perla86, mnie na wszelkie objawy nerwicy, w tym somatyczne, pomogła wenlafaksyna. Dawniej miałem rozstroje żołądka, trzęsły mi się ręce, trząsł się głos, a teraz zero somatyki. A może pomogłoby zwiększenie dawki paro?
Dżejmson

przez amelia83 26 lip 2013, 20:42
perla86, dzięki :smile:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez perla86 26 lip 2013, 21:05
Dżejm właśnie myśle nad dawką 13 sierpnia mam psychiatrę trochę kawał drogi jeszcze sama tak boje się podnieść dawkę. Kurcze kiedyś pomogło mi 20 mg inne objawy co prawda miałam. Ja już znów wymyślam sobie choroby, że nie pomaga bo pewnie co innego mi jet a nie wiem jakie badania robić pod kątem mdłości chyba już nie ma możliwych badan oprócz gastro i usg krew no chyba, ze się myle :bezradny:
Tez zastanawia mnie czemu miałam fajne dni spokojne :bezradny:

przez ania_taka 26 lip 2013, 21:14
perla86, ja paro mam dawkę 40mg/dobę, więc myślę że zwiększenie dawki jest możliwe, ale na pewno trzeba to skonsultować z lekarzem

przez perla86 26 lip 2013, 21:21
ania_taka tak wiem wiem, że jest możliwe zwiększenie dawki. A wogole nie czulas zmiany na 20 mg? czy mniejszych dawkach niż 40? a może to zależy komu co dolega ? :bezradny:

przez ania_taka 26 lip 2013, 21:24
perla86, na pewno zależy od tego co komu dolega. Ja mam NN a na to potrzebna jest większa dawka....
no i przy 20mg coś tam czułam, ale nie mogę powiedzieć aby była znacząca poprawa.

przez perla86 26 lip 2013, 21:35
Ja mam nerwice lękowa, objawy somatyczne, natrętne myśli ale gnębi mnie to że nie mam nerwicy tylko jakas choroba i przez to te objawy somatyczne. Zastanawia mnie czemu miałam spokoj może z 3 dni pod rząd od lękow jedynie nudności były znikome

przez amelia83 26 lip 2013, 21:43
ja obecnie jestem na dawce 20mg, zaczęłam od 10mg, po 3 tygodniach jesli nie bedzie znacznie lepiej mam wejść na 30mg 8 dni a potem na 40mg mam na ciężką depresję i lęki przed wychodzeniem z domu
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Sortuj wg