PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez ICD-10 08 lip 2013, 21:47
Kalebx3 napisał(a):Ja wam powiem ,że osobiście nie biorę ibuprofenu . Jak wezmę 2 tabletki to na godzinę mam lekką depresję , dosłownie depresję .Stan straszny , wręcz kilinicznie wywoływana depresja. Aż trudno w to uwierzyć ,ale ja tak mam z ręką na sercu. Dlatego unikam tego leku , ale proszę się mną nie kierować , nie słyszałem by ktoś miał podobnie.

?
Klomipramina 225mg

przez Dark Knight 08 lip 2013, 22:10
Witam o ile mi wiadomo to paroksetyna jest jednym z najskuteczniejszych leków w leczeniu FB lecz w moim przypadku ten lek odpada i interesuje mnie który lek jest równie skuteczny ??
Wenla ?? Czy raczej co innego jutro mam wizyte u lekarza i nie wiem o co poprosić bardzo proszę o wasze opnie

przez ICD-10 09 lip 2013, 08:33
A moze dasz szansę lekarzowi by sie wykazal swoja wiedza ? :P
Klomipramina 225mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pchelka4 09 lip 2013, 10:02
Witam, byłam u psychiatry i przepisał mi Paroxinor 20 mg, mam codziennie rano przez 2 miesiące brać pół tabletki czyli 10 mg. Mam niestety nerwice lękową.

Chciałabym się zapytać czy ktoś ten lek stosował i jak się po nim czuł? wzięłam dziś pierwszą tabletkę, na razie tylko odczuwam mały bół w żołądku...

Pozdrawiam cieplutko.

przez fairy 09 lip 2013, 10:32
pchełka, przejdź do działu Leki. Tam na pewno znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania związane z lekami.

przez Stifler19 09 lip 2013, 21:57
pchelka4 napisał(a):Witam, byłam u psychiatry i przepisał mi Paroxinor 20 mg, mam codziennie rano przez 2 miesiące brać pół tabletki czyli 10 mg. Mam niestety nerwice lękową.

Chciałabym się zapytać czy ktoś ten lek stosował i jak się po nim czuł? wzięłam dziś pierwszą tabletkę, na razie tylko odczuwam mały bół w żołądku...

Pozdrawiam cieplutko.

na początku możesz sie spodziewać ogólnego pogorszenia objawów, nudności, ogólnego rozbicia, nasilenia lęku...po 10 dniach najwczesniej możesz poczuć jakiekolwiek pozytywy...dużej poprawy możesz sie spodziewać po 2,3 lub4 tygodniach..warto wytrwać początkowe pogorszenie bo tak to już jest z tymi lekami że na początku jest czasami nawet gorzej niż przed leczeniem, ale to kwestia czasu zanim organizm sie przyzwyczai do leku....
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez ICD-10 11 lip 2013, 20:16
A mnie karwa kawka znowu nie jest dobrze :?

-- 13 lip 2013, 15:15 --

Generalnie to zmniejszyly sie dzialania niepozadane, ale tendencja jest taka sama: paro dziala na moje lęki, natomiast nie dziala na moje poczucie smutku, irytacji, beznadziei. W sro ide do psychiatry i mu to powiem. Wszystko robię na siłę, czy jest jakas szansa ze na nastroj pomoga mi inne leki, skoro paro nie pomoglo?
Klomipramina 225mg

przez amelia83 14 lip 2013, 20:06
4 dzień na połówce tabetki 10g, od jutra cała czuję nasilone lęki, smutek, natrętne myśli, na całej tabletce mam byc 2 tyg jesli sie poprawi to zostać na 20mg a jak nie to półtorej tabletki i potem 40mg
leki działajcie :!: :!:

tak tu czytam, że działa na lęki a na depresje nie, kurcze a ja mam ciężką depresję i lęki :roll:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez beladin 14 lip 2013, 20:13
amelia83, Jesli chodzi o paro lepiej trzymać się podstawowych dawek. W 2 tygodnie to Ci się jakoś diametralnie nie polepszy. Ja zupełnie nie odczułem żadnej zmiany po takim czasie. Z kolei 40mg daje konkretne uboczne skutki. Z tego co widzę mało kto wytrzymuje dłuższy czas na takiej wysokiej dawce ..także lepiej zostać na 20mg na dłużej i spokojnie czekac aż się lek rozbuja, a rozbuja się na pewno bo paro to mocny lek.
beladin

przez amelia83 14 lip 2013, 20:24
beladin napisał(a):amelia83, Jesli chodzi o paro lepiej trzymać się podstawowych dawek. W 2 tygodnie to Ci się jakoś diametralnie nie polepszy. Ja zupełnie nie odczułem żadnej zmiany po takim czasie. Z kolei 40mg daje konkretne uboczne skutki. Z tego co widzę mało kto wytrzymuje dłuższy czas na takiej wysokiej dawce ..także lepiej zostać na 20mg na dłużej i spokojnie czekac aż się lek rozbuja, a rozbuja się na pewno bo paro to mocny lek.

pomyliłam, po 3 tyg jak sie nie porawi to zwiększać, dziekuję za cenną wskazówkę ;)

-- 15 lip 2013, 19:16 --

http://www.wprost.pl/ar/184590/Osobowos ... kach/?pg=0
artykuł o lekach, m.in. paroksetynie
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez unique02 16 lip 2013, 10:50
czy ktoś po 20 mg parogenu dosłownie po kilku godzinach był nie do życia? totalne zmęczenie a ziewanie aż nienormalne?
parogen 20mg.

przez Siding Spring 16 lip 2013, 10:54
Norma:). Tutaj raczej malo kto ma inaczej.

przez unique02 16 lip 2013, 12:39
a czy to po jakimś czasie mija? to są moje pierwsze takie tabletki i niekoniecznie wiem czego po nich mogę się spodziewać. Na razie to co mówiłam + obojętność.
parogen 20mg.

przez Siding Spring 16 lip 2013, 12:57
Moze sie nasilic o wiele wieksze jest tego prawdopodobienstwo .

Sortuj wg