PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Kalebx3 03 lip 2013, 12:36
obrzęk mózgu = potencjalnie śmierć

ooo właśnie to chyba było to co co zmarła.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Lord Kapucyn 03 lip 2013, 12:46
Agnieszka00 napisał(a):Dzięki za informacje. Z tego wynika, że dopóki psychiatra nie wyartykułuje nazwy choroby, to się nie dowiemy. Miałam nadzieję, że istnieje jakieś proste równanie paroksetyna + trazodon = <jednostka chorobowa>, ale nie ma lekko. Możliwe, że lekarz sam nie wie po pierwszej wizycie, ale już dał jakieś leki?

Zaordynowała mu po prostu leczenie objawowe, które mu pomoże na "TE dolegliwości"- czyli podstawowy lek przeciwdepresyjny o profilu przeciwlękowym (paroksetyna) + "lek nasenny" (trazodon). To nie jest jakaś specyficzna kombinacja leków stosowana w jakimś specyficznym zaburzeniu. Wcale nie musiała to być paroksetyna + trazodon.

Równie dobrze mogłaby być sertralina + trazodon,
albo paroksetyna + mianseryna/mirtazapina,
albo sertralina + mianseryna/mirtazapina,
albo wenlafaksyna + zolpidem,
doraznie jakies benzo, augmentacja buspironem
albo monoterapia jedynym lekiem, a nie leczenie skojarzone itp.

Opcji jest w cholerę...
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Agnieszka00 03 lip 2013, 13:10
Cukrzycy sądzę, że nie ma. 2x w roku robi badania krwi (podstawowe z glukozą, wątroba, nerki) i ma okazję często badać się glukometrem - jest OK. Psychiatra dała skierowanie na badania tarczycy. Jak by tu dorosłemu chłopu ograniczyć spożycie wody...

Rozumiem. Dark, dzięki za wyjaśnienia. Po pobieżnej lekturze nt. najbardziej znanych chorób psychiatrycznych w każdej znajduję jego objawy. Psychiatra dopytywała kilka razy czy nie słyszy głosów i była zdziwiona, że przy tych objawach nie (prababcia miała schizofrenię paranoidalną, ale podobno się nie dziedziczy). Te zaburzenia kompulsyjne też by pasowały. Ogólnie sporo lat za późno zostały podjęte kroki ku leczeniu.

W takim razie chyba zostaje nam czekanie 1,5 miesiąca i obserwacja czy leki coś dają. I nadzieja, że to nie będą skutki uboczne (boi się impotencji i priapizmu).

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 03 lip 2013, 13:27
Schizofrenia paranoidalna nie jest chorobą dziedziczną sensu stricto, ale po krewnych można odziedziczyć geny predysponujące i odpowiadające za skłonność do wystąpienia schizofrenii. Oznacza to mniej więcej tyle, że jeśli w przyszłości zadziałają inne czynniki- psychologiczne, środowiskowe, społeczne, kulturowe- to taka osoba jest dużo bardziej narażona na rozwój schizofrenii. W schizofrenii paranoidalnej dominują objawy pozytywne- zaburzenia percepcyjne w postaci omamów (halucynacji) czyli m.in. "słyszenie głosów" oraz zaburzenia treści myślenia- urojenia. Aczkolwiek istnieje podtyp schizofrenii, tzw. schizofrenia prosta, w której występują jedynie objawy negatywne (apatia, anhedonia, stępienie afektu, spłycenie uczuciowości), a objawów pozytywnych praktycznie nie ma w obrazie klinicznym.

Te objawy mogą pasować do F41.2, do zaburzeń osobowości, ta zmiana faz z apatii/nieobecności na słowotok/gonitwę myśli nieco trąci cyklotymią, i do paru innych rzeczy. Lekarka pewnie po pierwszej wizycie nie jest w stanie stwierdzić, a pare rzeczy ją zaniepokoiło dlatego zasugerowała ten pobyt diagnostyczny na oddziale w szpitalu.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez ICD-10 04 lip 2013, 14:28
Ja to juz podziekuje temu cholesrstwu... Od jutra schodze z tej cholernej 30 mg...

Lek caly czas ma negatywny wplyw na moj nastroj : wszystko mnie drazni, dawne zajecia nie sprawiaja mi przyjemnosci, coraz bardziej mnie dobija brak relacji damsko-meskich w moim zyciu, dzis o malo sie nie poplakalem w pociagu z ww powodow.

Co do lęków to owszem lek dziala na natrectrwa, ale dzialanie na fobie spoleczna slabe jak dla mnie - owszem jest mniej strachu, ale zebym w koncu zagadal jakas dziewczyne , ktora mi sie podoba to pewnie z 300 mg musialbym brac, jezeli patrzyc sie na narastanie dzialania tego leku wraz z wrozstem dawki ( SPOKOJNIE - wiem że w takich dawkach tego leku się nie bierze )

Więc jak najszybciej chcę odstawić to cholerstwo. Psychiatra mi obiecała, że warto poddać się farmakoterapii, bo leki szybciej działają niż psychoterapia... No i 3 miesiace brania paroksetyny poszlo w >>>, nie mowię już o tym , ze dzialania niepozadane nie daly mi zaanagazowac sie w psychoterapię/// Więc kolejne 3 miesiące swojego życia stracielem na marne. Nic nie pozostalo oprócz przejścia na hinduizm i wierzyć ze w drugim wcieleniu nie bede miał nerwicy, depresji , a moje relacje z kobietami przybiorą NORMALNĄ postać ( a tak to chyba zostały tylko agencje towarzyskie dla takiego zakały jak ja :( )
Klomipramina 225mg

przez miko84 04 lip 2013, 15:05
ICD-10 ja miałem podobnie, dawne zajęcia przestały sprawiać przyjemność. Działania na nastrój też żadnego nie było, niestety. Jeśli tak reagujesz na SSRI to może mirta albo mianseryna? Chyba, że próbowałeś.
miko84

przez ICD-10 04 lip 2013, 15:07
nie probowalem

zastanawiam sie co by bylo gdybym zmniejszyl dawke paro , ale dodal jakis inny "nowszy" antydepresant

jednak mam wrazenie ze jezeli sie bierze jakis lek i po miesiacu jest nawet nie brak dzialania tylko fatalne samopoczucie, to trzeba dany lek wyrzucic do kosza

-- 04 lip 2013, 15:36 --

Juz sie ciesze na sama mysl o odstawieniu tego swinstwa

-- 04 lip 2013, 15:42 --

teraz trochę mi ulżyło, ale kazdego dnia sa takie 4-6 godzinne epizody złego samopoczucia po tym leku...
Klomipramina 225mg

przez Anika 04 lip 2013, 22:18
Hej.
Uwazacie ze biorac leki idzie sie zakochac w drugiej osobie ?
jak to jest ?
macie podobne doswiadczenia ???
pozdrawiam

przez ICD-10 05 lip 2013, 14:58
Dzis na 20 mg.

Ludzie, co za ulga !!! Czuję się teraz o wiele lepiej :D :D
Klomipramina 225mg

przez Kalebx3 05 lip 2013, 16:09
Hej.
Uwazacie ze biorac leki idzie sie zakochac w drugiej osobie ?
jak to jest ?

,,,ale dziwne pytania :shock: .
Idzie sie zakochać na lekach , bez leków , w piżamie , i w papilotach, garniturze , a nawet w podziurawionych gaciach ;)

przez sadi31 05 lip 2013, 17:39
hej kochani
co do paroksetyny
powiem wam z wlasnego doswidczenia
- pierwsze podejscie - 4 lata temu - efekt - wspanialy cudowny - niestety troszke przybralem na wadze - 90 kg jako waga ostateczna
- obecnie zastosowalem to to powiedziala mi lekarka - paroksetyna plus dieta i sport - ubylo 12 kilogramow

jaki moral - paroksetyna pobudza nasz apetyt i samopoczucie tak ze czujemy sie mile rozleniwieni i mamy ochote na przyjemnosci - m inn na jedzenie - jedzac wiecej po prostu zaczynamy tyc

paroksetyna i libido - owszem na poczatku bardziej podniecaly mnie szpadle na trzesawisku niz programy erotyczne ale... i to z czasem wrocilo do normy

nie bojcie sie tego leku - i powiem wam jeszcze jedno - nie doczytujcie sie w necie informacji o lekach - ja osobiscie trafilem na swpaniala pania psychiatre ktora tak zajebiscie wylozyla mi mechanizm nerwicy ze wiem teraz ze to co czytamy w necie to przewaznie stek bzdur - a juz z pewnoscia nie nalezy samemu kombinowac z farmakoterapia .
pozdrawiam

przez elfrid 05 lip 2013, 19:14
ICD-10 napisał(a):Ja to juz podziekuje temu cholesrstwu... Od jutra schodze z tej cholernej 30 mg...

Lek caly czas ma negatywny wplyw na moj nastroj : wszystko mnie drazni, dawne zajecia nie sprawiaja mi przyjemnosci, coraz bardziej mnie dobija brak relacji damsko-meskich w moim zyciu, dzis o malo sie nie poplakalem w pociagu z ww powodow.

Bo paroksetyna to głownie lek przeciwlękowy. Antydepresyjnie działa średnio. Jeśli potrzebujesz motywacji do codzienności fluo jest pod tym względem rewelacyjna.
pregabalina, wenlafaksyna

przez xanonymous 06 lip 2013, 12:11
Czy paroksetyna działa silniej na noradrenaline niż wenlafaksyna?

przez Kalebx3 06 lip 2013, 12:15
Czy paroksetyna działa silniej na noradrenaline niż wenlafaksyna?

______

Nie sądzę by Paro działało na noradrenalinę.

Sortuj wg