PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez ICD-10 21 cze 2013, 17:04
Jezeli chciales zobaczyc wplyw leku na poziom prolaktyny to po co go odstawiales?
Klomipramina 225mg

przez Kalebx3 21 cze 2013, 19:38
Od dziś dorzucam do kotła z rana 10mg Spamilanu. Fakt ,że raczej gówno mi on ostatnio pomagał,ale może teraz inaczej zaskoczy. Czuję wyraźnie ,że muszę coś dołożyć ,,,taki okres. Nasilenie lęków ,ale zupełnie nie tych od benzo ,bardziej serotoninowych, obsesyjnych. Dołożyłem także z rana 50mg 5 htp. Wyraźnie mniejszy apetyt po tej supli i jakby słabszy wpływ benzodiazepin na organizm. Przeżyjemy i to,,,
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez aniaaa1214 21 cze 2013, 21:09
Dobry wieczór kochani, :)
mam do was pytanie. jestem już na parogenie kilka miesięcy, ogólnie rzecz biorąc poprawa jest znaczna. Raz są dni w których mam motywację, plany, jestem szczęśliwa, mogę mówić bez końca, jestem ruchliwa niemalże w manii. Lecz niestety na drugi dzień, lub za kilka godzin nastrój znacznie się obniża, znów przychodzą destrukcyjne myśli, znaczny spadek nastroju, nic nie mówię i mam ochotę zniknąć z powierzchni ziemi.
Stąd moje zapytanie czy powiedzieć o tym mojemu psychiatrze? na poprzednich spotkaniach wspominałam mu o tym lecz nie mówiłam wszystkiego. sadziłam że to się unormuje, lub że musi tak być. Lecz naprawdę martwią mnie wahania nastroju w którym nie wiem do czego jestem zdolna. czy psychiatra dołożyłaby mi jakiś inny lek do parogenu by uspokoić nastrój? lub czy to jest całkiem normalne na paro
Z góry dziękuję za odpowiedź.

I'm scared to get close and I hate being alone.
The higher I get, the lower I'll sink.
I can't drown my demons, they know how to swim.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Siding Spring 21 cze 2013, 21:43
lepiej napisz jak to bylo przed lekami. Z jakiego powodu zaczelas je brac? Mialas podobne wahania nastroju?

przez aniaaa1214 21 cze 2013, 21:49
Zaczęłam je brać na depresję i zaburzenia odżywiania. Od kiedy pamiętam miałam wahania nastroju lecz nie tak silne jak teraz kiedy biorę parogen. Byłam radosna, za chwilę smutna, miałam stan w którym byłam pełna energii później przychodziła czarna rozpacz w której chciałam popełnić samobójstwo. Lecz jednak ciężkiego smutku było więcej niż radości. No a później przepisano mi paro.
Czyli już przed leczeniem miałam zmiany nastroju bardzo szybko, i były dość intensywne :)

przez Siding Spring 21 cze 2013, 21:54
Czyli paroksetyna poglebila te stany? ze wahania sa ostrzejsze , silniejsze? Ludzie potrafia tak reagowac na ten lek i w ogole na antydepresanty. Psychiatra pewnie przepisze Ci jakis stabilizator a jak nie pomoze to pewnie odstawi lek i sprobuje z czyms innym...moze z lekiem z innej grupy. Wiadomo ze nie ma co brac lekju ktory jeszcze wszystko poglebia.

A wlasnie przypuszczalem ze przed paroksetyna tez mialas podobne stany. Tak jak np i ja.

przez aniaaa1214 21 cze 2013, 22:01
A Tobie psychiatra na to przepisał jakiś stabilizator? i to polega na tym że nastrój po prostu się unormuje i nie będzie tak już szalał z godziny na godzinę? :) mam nadzieję że mi zmieni ten lek lub cos dołoży. Niedawno myślałam że paro jest niezastąpionym ratunkiem dopiero później uświadomiłam sobie że jednak uboczne skutki ma wyraźne.
Więc Tobie nastrój już się unormował?

przez Siding Spring 21 cze 2013, 22:05
Jak bralem paroksetyne to z tego co kojarze jakis stabilizator mialem dolaczany ale suma sumarum niewiele to pomoglo bo wahania mialem i tak silne i autodestrykcyjne. Obecnie nie biore zadnych lekow(przeszlo 2 lata) i jakos leci...wiadomo łatwo nie jest...nigdy nie wiadomo jaki bedzie nastroj za godzine/dwie ale zyc trzeba bo innej alternatywy nie ma. Po paroksetynie probowalem innych lekow z podobnym skutkiem.

3 mam kciuki zebys znalazla dla siebie ukojenie:)

przez aniaaa1214 21 cze 2013, 22:09
Dziękuję :) spróbuję z tym stabilizatorem lub innym lekiem kto wie może akurat będzie dobrze?
Szczerze podziwiam Cię za to że nie bierzesz żadnych leków, ja wolę wierzyć w magiczne ich działanie może jak wszystko się unormuje to również odważę się zaprzestać łykać tej chemii : )

przez Siding Spring 21 cze 2013, 22:13
Tez wierzylem ale po 5 latach ich brania zmienilem swoje myslenie....;)

No i bez lekow jestem jednak spokojniejszy i bardziej naturalny szczegolnie w relacjach z innymi:)

przez aniaaa1214 21 cze 2013, 22:25
Masz rację, zauważyłam u mnie zachowania których nigdy bym nie zrobiła, mówię rzeczy i robie których się później wstydzę lub nie pamiętam.
Jestem nieobliczalna i często agresywna a to dziwne ponieważ zawsze byłam oazą spokoju.
musze je zmienić

przez Siding Spring 21 cze 2013, 22:41
Koniecznie powiedz lekarzowi jakie masz skutki uboczne. I jezeli nie chcesz go brac to tez powiedz. Wiadomo mozesz odstawic tylko ze stopniowo. U psychologa bylas? Masz jakos oficjalna diagnoze? Moze jakies problemy osobowosciowe tez?
Jezeli te ostatnie to niestety leki stosuje sie tylko doraznie i raczej problemu nie rowiaza.

Oj ja tez jestem spokojny i niesmialy z natury ale po lekach dostawalem strasznego jobla. Nawet slabo pamietam tamten okres ale za dobrze nie prowadzilem sie. Agresja bila mi z oczu. Do tego przedmiotowe traktowanie nawet najblizszych. To straszne tym bardziej ze wobec bliskich zawsze jest w porzodku. Niestety na lekach mialem rozne dziwne zawirowania.

przez Stifler19 21 cze 2013, 22:57
Kalebx3 napisał(a):Od dziś dorzucam do kotła z rana 10mg Spamilanu. Fakt ,że raczej gówno mi on ostatnio pomagał,ale może teraz inaczej zaskoczy. Czuję wyraźnie ,że muszę coś dołożyć ,,,taki okres. Nasilenie lęków ,ale zupełnie nie tych od benzo ,bardziej serotoninowych, obsesyjnych. Dołożyłem także z rana 50mg 5 htp. Wyraźnie mniejszy apetyt po tej supli i jakby słabszy wpływ benzodiazepin na organizm. Przeżyjemy i to,,,

Kalebx3 mi swego czasu dołączenie spamilanu 5 mg do paroksetyny troche pomagało na obsesje, testowałem tylko 10 dni, czuć delikatnie że zmniejsza męczące myśli, troche jakby dopamine lekko zmniejszał, mniej emocji, mniej zastanawiania sie, ale gorzej spałem po nim i czasami przymglony byłem i jednoczesnie troche nerwowy w tych 10 dniach na tym mixie....będe jeszcze do niego wracał, szczególnie jak będe zmniejszał dawke paroksetyny w przyszłości..

a z tym 5htp to odradzam...próbowałem l-tryptofanu czyli to samo tylko że słabsze, po dorzuceniu do paro 2 dni miałem nasilone lęki, obsesje itp. a 3 dnia lekki zespół serotoninowy sie pojawił i hipomania która po całym dniu pod wieczór przeszła w ciężki kilkugodzinny stan depresyjny...można to wytłumaczyć tym że l-tryptofan->5htp->serotonina, czyli powstaje w organizmie dużo serotoniny która jest do tego silnie wychwytywana ponownie przez paroksetyne= zespół serotoninowy(hipomania, bezsenność, niepokój, drżenia ciała, zwiększona temperatura) odradzam.
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez tiktalk 21 cze 2013, 23:43
lubudubu, jeśli mogę zapytać co jest twoim największym problemem i jak sobie radzisz bez farmakologi? terapia? pytam bo sam stosuje jedno i drugie
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

Sortuj wg