PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez wieslawpas 14 cze 2013, 15:29
Zwiekszenie dawki z 10 mg paro do 20 mg. Czyli z jednej tabletki na cała. Czy cała tabletka daje zupelnie inny efket niz pol?
Pytam bo biore polowke aktualnie, ale napiecia sa bardzo mocne i chyba trzeba bedzie wejsc na całą. Ale nie wiem
czy to pomoze i w jakim stopniu. Przechodził ktoś już z dawki pol tabletki na całą? Jaki był efekt?

Wieslaw

przez freda 14 cze 2013, 16:18
LATEK50 a co jest nie tak z wenlą?pytam,bo ja myślałam o wejściu z paro na wenlę?z tego co wiem to przechodzi się z dnia na dzień tj.dziś wenla,jutro paro,tak gdzieś czytałam. :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez JERZY62 14 cze 2013, 18:23
freda, ja dopiero wchodze na wenle, jakoś na razie nie czuje jej działania ani dobrego ani złego.
Ale tak myślę czy paro dla mnie nie byłoby lepszym rozwiązaniem.
♪♪♪

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paralytic 15 cze 2013, 00:52
cześć, jestem tutaj nowa
biorę od pół roku seroxat - 20 na dobre, przez połtora miesiaca brałam 30 - bez efektu
i tritticco 1/3 tableki przed snem.
Generalnie z czasem staje sie co raz bardziej zamulona, senna i zmęczona, a że właśnie jest sesja i generalnie nie jestem w stanie sie uczyc, szukam pomiocy i podpowiedzi co tu zrobic. Mam wizyte za 2 tygodnie, ale musze szybko sie przywrócić do życia. Czy umiecie mi coś na szybko doradzić? Z jakiegos leku zrezygnować? Coś włączyć?
Dzięki

przez miko84 15 cze 2013, 10:22
Pare wyjść:

-zrezygnować z trittico,
-podwyższyć paro do 40 mg,
-zamienić paroksetynę na sertralinę lub fluoksetynę,
-zamiast trittico dołożyć do paro wellbutrin,

ale ja polecam zrezygnować z paro i trittico bo obydwa leki mają tendencję do powodowania senności i zmęczenia i wejść na sertralinę - ona likwiduje senność i zmęczenie i poprawia funkcje poznawcze (przyda się w sesji).
miko84

przez paralytic 15 cze 2013, 10:50
dziękuję za porade:)
dzisiaj przed snem nie wziełam tritticco i juz są efekty - co prawda nie spałam za dobrze, ale rano nie jestem aż tak zamulona jak byłam wczęsniej

przez niecierpliwy 15 cze 2013, 15:03
Mam takie pytanie,

do lekarza poszedlem z depresja i zaburzeniami lekowymi lek. przepisal paroksetyne (biore ja 6. miesiac). Niedawno pojawila sie agresja, przyplyw energii nosi mnie w sferze prywatnej zaczelo sie powodzic i to az za dobrze, caly czas cos musze robic. Czy paro moze powodowac "atak" manii ? Niedawno lekarz dolozyl mi depakine chrono 300 i sie zastanawiam czy to nie chad ? Wczesniej przed leczeniem tez mialem takie powazniejsze wahania nastroju

przez ICD-10 16 cze 2013, 12:36
w sferze prywatnej zaczelo sie powodzic

No to ci zazdroszcze bo u mnie ciagle w sferze prywatnej do d... jest
Klomipramina 225mg

przez beladin 16 cze 2013, 12:37
niecierpliwy, Tzn. jakie? Leżałeś 3 miesiące w łóżku myśląc jedynie o samobójstwie a potem kolejne miesiące podbijałeś świat ..i tak na zmianę?
beladin

przez ICD-10 16 cze 2013, 13:32
A mnie to sie konczy 5 tydzien na 30 mg i nadal deprecha jak cholera. Daje jeszcze tydzien czasu na to cudo, a jak nadal bede sie fatalnie czul to zrzucam dawke do 20 mg
Klomipramina 225mg

przez CórkaNocy 16 cze 2013, 13:40
LATEK50, wenla bardziej aktywizuje i też dobrze działa na lęki, nastrój, koncentrację. Paro potrafi zmulić i trochę rozleniwić.

niecierpliwy, paro może wywoływać wahania nastroju - jego wzwyżkę często na za wysoki poziom, jeśli ktoś miewa stany mieszane. Bywa tak czasem w depresji, nie zawsze to jest CHAD, np. ja tak mam i żaden lekarz nie stwierdził mi CHAD, bo podobno nie miałam aż takich wyraźnych objawów manii, raczej była to radość z odzyskania dobrego nastroju i chęci do życia. Z czasem, gdy jestem na danych lekach dłuższy czas, stabilizuje się jakoś i teraz już jest normalnie, ale nie wyklucza lekarz dołożenia w przyszłości stabilizatora, jeśli będzie mi to bardzo przeszkadzać.
CórkaNocy

przez woowoo 16 cze 2013, 15:07
Minal rok, a ja nie umiem się pogodzić że to cholerstwo przytrafiło sie mnie. Mloda, bez żadnej większej traumy, tyle ze w rodzinie po obu stronach chorowali. Fuck. Jak tu brać kredyt na dom jak wie się ze można stracić pracę. Jak planować dzieci, gdy mogę nie dać rady. Zupełnie zapobiegawczo zrezygnowałam z ważnej dla mnie sprawy. 30 mg zaczyna sie stabilizować, bo bardzo przewrotnych 2 miesiącach. Zdecydowanie odradzam kosztowanie alko, rozregulowalo mi to stan na maxa. No i te sny prawię na jawie, senność i dodatkowe 7kg. Aaaaa!

przez niecierpliwy 16 cze 2013, 16:40
beladin, w grudniu w wigilie planowalem samoboja majac w rece sznurek jednak zrezygnowalem a poprzedzone to bylo myslami samobojczymi ktore nawracaly. teraz planuje otworzyc firme wszystko mam zaplanowane staram sie o dofinansowanie zalatwaim rozne sprawy w urzedach (jak nie ja). Poznalem 2 dziewczyny i jednoczenise sie z nimi spotykalem. Jedna olalem a za chwile do niej chce wrocic. Zadnej nie chce pozwolic odejsc. Raz mam pelno energi i 120 pomyslow na minute a innym razem przespalbym caly dzien albo nawet w koncu targnal sie na zycie. Nie mowie tego psychiatrze.

przez Siding Spring 16 cze 2013, 17:43
Widocznie to nie sama depresja jest powodem twoich problemow.

Z drugiej strony paroksetyna indukuje u 10% branych manie.Nie wiem dokladnie jaki procent hipomanie. Oczywiscie osoby te maja w wywiadzie tylko depresje a nie chad albo zaburzenia osobowosci. Grozny lek powiem tyle.

Sortuj wg