PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Elissa 08 cze 2013, 15:01
miko84, jesteś naprawdę dobrym znawcą tematu , więc zapytam Cię o zdanie. Myślisz ,że po 1,5 roku na dawce 75 mg wenli warto zwiększyć na 150 mg ( przez ten czas działała dość dobrze na lęki i depresję, choć narzekam na senność i rozleniwienie) czy lepiej zmienić np na paro ? Ostani miesiąc na wenli to huśtawka nastrojów, kilka dni dobrych, kilka bardzo kiepskich tj, smutek i stany lękowe. Nie wiem, czy jeszcze czekać, może się unormuje, czy może to czas na zmianę dawki(ew. samego leku)..

przez miko84 08 cze 2013, 15:05
modra ja byłem bardzo senny na paroksetynie. Na sertralinie za to wogóle nie było senności.

Elissa możesz spróbować podbicia dawki, skoro lek zadziałał. Na paroksetynę nie polecam Ci zmieniać bo jak już wyżej pisałem to bardzo usypiający lek, pozatym może wpływać negatywnie na pamięć, funkcje seksualne i powodować tycie. Jeśli chciałabyś zmienić na SSRI to polecam sertralinę lub escitalopram.
miko84

przez Elissa 08 cze 2013, 16:07
miko84, dzięki za odpowiedź. Poczekam jeszcze kilka dni, jeśli nie będzie lepiej to zwiększę wenlę do 150 mg, jak nie zadziała to pomyślę o zmianie. Faktycznie może paro to nie najlepszy pomysł, i tak jestem senna niemiłosiernie, a przytyć nie chcę, broń Boże :smile: . Wiesz, 2 lata temu przestałam brać fluoksetynę, przestała działać po latach, a wcześniej funkcjonowałam na niej super. Może spróbuję do niej wrócić jeśli wenla się nie rozkręci.Chyba że escitalopram, ma dobre recenzje i jest nowoczesny. Zawsze mogę się wspomóc lyricą w razie lęków, choć Kebax pisał że miał po niej wilczy apetyt. Może jednak w moim przypadku będzie inaczej. Chyba warto spóbować , bo uspakajający tranxene wspominam cudnie, jednak wiadomo,ze uzależnia.. Wisz , mam depresję lękową,tak dla wyjaśnienia :smile:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez perla86 08 cze 2013, 19:04
witam
Po jakim czasie mija somatyka nerwicy depresji na paroksetynie?Biore już 4 tygodnie 20 mg wcześniej dw atygodnie 10 a to się liczy od większej dawki czy ogolnie? czekac jeszcze? miałam może z dwa dni co było w miare ale znowu przyszły złe myśli :( dzięki za odpowiedz

przez ICD-10 09 cze 2013, 17:22
ELo, paroxyniarze, jak wam mija weekend na paorksetynie?
Klomipramina 225mg

przez Stifler19 09 cze 2013, 19:14
mam pytanie odnośnie podwyższania dawek paroksetyny bądź innych ssri...bo jestem na 40 mg kilka lat już i wczoraj podwyższyłem o 1/8 tabletki 20mg :D czyli bardzo mało, niemniej jednak dzisiaj czuje sie zmulony, nic mi sie nie chce, obniżony nastrój...jednym słowem - zaczęła sie wkręcać ta dodatkowa 1/8...a więc zastanawia mnie po ilu dniach sie unormuje?
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez freda 10 cze 2013, 10:55
Stifler19 u mnie trwa to ok tygodnia.ale ja podnoszę zawsze o 5mg,tj.1/4 tabletki
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez woowoo 10 cze 2013, 11:06
miko84,
umówiłam się z psychiatrą niech decyduje ... tymczasem jadę w Polskę na spotkanie. Matko Boska, ludzie bez nerwicy by się stresowali, a ja bidna jeszcze z tym cholerstwem. trzymajcie kciuki na placu boju.

-- 10 cze 2013, 12:14 --

No i jeszcze przed wyjazdem trochę się pożalę,
Nie miałam do tej pory żadnego napadu lęku (a to było powodem rozpoczęcia leczenia). Tym nie mniej mam dodatki w postaci smutku, niechcenia, czasami bóle głowy ogólnie źle. Niech stanie się cud. A musi być dobrze !

przez kalikali1 10 cze 2013, 18:27
No i stało sie od dzisiaj schodze z benzodiazepin,achhhhhh jak pięknie sie dziś czułem po mixie 2mg klona i 6mg sedamiku popitego lekkom kawusiom. :mrgreen:

Lekarka uparła sie jak osioł przy paroksetynie,powiedziałem jej ze nie potrzebuje napędu i motywacji chcę być tylko spokojny jak kiedyś i wesoły,no i zaproponowałem sertraline,to ona nie bo to bardzo dobry lek stricte na depresje może mi w pewnych momentach nasilać lęki,i na mojom fobie zapisze najmocniejszego ze wszystkich czyli Paro. :D

Escitalopram brała pod uwage ale powiedziała ze nie ma takiej skuteczności przy fobi spolecznej jak Paroksetyna czy sertralina.

Mówiła ze uboki przejdą do miesiąca czasu,startuje od 20mg potem na 40 mg po miechu wjo....
Do tego mianseryna 30 mg na twardy sen i uzupełnienie.

Powiedziała że jak lek sie dobrze ustabilizuje 2-3 miechy to spokojnie slabe kawy na pobudzenie bede mugl pić w celu lekkiego odmulenia,narazie nie bo strasznie moge se zaszkodzic :cry:

Licze ze tym razem paroksetynka pokaze skrzydla,bralem jakis czas okolo 2 tygodnie benzo,zupelnie zeszlem z ssri itp,

Nieraz jak sie nieprawidłowo leczy tzn za krótko bierze dawki lub je zaburza używkami jak ja robilem to po dluzszym czasie nic sie moze nie rozkręcic prawidłowo.Dlatego przeszłem na imao moklo i potem juz 2 tyg na benzo bez niczego,prądy,dreszcze,pocenie sie obwite przeszedłem więc TRZA SPRÓBOWAC I ODBIĆ SIE CHOCIAŻ TROCHE OD TEGO BAGNA :D

pozdro.

przez miko84 10 cze 2013, 19:16
Powodzenia z paro i mianseryną - to silny miks na lęki. Oby tylko nie powodowała zmulenia/senności.
miko84

przez Stifler19 10 cze 2013, 21:06
a są jakieś ciekawe leki które po dołączeniu do parokseyny dobrze sie komponują? może jakiś neuroleptyk...bądź np. pramolan ciekawy jestem jak sie komponuje
Clonazepam 0.5 mg

przez miko84 10 cze 2013, 22:12
Mianseryna/mirtazapina.
miko84

przez Stifler19 11 cze 2013, 01:24
mi pomagają leki które działają pobudzająco na receptory serotoninowe i z tego względu nie moge sobie, nad czym ubolewam, pozwolić na mianseryne bo zawsze nasilała mi obsesyjne myśli...na samą depresje, lęki paroksetyna + mianseryna z pewnością dobry mix:) w myślach obsesyjnych ssri sie świetnie sprawdzają sprowadzając ten objaw do minimum, wydaje sie że główną przyczyną natręctw jest mała ilość serotoniny + niedostateczna stymulacja receptora 5ht2a, inne przyczyny to nadaktywność dopaminy w niektórych rejonach mózgu

w ostatnim okresie odczułem osłabienie działania paroksetyny, otóż czuje że wieczorem jest norma serotoniny, ale w dzień jest jej delikatnie za mało, więc doszedłem do wniosku że delikatnie podwyższe o 1/8 tabletki i sie unormuje, zobaczymy jak będzie...

kilka miesięcy temu podwyższyłem o 1/4 tabletki, brałem wtedy 2x1 i 1x1/4 i wieczorami czułem przesadną ilość serotoniny więc z tego względu podwyższyłem tylko o 1/8

marze o leku który stymuluje 5ht2a
Clonazepam 0.5 mg

przez miko84 11 cze 2013, 09:40
A próbowałeś połączenia SSRI z mianseryną, czy tylko brałeś samą mianserynę?
miko84

Sortuj wg