PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Siding Spring 03 cze 2013, 21:13
Ale pewnie bez porownania mniej bys byl wkurwiony na metylo niz na ssri. Z drugiej strony nie chce mi sie wierzyc zeby czulo sie naturalnie na nim. Pewnie czuc ta sztuczna stymulacje ..Z reszta pitu pitu a sam powinienien zaczac brac bo mam na skladzie i zdawac relacje.

przez miko84 03 cze 2013, 22:05
elfrid tak działał jak brałem go bez ssri. Piszę, że fajny w sensie - fajny do zarzucenia raz na jakiś czas. Próbowałem brać dłużej, ale zjazdy depresyjne były silne - pogorszenie nastroju i nasilenie lęku. Agresję i drażliwość rzeczywiście zwiększa, jak zresztą wszystkie leki dopaminowo/noradrenalinowe u mnie.

Brałem go dłużej i mimo pewnych pozytywnych efektów pobudzenie układu nerwowego na tym leku było zbyt silne by normalnie dało się funkcjonować na dłuższą metę. Brak było też większej poprawy nastroju i to wtedy zdałem sobie sprawę, że to jednak serotonina leży u podstaw mojej deprechy. Wtedy też powróciłem do SSRI i próbowałem je brać dłużej licząc, że poprawią coś w tej kwestii. Mocno się zawiodłem, gdy nie zadziałały na nastrój i nie wyleczyły w pełni lęku.

lubudubu wkurzenie na SSRI nie jest normalne, bo te leki podnoszą serotoninę która ma udowodnione działanie przeciw-agresywne. SSRI mogą początkowo zmniejszać poziom serotoniny, może stąd zwiększona agresja - miałem tak gdy dawno temu zaczynałem z paroksetyną. Ale po dłuższym braniu działanie jest wręcz przeciwne - silnie tłumią agresję i drażliwość.
miko84

przez Siding Spring 03 cze 2013, 22:19
Z tym , ze ssri zmniejszaja tez poziom dopaminy zwiekszajac ilosc serotoniny stad akatyzje, nerwowosc, pobudzenie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 03 cze 2013, 23:06
lubudubu, ale to może trwać góra miesiąc. Jeśli utrzymuje się przez cały okres brania od euforii do agresji to jednak coś jest nie tak.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Siding Spring 04 cze 2013, 08:26
No u mnie caly czas a pod wplywem alkoholu to jeszcze wieksze cyrki odchodzily.

przez Kalebx3 04 cze 2013, 13:36
Głupie jest mieszać SSRI z alkoholem.
Nierozważne,,,ku zgubie ;) narodu i jednostki,,,Polski.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez JużTuByłem 04 cze 2013, 14:11
Kalebx3 :lol:
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez Siding Spring 04 cze 2013, 15:32
na dowcipna riposte ze strony kalebax zawsze mozna liczyc.:)

przez wannabeadored 04 cze 2013, 20:14
Czy ktoś brał 10 mg w połączeniu z depakine chrono i odczuł jakąś różnicę (na plus ;))? Bo u mnie coraz gorzej z nastrojem i wydaje mi się, że to zbyt mała dawka na konkretne pozbieranie się... wizytę u lekarza mam za 2 miesiące i stąd moje obawy, czy do tamtej pory nie wpakuję się w "dół" :roll:

przez chester 05 cze 2013, 10:51
Prawie 3 tygodnie biorę paro. I efekty są już bardziej widoczne niż po 3 miesiącach Zoloftu. Paroksetyna działa na mnie dużo lepiej niż sertralina. Tak bardziej naturalnie, bez sztucznego nakręcenia. Zobaczymy co będzie dalej. Biorę Seroxat w dawce 40 mg.

-- 05 cze 2013, 09:57 --

Faktem jest że jestem trochę senny- czasami i to trochę przeszkadza, ale przeciwlękowo Seroxat działa bardzo dobrze. Mam pytanie, czy ta senność z czasem minie, czy to taki "urok" tego leku?

przez freda 05 cze 2013, 11:07
chester z tą sennością to pewnie tak zostanie,ale bierzesz też sporą dawkę.ja biorę 25 i czasami po południu też czuję zmęczenie.dlatego sporo przebywam na dworze i mi to pomaga.dużo osób biorących paro skarży się na zmęczenie i senność. :D .chyba taki urok tych leków
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez chester 05 cze 2013, 11:13
ech tak myślałem. ja jestem dosyć aktywny fizycznie - piłka nożna, koszykówka, więc jakoś się rozbudzam. Gorzej będzie chyba z tą z najważniejszych "aktywności" po paroksetynie :D Pożyjemy zobaczymy.

przez miko84 05 cze 2013, 14:18
Senność na paro nie mijała z czasem, wręcz przeciwnie, robiła się jeszcze większa. Możesz spróbować brać lek przed snem.
miko84

przez Kalebx3 05 cze 2013, 21:02
Senność na paro nie mijała z czasem, wręcz przeciwnie, robiła się jeszcze większa. Możesz spróbować brać lek przed snem.

______

Ja Miko nigdy nie miałem problemów ze snem po tym leku, jeno palące stopy pod koniec dnia ( już przeszło z czasem ,na szczęście). Jednak jak kogoś usypia , to musi znaleźć ( jak napisałeś ) odpowiednią , najlepszą , optymalną porę dnia by przespać uboki najlepiej. Zawsze Paro biorę rano po kawie , na czczo . To dla mnie najlepsza opcja.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg