PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez miko84 26 maja 2013, 21:55
Podbijałem dawkę paro bo liczyłem, że "zaskoczy", ale zrezygnowałem z drogi SSRI i biorę teraz mianserynę - przynajmniej mam jakieś emocje...
miko84

przez qbazag 26 maja 2013, 22:43
miko84 no nie gadaj że brałeś wszystkie ssri - a w lerivionie znalazłeś . Kurd no może trzeba spróbwać. A jak Ci na samej mianserynie daj znac jak się czujesz a i w zasadzie na jakie dolegliwości to bierzesz czy sama deprecha czy z lękiem czy co tam Cię trapi?

przez miko84 27 maja 2013, 09:07
Depresja i lęk, anhedonia, brak motywacji. Serio SSRI u mnie się nie sprawdziły, brałem wszystkie i dawałem tym lekom wystarczająco dużo czasu - najwięcej paroksetynie, bo aż rok.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sluuu 27 maja 2013, 11:05
Mi spłaszczenie emocji nie przeszkadza. Tylko obawiam się kiepskich poranków, bo ostatnio co raz częściej je mam i nie wiem czy jest szansa że to minie. W sumie to chciałabym żebyście mi napisali ,że tak będzie, że czasami na lekach są gorsze dni.

przez miko84 27 maja 2013, 11:21
Nie przeszkadza Ci, gdy spłaszczą się do tego stopnia, że nie będziesz mógł przeżywać ekscytacji, podniecenia, fascynacji, pasji, prawdziwej i silnej radości i poczucia szczęścia? :roll:
miko84

przez sluuu 27 maja 2013, 11:35
Nie przeszkadza w związku z rachunkiem zysków i strat. Jak przypomnę sobię swoje lęki, to tracąc pewną część pozytywnych emocji oraz wiele negatywnych. Rachunek jest dodatni.

Miko jako chodząca encyklopedia (joke!), powiedz mi skąd te parszywe poranki? DOdam, że miałam dość dużo zmian w życiu.... Teraz już się ustabilizowało, ale co jest z tym samopoczuciem?

przez woowoo 27 maja 2013, 12:03
sluuu, No u mnie podobnie się dzieje, a biorę lek od 6 miesiący. Mam nadzieje, że to chwilowe i że wróci stan wcześniejszy.

przez miko84 27 maja 2013, 12:10
Gorsze samopoczucie z rana może wskazywać na związek z kortyzolem, który rano jest najwyższy. Objawy gorszego samopoczucia rano a lepszego wieczorem są częste w depresji melancholijnej właśnie w związku z wysokim kortyzolem rano a niskim wieczorami.
miko84

przez woowoo 27 maja 2013, 12:22
Miko, czyli to może sie ustabilizować? Przyznam szczerze, że miałam styczność z winkiem z 4 razy w ciągu miesiąca. Tzn z 3- 4 lampki.

przez miko84 27 maja 2013, 13:31
Powinno się ustabilizować, leki potrzebują czasu do pełnego działania. Alkohol może negatywnie wpływać na działanie leków.
miko84

przez woowoo 27 maja 2013, 13:40
miko84- wiem, ze nie możesz nic obiecać , ale poniosłeś mnie na duchu. Było dobrze 4 miesiące, a tu taki marny tydzień.

przez maniek123321 27 maja 2013, 14:17
@LATEK50
zazwyczaj psychiatrzy przepisuja karbamazepine w dawkach 600-1200mg na odstawienie benzodiazepin.Sam przy jej pomocy odstawialem i faktycznie fajnie likwiduje wszystkie objawy ale od scian mozesz sie odbijac z poacztku od duzych dawek karbamazepiny i zalecane jest wdrazenie karby i jednoczesne stopniowe odstawienie benzodiazepin lub jesli bierzesz te najmocniejsze (klonazepam,alprazolam,lorazepam) to super jest schodzic z dawek na diazepamie (relanium) bo maja dlugie poltrwanie.

Juz coraz lepiej sie czuje po odstawieniu paroksetyny.brain zaps sie minimalizuja i wracam do normalnego dzialania, do stanu przed depresja.
Slonce to jest naprawde dobry dodatek do ssri 8)
NIGDY nie wierzylem w skutecznosc terapii psychologicznej, wrecz sie nasmiewalem z tych "pseudo" znawcow co wyprowadzaja z depresji ale teraz widze ze jednak kontakt z ludzmi i wychodzenie czeste z domu ma sens i wzmacnia dzialanie antydepresyjne ssri.
Podczas tragicznej depresji i fobii spolecznej wiadomo panicznie balem sie kontaktow z ludzmi.Na ssri poprostu najzwyklej w swiecie nie mialem ochoty z nikim rozmawiac i sie spotykac bo nie mialem takiej potrzeby bo przeciwlekowo dzialalo dobrze ale dopamina to jednak fajna rzecz.Po odblokowaniu mam wrazenie ze jej poziom w mozgu wzrosl kilkakrotnie porownujac stezenie sprzed choroby.
Rozmowa z ludzmi sprawia mi teraz przyjemnosc az wrecz pragne tego.Kiedys jak jeszcze wmiare dobrze ze mna bylo mialem ciarki bo ulubionej muzyce, zajeciach i roznych wrazeniach, w trakcie choroby i podczas kuracji ssri to zanikalo.Teraz chodze "na pradach" niemalze non stop, duzo rzeczy mi sprawia przyjemnosc i niewiem czy to za tydzien minie po tych 2-3 tygodniach po odstawieniu ale mam wrazenie ze chyba nie, byle tylko czesciej wychodzic do ludzi.

Malo zrozumiale napisalem ale musialem sie podzielic tymi wrazeniami, moze ktos z doswiadczeniem wymieni sie opinia :)
Wyjdzcie z domu przy kuracji ssri mimo iz sie telepiecie i pocicie tak jak ja niedawno ale czym czesciej bedziecie narazeni na objawy i palpitacje i bedziecie probowali z tym walczyc tym predzej wyjdziecie z choroby, oczywiscie przy wspolpracy z SSRI :lol:

PS: i jasnosc umyslu mi wrocila, zapewne od dopaminy.wkoncu nie potakuje tylko "tak" i "nie, "yhym" itp. fajnie sie mysli :-) a koncentracja to ponoc najwiekszy objaw depresji, az bylem zdziwiony jak lekarz mnie o nia zapytal bo jeszcze nie znalem na tyle tematu zeby samemu dojsc do tego ze z nia mam problemy ale i tak ciezko samemu sie ocenic bo myslisz ze ten stan, leki i ten niski poziom humoru jest norma wsrod ludzkosci.Ciezko siebie zdiagnozowac dopoki ktos z zewnatrz nie zauwazy ze cos z toba jest nie tak.
Pojebana choroba jakby nie patrzec ;)
Pozdro :yeah:
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez Siding Spring 27 maja 2013, 14:49
Napisz za miesiac i....postaraj sie nie wracac do paroksetyny:))))

przez woowoo 27 maja 2013, 15:40
oj tak,,, choroba do d....
już tak było błogo....a tu feralny tydzień... ;-)

Sortuj wg