PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez freda 25 maja 2013, 08:37
qbazagw moim mężu mam wielkie oparcie,jak mam uboki bierze wolne.wszystkim się zajmuje,ale jednocześnie we wszystko mnie włącza,nie pozwala leżeć i się trząść,zabiera na spacery.14 letnia córa robi mi ,masaże,podsyła karteczki -mamo kocham cię.6 letni synek też pyta jak się czuję.czasami mam wrażenie ,że jestem dla nich obciążeniem,często rozmawiamy o mojej chorobie,no i wiem,że gorsze dni miną i znów będzie ok.a jak u ciebie to wygląda?
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez qbazag 25 maja 2013, 10:18
freda W swojej żonie też mam wielkie oparcie. Kiedyś miała coś podobnego też ja trapiły lęki i podobne stany choć może nie w takim nasileniu w każdym razie dała radę bez leków. Ogólnie nie jest ich zwolenniczką ale mnie wspiera w moim leczeniu. Też bardzo często o tym gadamy zwłaszcza jak mam te gorsze dni tak jak teraz. Też myślę że ją zamęczę tym gadaniem:) ale ja mam taką potrzebę - wszystko rozkminiam. Wiesz ja mam pracę którą powiedzmy mogę jakoś sobie zaplanować a żona pracuje trzy razy w tygodniu potem ma parę dni wolnego. Najgorzej to jak sam muszę zostać w domu z córką ( 2,5 roku) ona jeszcze nie wie co mi jest A Moja żona idzie na 12 h do roboty - cały dzień sam to najgorsze co może być ja wtedy zabijam godziny. Potem jesteśmy te parę dni razem i wtedy mi jest trochę lepiej bo jest się do kogo odezwać - zresztą wiesz jak to jest...

przez maniek123321 25 maja 2013, 10:28
elfrid napisał(a):Stifler19, a próbowałeś kiedyś na tą emocjonalność, szybkość myślenia stabilizatorów nastroju?

nie polecam mimo ich skutecznosci.
mialem przepisana karbamazepine w dawkach 600-1200mg na rozluźnienie mięśni i bardziej widze ten stabilizator jako lek na neuralgie trojdzielna niz na stabilizacje nastroju.wytrzymalem na tym leku jakies 2 miesiace i podziekowalem.nizsze dawki nie sa skuteczne w CHAD i do stabilizacji nastrojow a wyzsze dawkowanie do 1600mg to bujanie sie podlogi.do ssri na poczatek leczenia zamiast benzodiazepin aby sie uspokoic to dobry pomysl.
owszem stabilizuje ale nie odczuwasz po tym niczego, jestes jak warzywo i na dodatek nie mozesz wyrazic emocji bo dzialanie na miesnie trojdzielne twarzy nie pozwala nawet sie usmiechnac.
pelna pustka w glowie, ale faktem jest ze ten lek dziala tez doraznie wiec jak to brac to tylko w razie potrzeby jak chodzimy po scianach :great:
freda napisał(a):qbazagw moim mężu mam wielkie oparcie,jak mam uboki bierze wolne.

nie przesadzasz zbytnio? pozwalajac mezowi brac wolne w pracy z powodu twojej kuracji ssri (jakby nie patrzec nie az tak wielkiego bo to tylko skutki uboczne ktore zaraz mina) pozwalasz mezowi tkwic w przekonaniu ze jednak jestes tym ciezarem dla rodziny bo utrata pracy z takiego powodu mogla by sie zakonczyc zle dla waszego zwiazku.
zgadzajac sie na rozpoczecie terapii psychotropami musisz byc swiadoma ze czeka cie jakis czas zmagania sie ze skutkami ubocznymi i obnizonym jeszcze bardziej nastrojem ale to przejsciowe.
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez freda 25 maja 2013, 12:56
qbazagno to mamy szczęście :D

maniek123321to,że mąż raz na 3 lata wziął 2 dni wolnego ze względu na moje uboki,to chyba nic wielkiego.nie przesadzaj,2 dni w ciągu 8 lat bycia razem.chyba się nie zrozumiemy :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez maniek123321 25 maja 2013, 14:14
@miko84
co sadzisz na temat uwrazliwiania podobno receptorow serotoninowych po zakonczeniu kuracji ssri?
ja szczerze powiedziawszy po zakonczeniu juz teraz 2krotnie ssri mam wrazenie o niebo lepszego dzialania antydepresyjnego wlasnie dopiero tuz po odstawieniu ssri, zapewne z powodu utrzymujacego sie jeszcze wysokiego stezeniu serotoniny przy jednakowym braku skutkow ubocznych i odblokowanej dopaminy.
zauwazylem to w przypadku citalopramu i paroksetyny ktora teraz odstawiam i czuje sie jak nowonarodzony.
po citalopramie zauwazylem jeszcze silne dzialanie przeciwlekowe i poprawiajace humor w okresie do ok. 4-5 miesiecy po odstawieniu.
uwrazliwia twoim zdaniem czy jednak nie? z roznych artykulow i opinni ludzi moge stwierdzic jedynie ze zdania sa podzielone i wiekszosc jednak "swinek doswiadczalnych" pisze ze wrocilo do stanu przed kuracji odrazu po odstawieniu.

PS: i nie jest tak ze "pewnie byl zdrowy wiec podzialalo". Mysle zeby nie leki juz by mnie nie na tym swiecie nie bylo
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez miko84 25 maja 2013, 15:56
Miałem podobny efekt. Wydaje mi się, że to odblok dopaminy i większy wyrzut serotoniny odpowiada za poprawę stanu po odstawieniu SSRI. Te leki utrzymują serotoninę na w miarę stałym poziomie, dlatego trudno jest doznać większych zwyżek nastroju, bo odpowiadają za nie skoki serotoniny. Dlatego na SSRI nastrój jest w miarę stabilny, ale cokolwiek płaski.

U części osób (skłaniam się, że i u mnie) trudno jest osiągnąć pełną poprawę przy stosowaniu SSRI bo te leki ciągle agonizują receptory 5-ht2c (mimo downregulacji z czasem), co może w pewien sposób blokować dopaminę. To odpowiada za osłabienie uczuciowości, emocji, osłabienie libido, brak motywacji i pewne pogorszenie anhedonii (za to wszystko odpowiada dopamina).
miko84

przez JERZY62 25 maja 2013, 17:01
miko84 jak myślisz na czym łatwiej by było odstawić benzodiazepiny na paroksetynie czy na venlafaxinium?
Który lek lepiej wyciszy emocje i drgające wewnątrz ciało.
♪♪♪

przez miko84 25 maja 2013, 19:17
Paroksetyna silnie wycisza emocje i chyba silniej działa przeciwlękowo od wenlafaksyny.
miko84

przez qbazag 25 maja 2013, 20:15
miko84 widzę że tak się troszkę znasz na tych dopaminach i serotoninach. Co myślisz o naszej sytuacji z Fridą bierzemy seroxat od 8-10 lat z przerwami. Teraz mamy tak że tydzień jest kiepsko a potem misiąc spoko i tak wkółko od listopada zeszłego roku. Czy to już to uwrażliwienie receptorów czy co?

przez ameliaa 25 maja 2013, 21:31
Zażywam paroksetyne od ponad miesiąca tylko, że bardzo małą dawkę, czyli jeśli zdecyduję się na wyższą (oczywiście pod nadzorem psychiatry) faktycznie mogę się spodziewać takiego zobojętnienia, którego w tej chwili u siebie nie zaobserwowałam? Może nie powinnam pytać na forum ale niestety lekarz nie udzielił mi takiej informacji a wiem, że tutaj wszyscy mają spore doświadczenie z lekami

przez snaefridur 25 maja 2013, 22:19
Mi paro dala duzo odwagi,by robic rzeczy ktorych wczesniej bym nie zrobila. Lekarz mi mowil, ze to bzdura, co niektorzy mowia...ze po lekach czlowiek staje sie inna osoba. Mylil sie.

przez one-half 25 maja 2013, 22:53
mi paro wlasnie rozpieprzyla dobrze zapowiadajaca sie znajomosc z dziewczyna. po raz pierwszy od bardzo dlugiego czasu (wiadomo, depresja) znalazlem sie w intymnej sytuacji z kobieta - wszystko pieknie elegancko, ale jak przyszlo co do czego to nie moglem jej "zapiac". Sytuacja powtorzyla sie jeszcze dwa razy, w koncu glupi zamiast kolowac Viagre przyznalem sie ze lecze sie na depresje i zaburzenia erekcji prawdopodobnie sa po lekach. Dziewczyna nie zrozumiala (trudno, bywa, poza tym to byla swieza znajomosc, wiec w jakims tam stopniu ja rozumiem) i uslyszalem niesmiertelne "zostanmy przyjaciolmi".

Wiem ze na bank to od paro - problemy zaczely sie wkrotce po zaczeciu brania Seroxatu, ale wtedy mi to nomen omen zwisalo bo bylem sam. Podobne problemy mialem na innych serotoninowcach, ale nie az takie i nie z erekcja. Na NaSSA (mirta) erekcja i libido byly jak ta lala, ale musialem odstawic bo tylem. Lekarz chcial mi dac citalopram (kiedys bralem) ale ja idiota sie napalilem na ta paroksetyne jak szczerbaty na suchary (choc jak sie okazalo w moim przypadku nie byla skuteczniejsza niz inne SSRI) i dostalem za swoje. Pomimo tego ze od odstawienia paroksetyny minal miesiac i biore Wellbutrin sytuacja nie ulegla poprawie. A i fakt ze skompromitowalem sie w lozku jako mezczyzna raczej pozytywnie na psychike nie wplywa - zeby tylko sie to jakas trauma nie skonczylo

Parafrazujac dzieciakow Ala Bundy'ego: Thanks, paro...

P.S. Sorry ze smece ale gdzies sie musialem wyzalic. Jak komus ten lek pomaga to oki, ale uczulam facetow - ten lek, nawet w porownaniu do reszty SSRI i TLPD, to killer popedu i co najgorsze - erekcji

przez maniek123321 26 maja 2013, 07:37
@LATEK50
benzodiazepiny sie odstawia przy pomocy stabilizatorow nastroju.
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez miko84 26 maja 2013, 09:38
one-half paro jeśli chodzi o te sprawy jest najgorsza, nasilniej negatywnie wpływa na sferę seksualną, bo jest najsilniejszym lekiem serotoninowym.

qbazag a jakie dawki? Może trzeba zwiększać albo dodać jakiś lek który uzupełni działanie paro?

ameliaa oj tak, zobojętnienie masz pewne jak w banku przy paro. Może być potrzebna do tego wyższa dawka, bo to działa tak, że im wyższa tym większe zobojętnienie.
miko84

Sortuj wg