PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Stifler19 16 maja 2013, 20:52
ja z kolei imprezowałem jakis czas temu jednoczesnie biorąc paro i po pewnym czasie sie zorientowałem że dużo gorzej sie czuje....

no i jak przystopowałem z imprezami to wydaje mi sie a nawet jestem tego pewien że paro zaczęło sie od nowa wkręcać, przez 8 dni miałem kiepski nastrój itp.

teraz mija 14 dni no i jest już całkiem okej..no ale pozostają dalej obsesyjne, natrętne myśli ;/

czy ktoś mógłby mi powiedzieć po jakim czasie(zażywając paro normalnie bez imprez) myśli stają sie spokojniejsze i ogólnie pojawia sie większe uspokojenie i czy wogóle to będzie miało miejsce?? z tego co czytałem to na taki właśnie efekt anty-obsesyjny trzeba czekać dłużej? jest ktoś kto może sie wypowiedziec na ten temat?
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez Siding Spring 16 maja 2013, 22:14
Przeciez paro bierzesz juz kilka lat? chodzi co o wkrecenie po wypiciu ta?

przez Stifler19 16 maja 2013, 22:21
ale nie po jednym wypiciu, tylko 10 dniowym ;D po prostu alkohol przejął kontrole nad biochemią
Clonazepam 0.5 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 16 maja 2013, 22:21
z tego co czytałem to na taki właśnie efekt anty-obsesyjny trzeba czekać dłużej

Jesli Paro okaże się u Ciebie lekiem trafionym to bardziej niż "na czekanie dłużej na Efekt" stawiał bym(w obsesjach) na wysokosć i dawki . Zresztą leczenie obsesji jest wyjątkowo trudne, a leki tylko okresowo pomagają.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Stifler19 16 maja 2013, 22:34
Kalebx3 chodzi o to że właśnie to jest lek trafiony bo biore go już kilka lat tylko przez ostatni czas dużo imprezowałem, można powiedzieć że przez ostatnie dwa lata eksperymentowałem i już nie pamiętam po jakim czasie efekt uspokajający myśli, anty-obsesyjny sie wytwarzał...

w ostatnim czasie postanowiłem brać paroksetyne samą, żeby zobaczyć jak działa w pojedynke bez alkoholu itp. i tak ciężko jej sie rozkręcić, czasami odczuwam to działanie wieczorami w postaci lepszego nastroju, większego relaksu, ale nie może sie jakoś ustabilizować ten stan...

40 mg na dobe
Clonazepam 0.5 mg

przez Kalebx3 16 maja 2013, 22:40
ale nie może sie jakoś ustabilizować ten stan...

dołóż Lamotryginę , pięknie się komponuje z Paro.
jeszcze lepiej ( jak masz dojscie)przywal niskie dawki Metylofenidatu. Te dwa leki do Paro wydobyły mnie z odchłani chaosu. Sama Paro za cieńka w gaciach nawet przy dawkach 50mg, więcej uboków niż szczęscia.

przez Stifler19 16 maja 2013, 22:56
lamotrygine trzeba będzie pewnie kiedys przetestować, narazie sie boje bo nigdy nie brałem leków stabilizujących nastrój....
Clonazepam 0.5 mg

przez Kalebx3 16 maja 2013, 23:00
To jak sie boisz to musisz kombiunować z samą Paroksetyną . A czego sie boisz ????

przez one-half 16 maja 2013, 23:21
Przeciwdepresyjne dzialanie lamotryginy to kapiszon. Tak tak ja wiem zaraz napiszecie ze funkcja potencjalizujaca itd ale ja bralem lamotrygine solo (200 mg czyli najwyzsza stosowana dawka chyba) i jej potencjal antydepresyjny to placebo, przynajmniej dla mnie... Biore dalej bo lekarz mi kaze,moja sytuacja poprawila sie dopiero po wlaczeniu antydepresantow. Watpie zeby lamotrygina wspierala choc troche antydepresant skoro sama nic nie potrafila zdzialac. Ale niech bedzie - dla swietego spokoju biore. To sa leki dla padaczkowcow i chadowcow a nie dla ludzi z depresja. w ostatnich latach chorym na depresje to sie wszystko wciska - przeciwpadaczkowe, neuroleptyki (tez kilka testowalem - gowno warte) i wszytsko jak nie leczy to przynajmniej "potencjalizuje" leczenie. nie wiadomo o co chodzi no to chodzi o pieniadze - ludzie z depresja (w tym epizodyczna) to chyba 10% populacji wiec ryneczek zbytu jest :D

Oczywiscie przedstawiam sprawy z mojego punktu widzenia jesli komus to pomaga to bierz pan/pani dalej i czyn sobie ziemie poddana :D

przez Stifler19 17 maja 2013, 01:50
skutków ubocznych i tego że jak zaczne to będe musiał już zawsze to brać - tego sie boje...

a co do paroksetyny można dodać żeby odczuwać większy spokój wewnętrzny i spokojne myśli? swego czasu pernazyne próbowałem i z powodzeniem jako dodatek stosowałem przez ponad rok...inne opcje jakie próbowałem to dodatek w postaci lerivonu(nasila obsesyjne myśli u mnie) niestety, trazodon(tylko przez tydzień próbowałem) i też nic, propranolol dobry na drżenie i zwiększa skupienie na tym co sie chce powiedziec i nie zwracanie uwagi na publiczność(jaka by nie była) bromazepam(czasami dobrze zadziała z paro, nawet euforycznie, ale uzależnia, hydroxyzyna(uspokajacz a raczej otumaniacz), buspiron(sen mi pogarszał istotnie i jakos nie potrafił sie rozkręcić, czasami wręcz powodował rozdrażnienie)...więc tak czy siak mam nadzieje na jakies nowe leki jako dodatek do paro...może wkońcu coś wyprodukują naukowcy

ciągle pisze o "dodatku" bo nie chce rezygnować z tak dobrego leku jakim jest paro:) to jeden z dwóch leków SSRI który mi naprawde pomógł, a ten drugi to fluoksetyna która z obsesji potrafiła swego czasu wyciągać w 100%
Clonazepam 0.5 mg

przez Siding Spring 17 maja 2013, 08:52
Poczekaj az na nowo zacznie dzialac bo ciag alkhoolowy 10 dniowy to lekka przesada..;/

przez chester 17 maja 2013, 09:11
No i ja zaczynam brać seroxat. Wcześniej 4 miesiące brałem Zoloft, wyciągnął mnie tak w 50%, ale jednak trochę za słaby przeciwlękowo. Zastanawia mnie jedno, lekarz kazał brać przez 3 dni 20 mg a później od razu 40 mg. czy to nie za dużo? Jak myślicie? Przez pierwsze 2 tygodnie biorę też Cloraxen w celu zniwelowania uboków. Dzisiaj jest 3 dzień. Pozdro.

przez freda 17 maja 2013, 09:44
chester no to powodzenia.skoro lekarz każe,u mnie uboki są nawet jak zaczynam od 5mg,na 40 chyba bym odjechała.
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez lifeless 17 maja 2013, 09:56
Hehe najlepszą metodą na ciąg alkoholowy jest nagłe odstawienie paro - gwarantuje, że nie popatrzysz na alkohol nawet reklama w tv będzie powodować mdłości :) tak właśnie mam teraz - po prostu czujesz się cały czas jak na wielkim kacu co dzień :)

lifeless
PAXTIN 5mg 1-0-0 + Magnefar 2tab 1-0-0 :)
ZOK - Obsesyjne/natrętne myśli - obecnie nasilenie tylko 10% :D

Sortuj wg