PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Siding Spring 07 maja 2013, 09:10
Nic nie napisalas cziki_83 ze lekarz zaniechal leczenia tylko ze nie widzial sensu przejscia z escitalopramu na paroksetyne. Mozliwe ze taki sens widzialby w przejsciu z esci na klomipramine..

przez snaefridur 07 maja 2013, 10:09
U mnie na paroksetynie libido leży i kwiczy, seks mógłby nie istnieć, zwłaszcza że po 22 od razu padam i usypiam w ciągu kilku minut. Ale pozytywy też są, jestem dużo spokojniejsza, myślę bardziej racjonalnie, tylko ta senność nieznośna...

przez cziki_83 07 maja 2013, 11:03
lubudubu, rzeczywiście mój błąd, problem w tym, że on raczej twierdził, że jeśli esci mi nie pomogła to już żaden inny lek, co jest głupotą i najchętniej zostawiłby mnie na tym escitalopramie, mimo tego, że nie pomagał. Także to wydaje mi się dziwne, bo musiałem wręcz prosić o zmianę leku.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Siding Spring 07 maja 2013, 11:52
Widocznie ma zaufanie do escitalopramu ...moze wiekszosci jego pacjentom pomaga stad taka reakcja.Chociaz faktycznie nie jest madre z jego strony to ze nie chce leczyc innym lekiem skoro ten nie pomaga. Ale psychiatrzy sa rozni i kazdy moze miec inne podejscie.

przez k1992 09 maja 2013, 09:40
Wreszcie po pół roku zażywania paroksetyny, odstawiam to gówno. Gównem dla mnie była dlatego, że brałem ją nawet w wysokich dawkach na depresję i anhedonię, skutczenie tłumiła wszelkie emocje i zrobiła ze mnie czasowo kastrata. Jedynym plusem był dobry sen. Zszedłem z dawki 50 do 20 w przeciągu miesiąca, dołączam stopniowo do tego wenlę (co dziwne, zażywanie wenli nieco ponad miesiąc, dało lepsze efekty niż paro w pół roku...).
Mój lekarz paroksetynę dał mi głównie na depresję, która powodowała derealizację, bo ponoć w tym się sprawdza. Jednak zmarnowałem pół roku na tym leku, bo nie dość że derelizacja to brak emocji, to jeszcze paroksetyna potrafi je hamować do minimum. Na szczęście doszliśmy do wniosku, że wenla i trazodn będą suteczniejsze i tak też się stało. Teraz już wiem, czemu wiele osób uważa wenlę za lepszy lek niż paro, mimo że wenla jest słabsza. Chociaż wiadomo - wiele osób ceni sobie paroksetynę.
k1992

przez sluuu 09 maja 2013, 13:45
Ja jestem przeszczęśliwa że jestem na paro jeśli chodzi o samopoczucie psychiczne. W sumie to już roczek zleciał ;-). Karzą mi odstawiać, wiec za miesiąc zaczynam schodzić z 30 mg do zera.

Jedyny minus paro jaki zauważyłam to tycie. W sumie nie porażające, ale niestety jest +6 kg, ale każdy kto męczył się potwornie przy lękach uzna to za drobnostkę.

przez k1992 09 maja 2013, 15:23
Wiadomo, parę kg więcej to jest nic, przy tym jaki horror można przeżyć cierpiąc na nerwicę lękową, niesamowita męka - wiem to z doświadczenia. sluuu, a paro nie tłumi u Ciebie nadmiernie emocji?
k1992

przez freda 10 maja 2013, 09:46
biorę paro od listopada,po miesiącu zadziałał,ale co kilka tygodni mam kilka gorszych dni.wczoraj od rana znów się zaczęło,niepokój,duszności,mdłości,rozwolnienie,ogólnie nerwica powróciła.wieczorem jest dobrze ,ale od rana powtórka.lekarz mówi,że takie rzeczy mogą się zdarzać,ale ja chcę normalnie żyć.na razie biorę seroxat,ale zastanawiam się nad zmianą.podobno paro najlepsza na nerwicę,.ale jak przyjdzie mi zamienić to na co?moim największym problemem jest nerwica,bez fobii,może trochę depresja,ale kto jej nie ma.najgorsze te nerwy,doradźcie coś :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez k1992 10 maja 2013, 12:48
freda, miałem ciężką nerwicę lękową (piszę miałem, bo zostało jej może 20%). Pół roku wpieprzałem paroksetynę, nawet w wysokich dawkach i cały czas miałem nadzieję, że będzie poprawa, bo to dobry lek na nerwicę. Teraz odstawiam paro do zera i przyznam, że wenlafaksyna (Venlectine - najtańszy odpowiednik - 8zł z groszami za dawkę 75, a swoją drogą, nie rozumiem, czemu lekarze przepisują drogi Efectin) w półtorej miesiąca zadziałała na mnie lepiej niż paroksetyna w pół roku. Też nie mam fobii, cierpię tylko na nerwicę i depresję umiarkowaną.
k1992

przez freda 10 maja 2013, 14:26
k1992 też ciągle to słyszę,najlepsza,najsilniejsza,ale kiedyś bardziej czułam jej dobre działanie,a teraz to już nie to.a jak wyglądało wejście na wenle?była przerwa,uboki,bo przy paro zawsze mam straszne uboki,wszystkie możliwe i tego się obawiam.mam dzieciaki i nie chcę ich znów martwić,poza tym praca,dojazdy samochodem,przy paro to była masakra,pozdrawiam
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez k1992 10 maja 2013, 15:13
Wchodziłem zaczynając od dawki 37,5, kilka dni na takiej byłem, minimalne skutki odczułem po wejściu na 75mg, w ciągu 2 dni jakieś pojedyncze lęki się pojawiły, ale tylko takie kilkusekundowe. Zacząłem wtedy stopniowo schodzić z paro, z 50mg do 40, a ostatnio w ciągu niecałego tygodnia udało się zejść z 40 do 20, nie odczułem żadnych skutków odstawiania. W sumie fajnie działa na mnie połączenie 20mg paro i 75mg wenli, na które oczywiście pozwolił mi lekarz w czasie schodzenia z paro. Dobre samopczucie, zero lęków. Jednak zależy mi na braniu samej wenli (i trazodonu na sen), bo parosetyna blokuje całkowicie moje emocje.

-- 10 maja 2013, 14:25 --

Może spróbuj połączenia wenlafaksyny z innym lekiem, możesz przy schodzeniu z paro połączyć ją właśnie z niewielką dawką Seroxatu (po uzgodnieniu z psychiatrą). A jeśli to nic nie da, możesz dołączyć na wieczór mirtazapinę (popularne i skuteczne połączenie). Ja polecam niewielką dawkę traozodonu na noc - dla mnie to dobry sen, zero koszmarów, świetne samopoczucie i zero lęków.
k1992

przez buszujacywtrawie 10 maja 2013, 16:22
Seroxat brałem w latach 2008 - 2011. Bardzo dobrze działał, niestety teraz jadę na neuroleptykach...

przez ICD-10 12 maja 2013, 14:28
Od 6 tygodni jestem na 20 mg

Natrectwa - zmniejszyly sie

Fobia spoleczna - zmniejszyla sie, ale to jeszcze nie to, ciagle problemy w pracy i dziewczynami

Mam wiecej energii i stanowczosci do dzialania

Napady lęku - brak

Zamartwianie sie przyszloscia - ciagle jest

No i przez polowe dnia takie poczucie pustki, braku sensu zycia

Psychiatra mi zalecila zwiekszyc dawke do 30 mg, myslicie ze pomoze:?

-- 12 maja 2013, 15:03 --

No i ta anhedonia
Klomipramina 225mg

przez Siding Spring 12 maja 2013, 17:02
anhedonia od leku?

Sortuj wg