PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez JERZY62 22 kwi 2013, 20:00
depas, a jak z ceną olzapiny 5mg?
♪♪♪

przez depas 22 kwi 2013, 20:03
Ano właśnie do niedawna była w ch_j droga i refundowana tlko na schizofrenię, jednak od jakiegoś czasu można ją nabyć za grosze jak większość neuroleptyków. Ja biorę Ranofren 5mg za niecałe 20 złotych.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez JERZY62 22 kwi 2013, 21:09
depas, to fajnie z tą ceną ;) :smile:
♪♪♪

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez one-half 24 kwi 2013, 12:36
czy sa jakies sposoby na niwelacje brain zapów? masakra - elektrycznosc ktora daje uczucie ze zaraz sie zemdleje itak przez caly Bozy dzien. benzo (lorazepam) troche lagodzi objawy abstynencyjne ale wobec tych brain zapow jest bezradne. jutro bede u lekarza to sie spytam co mozna z tym zrobic. gdzies czytalem ze stosuje sie substytucje fluoksetyna (kuzwa, tak samo jak z heroina i metadonem hehe spoko fajny narkotyczek Seroxacik na recepte milo elegancko bardzo przyjemnie ;) ) ale branie kolejnego SSRIowego szajsu tylko po to zeby uwolnic sie od drugiego to jak dla mnie paranoja.

Aha, poniewaz jutro musze byc w formie w pracy a jest coraz gorzej jesli chodzi o to odstawianie to zlamalem sie i wzialem dawke tej przekletej paroksetyny. czy jesli organizm wysyci sie juz tym swoim ukochanym od 9 miesiecy narkotyczkiem to do jutra (jutro tez pewnie wezme tabsa) sytuacja ma szanse sie wzglednie unormowac?

przez Bianka78 24 kwi 2013, 13:25
one-half, mi na brain zapy trochę pomógł torecan. Brałam go właściwie dlatego, że mdliło mnie po odstawieniu paskudnie. Przez przypadek okazało się, że i te wredne prądy nieco łagodzi. Ale czy u każdego, tego nie wiem.
Bianka78

przez one-half 24 kwi 2013, 14:57
20 mg narKOKSetyny - najlepsze antidotum. Po 0,5-1 h gdy narkometabolity paroxetinum zaczęły krążyć po organizmie, niemal wszystkie objawy odstawienne (na czele z tymi paskudnymi brain zaps) ustąpiły. Zastąpiła je słodka serotoninowa zamułka - najchętniej nic bym nie robił tylko słodko podsypiał do wieczora oglądając "Trudne Sprawy", a pozniej "Dlaczego Ja?" i oczywiscie "Klan". Ale pije kawe zeby sie pobudzic (dlugotrwale przyjmowanie lekow tylko na 5-HT - permanentna (słodka) zamułka i mniejsza lub wieksza amotywacja) i cos tam ambitniejszego porobie. Cale szczescie ze przynajmniej teraz mam spokoj.

No ale zeby to podtrzymac, jutro z ranca znow musze przycpac moje 20 mg. Jak w Trainspotting czy Requiem for... tyle ze skret mniejszy :D

przez JERZY62 24 kwi 2013, 15:11
one-half, może za szybko odstawiałeś paroksetyne, co?I dletego takie duże objawy odstawienne.
♪♪♪

przez one-half 24 kwi 2013, 21:24
LATEK50, zapewne masz racje, bo chcialem sie jak najszybciej pozbyc paroksetyny z organizmu i odstawilem (prawie) na cold turkey. Bralem z 8 antydepresantow (SSRI, TLPD) ktore bralem o wiele dluzej niz paroksetyne i bez problemu rzucalem na cold turkey. Jak widac na paroksetynie jest to (przynajmniej dla mnie) niemozliwe, pomimo tego ze bralem wzglednie nie tak dlugo (8-9 miesiecy) i niewysoka standardowa dawke 20 mg. Ciekawe co lekarz mi jutro powie - pewnie bedzie odstawka -10 mg na tydzien i ewentualnie benzo na calkowitym zejsciu. No more SSRI

przez Popiół 24 kwi 2013, 23:36
hehe no paro jest niemiłe przy odstawianiu, trzeba się przemęczyć. Ostatnio odstawiłem stopniowo i w sumie mało to pomogło i tak musiałem swoje odcierpieć. Objawy podobne do zatrucia i jeszcze te nieprzyjemne "prądy".
Popiół

przez wilczek 25 kwi 2013, 16:41
Witam
Biorę Xetanor od 7dni w dawce 10mg,ogólnie moje objawy są podobne do tych co ludzie opisują w postach:lęk i jeszcze raz lęk,mechaniczne oddychanie..ale co mnie niepokoi najbardziej to PODWYŻSZONE CIŚNIENIE,w ciągu dnia utrzymuje mi się na poziomie 140/95 a wczoraj około 21.00 podniosło mi się do 160/110...oczywiście po zmierzeniu ciśnienia od razu panika zaczęło mną telepać,myśli że zaraz będzie wylew albo zawał...wziąłem połowę benzodiazepiny i poszedłem spać...dzisiaj ciśnienie 140/95 i dalej lęki.
Czy miał może ktoś z Was podobnie na początku brania leku?
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

-- 26 kwi 2013, 15:46 --

Witam
Dzisiaj 8 dzień na Xetanorze...cegłówka na klacie,ciężko się oddycha...zimne dreszcze...no i lęki.Modle się żeby to już minęło.

przez Arnin 27 kwi 2013, 07:23
wilczek , też na początku czułem , że paro podniosło mi ciśnienie i było tak przez kilka dni, nawet nie tydzień, ale tego nie mierzyłem, obligatoryjnie zmniejszył mi się puls, bo zawsze ~100 a tu około 50-60.Na te ataki paniki to najlepsza metoda nie mierzyć w ogóle ciśnienia, wtedy się nie przejmujesz i nie wzrasta ;) Ja sobie jak zmierzę to raz na miesiąc i tyle.

Biorę PARO 63 dzień już w dawce od dawna 30mg, łatwiej mi rozmawiać z ludźmi, mogę patrzeć prosto w oczy, tym bardziej przez telefon, ale dalej brakuje snu, bo śpie po 2-3 h no i energii życiowej nie przybywa, są tacy, którym pomogła paro w jeszcze późniejszym okresie ?

przez wilczek 27 kwi 2013, 16:03
Dzięki za odpowiedź,czytałem na forum że niektórym dopiero w pełni pomaga po 3 miesiącach...

Ja dzisiaj 9 dzień na xetanorze i ciśnienie 150/100...reweli nie ma,boli mnie w klatce piersiowej no i lęki że coś mi się stanie...
Nic nie ustępuje.
Pozdrawiam serdecznie

przez Arnin 27 kwi 2013, 17:14
Bez obaw, miałem ciśnienie 160/100 , puls nawet 99 i jakoś przeżyłem ;) Najważniejsze to nie mierzyć co chwilę, bo gdy widzisz wynik to się nakręcasz jeszcze bardziej.Wspomagam się też ciągle clonazepamem , lepiej się po nim czuję, ale chciałbym aby taki efekt był po paroksetynie gdy nie biorę clonów...

przez wilczek 27 kwi 2013, 19:27
Dzięki za podtrzymanie na duchu w tych ciężkich chwilach...teraz mi np.gorąco w twarz,ataki gorąca a na całym ciele dreszcze...masakra.Mam też jakieś benzodiazepiny w domu od lekarza do stosowania podczas ataków nerwicy ale od tych 9 dni zażyłem je tylko 2 razy i to po pół tabletki...faktycznie mnie uspokoiły...ale boję się je brać i próbuję wytrzymać to wszystko...:-(może jutro będzie lepiej.

-- 27 kwi 2013, 20:54 --

Widzę,że Ci ludzie co napisali w tym dziale 8064 posty już chyba wyzdrowieli bo nic już nie piszą:-)))Mnie nawala głowa...kładę się do wyrka i puszczę jakąś komedie,może zapomnę o tym ciśnieniu...Do jutra.

Sortuj wg