PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Wit 16 kwi 2013, 13:23
Snaefridur czy miałas tez taka sztywnosc i telepanie napiecie i nasilenie leki?
Wit

przez snaefridur 16 kwi 2013, 14:20
Miałam, owszem. Plus uderzenia gorąca. Caly wachlarz tego był. Nie jestem nowicjuszką jesli chodzi o leki i paroksetynę znoszę zdecydowanie najgorzej.

przez Wit 16 kwi 2013, 14:32
2 tygodnie najmniej trzeba czekać rozumiem?
Wit

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depas 16 kwi 2013, 16:02
Wit, efekty uboczne tych leków potrafią męczyć nawet dłużej niż miesiąc, ja niedawno czekałem 5 tygodni zanim przeszły uboki wenlafaksyny. Jedno jest pewne, w końcu to mija kiedy organizm przyzwyczai się do leku i wtedy powinno być co raz lepiej.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez qbazag 16 kwi 2013, 22:27
To ja mam pytanie do starych wyjadaczy Paroxetyny:)
Czy i po jakim czasie brania przestawała albo słabła jego siła działania?
Jak się to objawiało?- u mnie tydzień jest samopoczucie ok a potem zjazd na 5 dni i dół totalny i tak wkółko

Czy zwiększenie dawki z 20 na 30 mg Wam coś dawało? - ja zwiększyłem na razie do 25 mg i nic nie czuję ani w jedna ani w drugą stronę

Czy ktoś zmieniał paro na jakiś inny lek?
Jęsli tak to na jaki i czy mu pomógł i jak to robił? Czy najpierw schodził z paro - czy jednocześnie zejście z paro i włączanie drugiego srri?

przez k1992 16 kwi 2013, 22:46
Zwykle paro działa progresywnie, czyli z czasem coraz lepiej, a nie gorzej. Mnie zwiększenie dawki pomogło sporo. 5mg to niewiele, o tyle można zmniejszać dawki odstawiając lek ;) A jeśli chodzi o zmianę leku - ja schodzę z paro, bo wyłączyła u mnie pozytywne uczucia. Schodzę i stopniowo włączam wenlafaksynę, w bardzo niskich dawkach. Zamulenie po paro to raz, a dwa że jeden lek po prostu na mnie nie działa - mam depersonalizację z powodu depresji. I Wydaje mi się, że połączenie paro i wenli działa na mnie świetnie, chociaż to raczej nie jest praktykowane, w moim przypadku się sprawdza i jestem pod nadzorem świetnego lekarza.
k1992

przez qbazag 16 kwi 2013, 23:20
no właśnie od 4 miesiecy tak się męczę tydzień dobrze tydzień źle. I w sumie nic z tym nie robię. Od dwóch tygodni wreszcie zdecydowałem się zwiększyć dawkę i jestem na 25mg ale tak jak piszesz 5 mg to mało faktycznie ( nawet lekarz mi kazał wejśc na 30mg) ale jakoś bałem się tych skutków ubocznych przy zwiększaniu dawki

k1992 a po jakim czasie zwiększałęś dawkę bo ja na 20 mg jechałem dwa lata teraz na skutek nieprzyjemnych przeżyć mi się nasiiła moja nerwica i lekarz kazał zwiększyć na 30 mg
Czy to co da ?...

przez k1992 17 kwi 2013, 00:18
Skutki uboczne trzeba jakoś przetrwać, żeby móc później lepiej się poczuć. Ja dawki zwiększałem szybko, bo miałem dość ciężką sytuację, ostre napady paniki. Chyba po ok. 3 tygodniach zwiększyłem dawkę na 30mg. Aż doszedłem do 50 - zero natrętnych myśli, napadów lęku, ale też zerowe libido i brak pozytywnych emocji.
k1992

przez Wit 17 kwi 2013, 08:17
Co to znaczy brak pozytywnych emocji po paro? Ja 9 dzien na 10mg niewyobrażalny bol pieczenie nóg i rak wszystkie mięśnie strasznie bolą czy ktos tak mial i kiedy przeszło pare osób pisało o skutkach paro ale nie pytałam o bol mięśni
Wit

przez Siding Spring 17 kwi 2013, 08:42
U mnie takie bole i sztywnosc miesni to trwaly dlugo po odstawieniu ...bardzo bardzo dlugo ale o dziwot podczas wchodzenia na lek nie..

przez Wit 17 kwi 2013, 09:31
Ja biore seroxat na nerwice lekowa depresji nie miałam a po 9 dniach brania mam objawy depresji nic mi sie nie chce straszny bol nóg rak mięśnie strasznie bolą plakalabym cały czas nie mam siły walczyć z lekiem i moimi nasilonymi objawami
Wit

przez Siding Spring 17 kwi 2013, 09:45
Paroksetyna to silny lek. teraz skutki uboczne powinny powoli ustepowac u Ciebie..jezzeli wszystko bedzie nasilac sie to pogadaj z lekarzem i chyba nie ma co sie truc...

przez snaefridur 17 kwi 2013, 11:38
Wit napisał(a):2 tygodnie najmniej trzeba czekać rozumiem?

No mi tak mniej więcej po 2 tygodniach przeszły te najbardziej uciążliwe skutki uboczne. Na serio trzeba było zacisnąć zęby, żeby jakos wytrzymać, nie lubię się nad sobą rozczulać ale to był hardkor.

przez Wit 17 kwi 2013, 19:25
No i lekarz odstawil mi seroxat dziS już nie wzięłam czy wiecie jak dlawi mogą utrzymywać sie objawy po odstawieniu ,brałam 8 dni ?
Wit

Sortuj wg