PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez beladin 11 kwi 2013, 16:35
ICD-10, Mała dawka dobowa i zażywanie w dwóch dawkach/dzień, rano i wieczorem. Można też spróbować na noc wszystko brać. Innych sposobów nie znam.
beladin

przez Wit 11 kwi 2013, 16:55
Czy ktoś z was ma takie ataki paniki ze ńie wie co sie działo potem albo pamięta jak przez mgle co sie działo miewam takie kilka razy dziennie straszne uczucie jakbym była w innym wymiarze strasznie obco koszmar

-- 12 kwi 2013, 10:17 --

Błagam o pilna informacje !!!! Dzis 4 dzien seroxatu 10mg straszne pieczenie dretwienie rak nóg wstalam i nogi z waty osłabienie siły miesniowej drzenie czy ktoś tak miał

-- 12 kwi 2013, 10:19 --

Sztywnienie mięśni drzenie czy to moze mieć związek z biegunka i brakiem elektrolitow? Czy to moze być od leku?

-- 12 kwi 2013, 10:21 --

Ziemn dłonie stopy mrowienie policzkow uczucie jakbym sie zsuwala z kanapy jak siedzę dlawienie czy to moze mieć związek z tym ze 2 tygodnie temu odstawilam xanax i biorę seroxat jedynie z hydroksyzyna
Wit

przez freda 12 kwi 2013, 10:30
Wit,większość tak ma.typowe efekty uboczne seroxatu.może to mieć też związek z odstawieniem xanaxu,ale trochę długo by to trwało,bo mówisz że już 2 tygodnie mijają.ja myślę,że to przez paro,bo też tak miałam.wytrzymaj i tyle. :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Wit 12 kwi 2013, 10:39
A ile to u ciebie trwało? Żyłach normalnie czy miałam moment wycięcia przez te objawy ?

-- 12 kwi 2013, 10:40 --

Brałas cos dodatkowo?
Wit

przez Majkel86 12 kwi 2013, 10:56
Jestem już ponad tydzień bez paro, pierwsze kilka dni po odstawieniu super, czułem się jeszcze lepiej niż jak brałem, potem nagle przyszedł lęk i pobudzenie/rozdrażnienie, mimo, że starałem się rozluźnić to nie mogłem. Do tego jakby zmienne nastroje, raz widzę wszystko optymistycznie a po chwili taki dół, ze nic nie ma sensu, świat się dziwny wydaje taki szary. Czasami dopada mnie depersonalizacja, wtedy to sam nie wiem gdzie jestem. Niektóre z tych objawów pojawiały się już wcześniej jak jeszcze brałem normalnie 20mg paro. Ogólnie to xetanor działał na mnie przez rok potem jakby coś przestało trybić więc lekarka kazała odstawić. Zastanawia mnie ile z tych objawów to jakieś uboczne efekty leku a ile choroba ;/

przez Siding Spring 12 kwi 2013, 11:17
tydzien malo...skutki uboczne mozesz miec jeszcze z miecha...albo i dluzej..zaleznie jak dlugo brales:>

przez freda 12 kwi 2013, 12:57
Wit u mnie trwało to tydzień,potem lekka poprawa i coraz lepiej z każdym dniem.trudno było,ale przeszło i czuję się dobrze.czego i tobie życzę.ale ja od razu brałam 20mg bo 10 czy 20 i tak bym się żle czuła.i tak jadę na 20mg

przez Wit 12 kwi 2013, 13:26
Freda ale w tym pierwszym okresie zylas normalnie bo ja straszne ataki prawie nie funkcjonuje i czy historie zoladkowe przeszły?

-- 12 kwi 2013, 13:53 --

Napisz tez prosze na co brałas i jakie były twoje skutki uboczne
Wit

przez freda 12 kwi 2013, 14:06
Wit nie żyłam normalnie,ale musiałam wszystko robić w domu,mam dwoje dzieci,mąz nie dostał urlopu.miałam ;drżenia,przeraźliwy lęk,zawroty głowy,nie spałam przez tydzień,bóle brzucha,biegunki,mdłości,brak apetytu,nie brałam nic do tego bo nic nie działało,ani cloranxen,ani hydroksyzyna,a biorę na nerwicę lękową uogólnioną

przez Wit 12 kwi 2013, 14:11
Ja siedzę gadać nie moge nawet fakt ze moja nerwica lekowa jest bardzo silna mie wszytko to sprawa leku który biore ale jest koszmarie zeby jeszcze była gwarancja ze pomoze

-- 12 kwi 2013, 14:13 --

Ostatnio przy odstawieniu xanaxu pojawiły sie fizyczne objawy dodatkowo pustka w głowie realistyczne sny jakieś takie przeniesienia natretnvy myśli obcosc on koszmar

-- 12 kwi 2013, 14:14 --

Napisz mi jeszcze prosze czy na początku miałas kolanie serca do tego zawroty głowy czy miałas tak ze cos robiłas i nie pameotalas co robisz czy miałas napęd gonitwe myśli bo nie wiem czy to kwestia leku czy choroby
Wit

przez niecierpliwy 12 kwi 2013, 16:03
Wit, leki ktore bierzesz powoduja na poczatku nasilenie lęków i ich objawow. Nie przejmuj sie tym po prostu odczekaj ok miesiac. Na jakis czas odpocznij tez od forum bo bedziesz sie nakrecac ( widac to po iczbie postow w tym dziale)

przez freda 12 kwi 2013, 19:28
Wit tak jest na początku,musisz przetrzymać,miałam wszystko o czym piszesz,zobaczysz,że pomoże i będziesz się śmiała z tego.zajmij się czymś;ja chodziłam;spacery na ramieniu męża,bo nie miałam siły i zawroty głowy,o śnie mogłam pomarzyć.całe noce leżałam i się trzęsłam.zaręczam,że minie.nakręcasz się i dodatkowo obciążasz układ nerwowy,ale rozumiem,też tak miałam :mrgreen:

przez ICD-10 13 kwi 2013, 12:22
Ja swoja droga w trakcie brania paroksetyny mam cos takiego, ze noca jak sie wybudzam z pewnej widac fazy snu to mam zaburzenia widzenia - jakies takie niewyrazne , nieskoordynowane widzenie ktore mija tak po 30 sekund... Mam taka przypadlosc od czasu do czasu i to nie tylko podczas wchodzenia na paro, ale i pozniej tez.
Klomipramina 225mg

przez Wasyl 13 kwi 2013, 12:46
Witam jestem na Arketisie 20mg przez około 1,5 miesiąca napewno odczuwam poprawę chociaż kiedy brałem zoloft okolo 4 lata temu to pamiętam że po miesiącu czułem się jak nowo narodzony. Dlatego chciałbym poradzić sie was czy Paroksetyna potrzebuje więcej czasu czy może przestać ją brać ? bo nie odczuwam jeszcze takiej poprawy jabym chciał

Sortuj wg