PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez heepis 08 kwi 2013, 07:40
Jeszcze raz proszę o porady i wsparcie

Witam Wszystkich
Proszę o pomoc i wsparcie.
Od około 4 lat leczę się z depresji. Z przerwami. Niestety ostatnio mnie dopadła na nowo i postanowiłem zmienić lekarza prowadzącego. Poprzedni wypisywał mi tylko Doxepin, który po prostu przestał na mnie działać. Po długiej rozmowie, nowy lekarz stwierdził u mnie depresję lękową :(. Przepisał mi leki Afobam i Paxtin. Afobam mam brać 3x dziennie, a Paxtin 1x dziennie.
Strasznie się waham przed rozpoczęciem leczenia, ponieważ naczytałem się dużo złego o tych lekach.
Może stosując się do zaleceń lekarza, nie będę miał tak dużo efektów ubocznych przy rozpoczęciu kuracji. Pan doktor nakazał mi branie Paxtinu od ćwiartki tabletki przez 4 dni, następnie w dniu 5 i 6 połówkę tabletki, a od dnia 7 już całą tabletkę (20 mg). Myślę, że Afobam przepisał i kazał brać właśnie ze względu na możliwe skutki uboczne rozpoczęcia terapii Patixem. Dodam również, iż obecnie biorę również Doxepin w dawce 25 mg dziennie. Lekarz nie kazał odstawiać na razie tego leku.
Proszę o podpowiedzi jak również.
Pozdrawiam :)

przez miko84 08 kwi 2013, 10:05
ICD-10 dexametazon jest stosowany w leczeniu łysienia kobiet ale nie jest powiedziane, że by nie pomógł facetom. Pomógłby ale łysienie u kobiet jest na tyle poważnym problemem, że właśnie roważa się przyjmowanie tak silnego leku z tyloma skutkami ubocznymi. U facetów łysienie jest czymś normalnym więc przyjmowanie tych leków na ten problem nie ma sensu. Ja brałem prednizolon, czyli lek słabszy od dexametazonu, ale ja to nie brałem na łysienie tylko na coś innego - odrosty były ciekawym "bonusem".

Jeśli chcesz zrobić badania to zacznij od DHEA-S i androstenedionu.
miko84

przez depas 08 kwi 2013, 13:44
heepis, postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza, wygląda na to że chce Cię delikatnie wprowadzić w nowe leki, Afobam faktycznie przyda się na wprowadzkę paroksetyny. Doxepin możesz brać równocześnie z nowymi lekami, z czasem pewnie lekarz każe Ci przestać go brać i tyle.
Afobamu nie musisz się obawiać jeśli będziesz go brać krócej niż miesiąc, a paroksetyna jak zaskoczy jest być może najlepszym lekiem na lęki. Powodzenia.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Steef 08 kwi 2013, 16:27
miko84 napisał(a):ICD-10 dexametazon jest stosowany w leczeniu łysienia kobiet ale nie jest powiedziane, że by nie pomógł facetom. Pomógłby ale łysienie u kobiet jest na tyle poważnym problemem, że właśnie roważa się przyjmowanie tak silnego leku z tyloma skutkami ubocznymi. U facetów łysienie jest czymś normalnym więc przyjmowanie tych leków na ten problem nie ma sensu. Ja brałem prednizolon, czyli lek słabszy od dexametazonu, ale ja to nie brałem na łysienie tylko na coś innego - odrosty były ciekawym "bonusem".

Jeśli chcesz zrobić badania to zacznij od DHEA-S i androstenedionu.

A może to jest jakiś sposób na łysienie, piszą żeby udać się do kardiologa, może to jakaś przyczyna z sercem lub z krążeniem związana http://facet.wp.pl/kat,1034221,wid,15470717,wiadomosc.html

przez miko84 08 kwi 2013, 19:30
Steef wydaje mi się, że raczej łysienie i problem z krążeniem to dwa objawy tego samego problemu, czyli stresu i depresji które powodują nadaktywność nadnerczy. Dobre leczenie depresji powinno objawić się i poprawą samopoczucia i lepszym krążeniem. (na odrosty bym się nie nastawiał ale dobre samopoczucie nam to wynagrodzi ;)
miko84

przez maskota 10 kwi 2013, 01:07
maskota napisał(a):witam, powracam po kilku miesiącach bardziej burzliwych lub mniej...
w styczniu po rozstaniu z Citabaxem (silne stany lękowe) dostałam Parogen, dodaję że wcześniej otrzymałam też Trittico do brania na sen, co generalnie sprawdzało się OK w tym zestawieniu, do czasu...po dwóch miesiącach brania zestawu Parogen 20mg i Trittico (doszłam na końcówce do 100mg), okazało się, że w sumie gdyby nie stany lękowe, wróciłabym w podskokach do Citabaxu
Parogen rozregulował mi totalnie pracę przewodu pokarmowego (naprzemienne biegunki i zaparcia, momentami tak silne uczucie głodu-odżywiam się dobrze, bo biegam i wiem, że muszę na to uważać), ponadto powiedziałabym, że "spłaszczył" mi nastrój, ale poprawy jakiejś wielkiej nie wprowadził
po ostatniej wizycie u lekarza 2 tyg temu pani doktor, nie chcąc po raz kolejny eksperymentować z nowymi środkami, kazała odstawić Parogen, na zerze jestem już od wtorku i zwiększyć Trittico do 150mg (nie zrobię tego nigdy więcej, a zrobiłam raz, na tej dawce mogłabym spać z powodzeniem dwie doby non stop)
od wtorku czuję się jak przy rozpoczęciu brania antydepresantów, jakieś skołowacenie, senność, brak koncentracji, splątanie, dezorientacja, ryczałam dzisiaj cały dzień, bo w takim stanie nie będę mogła pobiec w niedzielę w półmaratonie, stąd pytanie jakie mieliście doświadczenia z tym specyfikiem (mam na myśli odstawienie)? i jeszcze jedno, czy ten lek mógł wpływać na organizm pobudzająco do tego stopnia, że nie odczuwałam zmęczenia w trakcie i po treningach? w tym tygodniu robiłam morfologię i po pięciu miesiącach od ostatnich prawidłowych mam wyniki wskazujące, pośród innych infekcji i poważnych chorób, również na ostre przetrenowanie, a mnie się zawsze wydawało, że trenuję w zgodzie z własnym organizmem

wdzięczna będę za jakiekolwiek komentarze i sugestie, bo aktualnie czuję się tak wyczerpana, że praktycznie cały dzień spędzam w łóżku

pozdrawiam

no i wszystko jasne, odstawka parogenu nastąpiła ostatecznie dzisiaj, półmaraton przebiegłam jeszcze na 5mg i dało radę :)
niestety pani doktor stwierdziła iż ponieważ objawy somatyczne i nieprawidłowe wyniki są dość niepokojące, zwłaszcza że ciągną się od kilku miesięcy, nie zaleci mi żadnych nowych leków, pozostaję przy Trittico (chociaż w ulotce jest info że jak się pojawia niedokrwistość to jest wskazane żeby odstawić; choć w sumie wszystko odstawić na raz to by było trochę hardcorowo), Depakine w odstawkę, na przetrzymanie Xanax 0,5
i mocna sugestia aby wybrać się do lekarza rodzinnego po skierowanie na hospitalizację, zeby w końcu mnie prześwietlili od góry do dołu a nie odbijali jak piłeczkę pingpongową
no i dopiero wtedy będziemy dobierać odpowiednie leki, zobaczymy

przez Wit 11 kwi 2013, 09:21
Witam
Mam pytanie co do seroxatu moze ktoś będzie mógł mi odpowiedzieć dzis trzeci dzien go biorę nasilily sie wszystkie objawy głownie derealizacja obcosc otoczenia słów chaos w głowie pustka cieżko mi funkcjonować problem z pamięcią koncentracja 2 tygodnie temu odstawilam xanax wspomagać sie hydroksyzyna i pernazyna czy ktoś z was miał tego typu objawy po seroxacie i kiedy one mijaja najgorsze to uczucie pustki w głowie jakbym nic nie wiedziała nie umiała żyć ponadto biegunki i burczenie w brzuchu glod czy to mija? dzięki pzdr
Wit

przez freda 11 kwi 2013, 11:23
Witminie,minie,ale musisz poczekać ok.2-3 tygodni,każdy to przerabia na początku.dlatego bierz dodatkowo hydroksyzynę,jeśli ci pomaga,bo na mnie nie działa.powodzenia i spokojnie,przejdzie :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez Wit 11 kwi 2013, 11:57
Czyli nasilenie objawów napęd dekontrsennoc chaos jak obłęd ze siedzę w kucki tylko najpotezebniejsze rzeczy robię to norma przez ten poczatkowy okres?biore 10mg 3 dzien to krociutko wiem ale to okropne czy ty brałas seroxat? ja co chwile biegam do kibelka lekka biegunka brałas cos jakaś smecte?
Wit

przez freda 11 kwi 2013, 14:30
Wit,biorę z przerwami od 8lat.początki zawsze masakra,ale po 3 tygodniach jest ok.masz podwyższyć czy będziesz jechała na 10mg,bo to niska dawka?ale przejdzie,będzie dobrze,tylko się nie nakręcaj :smile:
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez Kalebx3 11 kwi 2013, 16:00
,,,Paroksetyna to Błogosławieństwo Boże333...
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Wit 11 kwi 2013, 16:15
10mg na początek właśnie dzis apogeum i silny lek z waleniem serducha ledwo żyje myśle ze lekarz mi zwiększy po tyg hydroksyzyna lykam do tego jak sobie pomyśle ze to 3 dzien to mnie skręca
Wit

przez ICD-10 11 kwi 2013, 16:31
Ktos ma jakis pomysl jak walczyc z ta sennoscia/rozleniwieniem przy stosowaniu paroksetyny?
Klomipramina 225mg

przez Siding Spring 11 kwi 2013, 16:32
Najlepszy sposob to odlozyc ja..

Sortuj wg