PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez kotlet123 06 kwi 2013, 20:13
Pytanie mam do Was a moze MIKO mi doradzi..
6 miesięcy brałem dawkę paroksetyny 10-20 miligramów, zrobiłem badania krwi, morfologia w normie, holesterol także, jednakze GGTP czyli wątrobowe wyszlo mi powyżej normy (65) . Czy lek mogl to spowodowac?

:105:
3 lata - 10 mg paroksetyny.
Doraźnie Pramolan

przez miko84 06 kwi 2013, 22:24
morgul można, często łączy się SSRI z wellbutrinem. Drogi jest jak cholera, to fakt. Ja nie mogłem go brać za bardzo ze względu na jego działanie noradrenalinowe, które zwiększało moją nerwowość i lęk.

niecierpliwy a nie masz zmuły na opipramolu?

kotlet123 a jaka norma była? Dużo przekroczyło? Każdy lek może wpłynąć na wątrobę. Niestety...
miko84

przez ICD-10 07 kwi 2013, 11:20
Hej, spotkal sie moze ktos z czyms takim by paro wywolywalo badz przyspieszalo proces meskiego lysienia/// ? Biore paro od 3 lat , mam obencie 23 lata i wlasnie od 1,5 roku zauwazylem ze zrobily mi sie zakola :(
Klomipramina 225mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez niecierpliwy 07 kwi 2013, 12:35
miko84, nie mam zadnej zmuly. Ziewam ok. 20 razy dziennie ale to mialem nawet przed braniem jakichkolwiek lekow. Moj organizm jest jakis dziwny ...

przez k1992 07 kwi 2013, 13:01
Co proponujecie do paroksetyny, aby wzmocnić działanie antydepresyjne? Biorę paro prawie 5 miesięcy, na lęki działa dobrze, jednak jak chodzi o depresję, to ciągłe wahania nastrojów i brak chęci do robienia czegokolwiek. Bardzo proszę o rade.
k1992

przez miko84 07 kwi 2013, 13:08
ICD-10 nie pocieszę Cię ale wypadanie włosów pod wypływem leków przeciwdepresyjnych to nie jest nowość...

k1992 wellbutrin, mirtazapina, reboksetyna. Brak chęci i lenistwo często jest spotykane przy paroksetynie. Wyjściem jest dodanie leku o innym działaniu, dopaminowym i noradrenalinowym lub zamiana leku na inny.
miko84

przez Kalebx3 07 kwi 2013, 13:51
k1992 wellbutrin, mirtazapina, reboksetyna. Brak chęci i lenistwo często jest spotykane przy paroksetynie. Wyjściem jest dodanie leku o innym działaniu, dopaminowym i noradrenalinowym lub zamiana leku na inny.

Reboksetyna w niskich , średnich dawkach - lekarstwo wybitnie speedujące i mocno energretyczne . Kop w dupe na zapęd!
Po tygodniu brania mocne pobudzenie psychofizyczne. Doskonały dodatek ( w odpowiedniej dawce) do rozleniwiającego SSRI. Polecam. Najlepsza rebo, no i Cymbalta też niczego sobie( również pobudza).
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Martiszon 07 kwi 2013, 13:55
Biorę 21 dni 10mg paro. Od dwóch dni biorę 15mg i zwiększam do 20mg. Od czwartku jednak wróciłam do stanu sprzed leków. Ciągle jestem poddenerwowana, kołatania serducha od rana. Czy to znaczy, że ten lek jest nie dla mnie czy jednak za krótko go biorę i jednak potrzebne jest zwiększenie dawki? Jak sądzicie? Ja już tracę nadzieję, że ten lek mi pomoże :( lęków mniej ale lęk uogólniony niestety ciągle ze mną jest :(
Podobno lepiej płakać u psychoterapeuty niż śmiać się u psychiatry :)

przez ICD-10 07 kwi 2013, 15:10
miko84 napisał(a):ICD-10 nie pocieszę Cię ale wypadanie włosów pod wypływem leków przeciwdepresyjnych to nie jest nowość...

miko84, mozesz zapodac jakiegos linka, gdzie sie mowi o tym ze paro wywoluje lysienie typu meskiego, a moze znasz kogos kto zaczal miec w wieku 25- 30 lat zakola, bo zaczal brać paroksetyne?
Klomipramina 225mg

przez Siding Spring 07 kwi 2013, 15:15
Moze i ma to jakis zwiazek bo ja rzeczywiscie wylysialem po 3 latach przygody z paro. Chociaz nie mam porownania jakby bylo bez leku..

przez miko84 07 kwi 2013, 15:23
ICD-10 nie chce się mi szukać ale wpisz w mr. gugla "paroxetine balding", "paroxetine hairloss" a na pewno wyskoczy sporo rozżalonych. Znam się trochę na endokrynologii i działaniu leków i jedyny powód przez jaki SSRI mogą powodować łysienie to ich potwierdzone działanie "speedujące" nadnercza, a co za tym idzie możliwy wzrost androgenów nadnerczowych - dhea, androstendionu. Dlatego SSRI nie są za skuteczne w depresji melancholinej, ciężkiej depresji "biologicznej", gdzie główną rolę ogrywają nadnercza i kortyzol. SSRI (najsilniej początkowo), zwiększają kortyzol i dlatego są tak złe w depresji melancholinej z pobudzeniem a tak dobre w depresji aptypowej z brakiem sił i zmęczeniem...

Ps. Jakby kogoś ciekawił mój nędzny żywot to wróciłem do mirty. Byłem stanowczo nie fair w stosunku do tego leku, bo skoro dawałem różnym SSRI tyle miesięcy czasu na oczekiwane rozkręcenie się (które nie przychodziło), to dlaczego nie dałem temu lekowi tyle czasu. Pozatym maksymalna dawka jaką brałem to 30 mg, a ponoć senność jest mniejsza na wyższych dawkach. Jeśli wystąpi rozważę nawet 60 mg.
miko84

przez ICD-10 07 kwi 2013, 15:33
Ok - poszukam, ale widze ze nie jest tak latwo to znalezc... Wpisze " SSRI androgen levels "

-- 07 kwi 2013, 14:37 --

No narazie z tego co ja widze to SSRI obnizaja poziom testosteronu

-- 07 kwi 2013, 14:41 --

"Studies also show that
the SSRI anti-depressants (Prozac, Paxil, Lexapro, etc.) act upon the brain to increase ACTH production and cortisol levels"

OK - ale ACTH nie pobudza syntezy androgenow

-- 07 kwi 2013, 14:42 --

lubudubu napisał(a):Moze i ma to jakis zwiazek bo ja rzeczywiscie wylysialem po 3 latach przygody z paro. Chociaz nie mam porownania jakby bylo bez leku..

lubudubu, czy w twojej rodzinie starsi są lysi"?
Klomipramina 225mg

przez JERZY62 07 kwi 2013, 16:21
miko84, a Citabax (citalopram) ma jakie działanie sedujące czy bardziej pobudzające, odpowiedz laikowi?
♪♪♪

przez miko84 07 kwi 2013, 16:32
ICD-10 poziom testosteronu ma się nijak do łysienia, bo głównymi winowajcami jest wolny testosteron i DHT. Pozatym wiem po sobie, że za męskie łysienie odpowiadają w głównej mierze androgeny nadnerczowe właśnie (co sprawdziłem - gdy brałem kortykosteroidy miałem odrost włosów, a jak wiadomo kortyko tłumią tylko androgeny nadnerczowe). Pozatym jak to ACTH nie pobudza syntezy androgenów, skoro ACTH stymuluje nadnercza a te produkują jedne z najbardziej zajadłych androgenów. Bo jak wytłumaczyć łysienie u kobiet które nie mają jąder i wykluczono u nich chorobę jajników? Tylko nadnerczami. Pozatym popatrz na objawy wrodzonego przerostu nadnerczy u dzieci...

LATEK50 sedujące, nie pobudzające.
miko84

Sortuj wg