PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez papillon 05 kwi 2013, 22:51
Arnin napisał(a):2,5mg 2,5mg 2,5mg 5mg 5mg 7,5mg 10mg 10mg 10mg 10mg 15mg 15mg 15mg 20mg 20mg 20mg 20mg 20mg 20mg , tak zaczynałem branie, skutki uboczne przy takim stosowaniu niewielkie, zawroty głowy przy 10mg się zaczęły i krótko trwały, na 15 mg nie mogłem usiedzieć na miejscu , na 20 mg już znośnie a teraz biorę dawkę 35mg a jak zwiększę do 40mg to jest odczuwalna różnica od razu, spać nie można i się mocniej pocę.

Jestem na etapie zwiększania dawki i trochę boję się skoku z 10mg na 20 (dopiero zaczynam i namierzamy z psychiatrą odpowiednią dawkę). Czytam wasze wypowiedzi i mocno zastanawiam się nad przejściowym 15mg.
W jaki sposób tak precyzyjnie dzielisz te tabletki? Ja nie jestem do końca pewna podziału 20mg na 2x 10mg (Rexetin) ;)

przez Popiół 05 kwi 2013, 23:01
papilon nie rozczulaj się tak nad tym dzieleniem tabletek, przecież nic się nie stanie jak w jednej części będzie 11mg a drugiej 9. Nie masz innych problemów? ;)
Są specjalne gilotynki do dzielenia tabletek.
Popiół

przez morgul 06 kwi 2013, 03:14
Witam,
od 3 miesięcy jestem na 40 mg parogenu. Jest to chyba jedyny lek, który pomógł mi pokonać moje lęki (benzo już nie tykam). Jak sobie radzicie z problemem z osiągnięciem orgazmu ? Ponadto od 2 tygodni cierpię na bezsenność i całkowity brak "energii życiowej". Jaki lek nasenny polecacie do paroksetyny?
Wizytę u lekarza mam dopiero za miesiąc, także pytam tutaj.
A tak poza tym mam na imię Marcin, mam lat trzydzieści i pozdrawiam wszystkich serdecznie:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Popiół 06 kwi 2013, 05:51
Cześć Marcin.

Co do orgazmu to nie jesteś jedyny z tym problemem ;) taki już urok tych leków, ja kiedyś przed stosunkiem pomijałem dawkę a czasem nawet dwie i jakoś się udawało ;) ale zbyt częste praktykowanie tej metody może odbić się negatywnie na leczeniu. Teraz gdy nie spotykam się z żadną kobietą przestał mnie ten problem interesować a poza tym przez depresje czuję do seksu obrzydzenie.
Na sen możesz spróbować mitrazapiny lub trazodonu, które dodatkowo mogą niwelować negatywne działanie ssri na funkcje seksualne.
Popiół

przez elfrid 06 kwi 2013, 08:11
niecierpliwy napisał(a):ja juz wiecej do psychiatry nie bede chodzil. Paro + opipramol i jeszcze od wczoraj depakine chrono

Ale pomoga na Twoją nadpotliwosc? Czy tu nadal żadnej poprawy.
PS Kiedyś Ci pisałem, że nie tylko SSRI można stosować w nerwicy, a właśnie stabilizatory również, które wyciszajac psychikę wycisza Twój układ autonomiczny.
pregabalina, wenlafaksyna

przez niecierpliwy 06 kwi 2013, 10:36
elfrid napisał(a):
niecierpliwy napisał(a):ja juz wiecej do psychiatry nie bede chodzil. Paro + opipramol i jeszcze od wczoraj depakine chrono

Ale pomoga na Twoją nadpotliwosc? Czy tu nadal żadnej poprawy.
PS Kiedyś Ci pisałem, że nie tylko SSRI można stosować w nerwicy, a właśnie stabilizatory również, które wyciszajac psychikę wycisza Twój układ autonomiczny.

opipramol trochę pomogl ale tylko troche. Depakine dostalem na moją "wybuchowość" ale tez na zachamowanie pobudliwosci neuronow.
Lekarz byl zdziwiony ze w ciagu dnia na tych tabsach nie jestem spiacy

przez morgul 06 kwi 2013, 11:49
Popiół napisał(a):Cześć Marcin.

Co do orgazmu to nie jesteś jedyny z tym problemem ;) taki już urok tych leków, ja kiedyś przed stosunkiem pomijałem dawkę a czasem nawet dwie i jakoś się udawało ;) ale zbyt częste praktykowanie tej metody może odbić się negatywnie na leczeniu. Teraz gdy nie spotykam się z żadną kobietą przestał mnie ten problem interesować a poza tym przez depresje czuję do seksu obrzydzenie.
Na sen możesz spróbować mitrazapiny lub trazodonu, które dodatkowo mogą niwelować negatywne działanie ssri na funkcje seksualne.

Dzięki Popiół za radę. Z seksu nie mogę zrezygnować, mam żonę. Nawet po dwutygodniowej przerwie nie mogę dojść.
Mitrazapinę brałem kiedyś razem z wenlafaksyną-cały dzień chodziłem zamulony i po miesiącu odstawiłem. Zapytam lekarza o trazadon.
Pamiętam, że na 20 mg paroksetyny wszystko było ok. Po 40 zerowe libido i brak orgazmu:(

przez miko84 06 kwi 2013, 12:17
morgul skoro nie dajesz rady brać mirty to trazodon może być dobry. Na libido jeszcze dobry jest wellbutrin ale on może pogarszać sen... Pocieszę Cię, że po dłuższym czasie na 40 mg powinno się ustabilizować i libido wróci.
miko84

przez Kalebx3 06 kwi 2013, 12:30
Co powiecie na to, by przez 3 dni brać 12,5mg, potem kolejne 3 dni 15mg i tak o co trzy dni zwiększać o ćwiarteczkę aż dojdę do 20mg? Czy jest wtedy szansa na mniejsze skutki uboczne?
I czy czuliście, że skutki uboczne są większe na wyższej dawce, czy takie same i po prostu muszę przejść przez to samo od początku, czy będzie gorzej?

Martiszon , szansa na mniejsze skutki uboczne ,ale tylko przez to ,że delikatnie będziesz zdobywać owe "standardowe "20mg. Potem skutki uboczne na wyższej dawce i tak sie odbiją czkawką > warto jednak , abys sprawdziła jak czujesz się piętro( 20mg) wyżej. Skutki uboczne na pewno sie wzmogą ,ale skoro lekarz każe.
Skutki uboczne zawsze są gorsze na wyższej dawce ,a na początku to już w ogóle. Zresztą nie tylko na początku , bo u mnie nawet jak wejdę na parę dni na 15 już odczuwam silne , nieprzyjemne napięcia mięśni w całym organiźmie i palące pieczenie w stopach wieczorem.
Zawroty głowy? Nie wiem ,ale zastanawiam się czy wyższa dawka nie pogorszy tych objawów u Ciebie.
Na Twoim miejscu jakby się cos takiego pojawiło poprosił bym lekarza o rewelacyjny lek na zawroty etc o nazwie Torecan. Na pewno Ci pomoże.
http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=2166
Pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez morgul 06 kwi 2013, 12:40
miko84 napisał(a):morgul skoro nie dajesz rady brać mirty to trazodon może być dobry. Na libido jeszcze dobry jest wellbutrin ale on może pogarszać sen... Pocieszę Cię, że po dłuższym czasie na 40 mg powinno się ustabilizować i libido wróci.

można łączyć wellbutrin z paroksetyną?
sprawdziłem cenę, masakra! ten lek nie jest u nas chyba refundowany:(

przez Martiszon 06 kwi 2013, 13:13
Kalebx3 napisał(a):
Co powiecie na to, by przez 3 dni brać 12,5mg, potem kolejne 3 dni 15mg i tak o co trzy dni zwiększać o ćwiarteczkę aż dojdę do 20mg? Czy jest wtedy szansa na mniejsze skutki uboczne?
I czy czuliście, że skutki uboczne są większe na wyższej dawce, czy takie same i po prostu muszę przejść przez to samo od początku, czy będzie gorzej?

Martiszon , szansa na mniejsze skutki uboczne ,ale tylko przez to ,że delikatnie będziesz zdobywać owe "standardowe "20mg. Potem skutki uboczne na wyższej dawce i tak sie odbiją czkawką > warto jednak , abys sprawdziła jak czujesz się piętro( 20mg) wyżej. Skutki uboczne na pewno sie wzmogą ,ale skoro lekarz każe.
Skutki uboczne zawsze są gorsze na wyższej dawce ,a na początku to już w ogóle. Zresztą nie tylko na początku , bo u mnie nawet jak wejdę na parę dni na 15 już odczuwam silne , nieprzyjemne napięcia mięśni w całym organiźmie i palące pieczenie w stopach wieczorem.
Zawroty głowy? Nie wiem ,ale zastanawiam się czy wyższa dawka nie pogorszy tych objawów u Ciebie.
Na Twoim miejscu jakby się cos takiego pojawiło poprosił bym lekarza o rewelacyjny lek na zawroty etc o nazwie Torecan. Na pewno Ci pomoże.
http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=2166
Pozdrawiam.

Wzmogą się? Tzn będą jeszcze gorsze niż miałam na 10mg? Z tego co piszesz bez sensu jest wchodzić tak stopniowo na 20mg, lepiej to zrobić od razu, skoro dopiero przy 20mg skutki uboczne wrócą :(((
Podobno lepiej płakać u psychoterapeuty niż śmiać się u psychiatry :)

przez depas 06 kwi 2013, 13:18
morgul, można łączyć, ale wypróbuj na początek trazodon, jest znacznie tańszy i senność w ciągu dnia znika po jakimś czasie, szybciej niż w wypadki mirtazapiny. I naprawdę daje radę na libido, ja biorąc 75mg często budziłem się ze wzwodem, jak nastolatek.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez elfrid 06 kwi 2013, 14:00
niecierpliwy, niecierpliwy, i ile czasu juz bierzesz depakine i w jakiej dawce? jest jakas różnica w zakresie nadpotliwosci?
pregabalina, wenlafaksyna

przez niecierpliwy 06 kwi 2013, 14:36
elfrid, biore depakine chrono 300 dwa razy dziennie ale dopiero od czwartku. Poki co nie ma ubokow ani nie czuje jej dzialania. Depakina ma obnizyc aktywnosc neuronow. Opipramol biore od 2 miechow i potliwosc troche ustapila z dloni i to wszystko. Lekarz powiedzial ze jeszcze nie widzial takiej nierownowagi miedzy ukladem wspolczulnym a przywspolczulnym.

Sortuj wg