PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez depas 02 kwi 2013, 20:22
Zawsze może być gorzej, dlatego nigdy nie jest tak źle.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez qbazag 02 kwi 2013, 22:29
też tak macie
zwiększam powoli dawkę - wchodzę na 30 mg ( teraz na 25) ale od dwóch dni nic nie jem , mam jakiś jadłowstręt czy co ? tu mi w brzuchu burczy a tu cały czas do ust nic wziąć nie mogę

przez Martiszon 02 kwi 2013, 22:32
qbazag napisał(a):też tak macie
zwiększam powoli dawkę - wchodzę na 30 mg ( teraz na 25) ale od dwóch dni nic nie jem , mam jakiś jadłowstręt czy co ? tu mi w brzuchu burczy a tu cały czas do ust nic wziąć nie mogę

Jadłowstręt no norma. Ja tak miałam całe dwa tygodnie biorąc zaledwie 10mg. Apetyt wrócił mi w miniony poniedziałek, czyli 15 dnia brania leku :)
Podobno lepiej płakać u psychoterapeuty niż śmiać się u psychiatry :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez qbazag 03 kwi 2013, 11:38
rany napiszcie prosze Czy ktoś zwiększał z 20mg na 30mg i mu pomogło bo wariuję

przez Martiszon 03 kwi 2013, 12:21
qbazag, z tego co czytałam kilka postów wcześniej, to normalne. Czuje się zwiększenie dawki, szczególnie o kolejne 10mg. Musisz to wytrzymać przynajmniej przez tydzień.

Powiedzcie, czy odczuję też zmianę z 10mg na 15mg? Bo niestety czuję, że będę musiała zwiększyć. Jedna stresująca sytuacja i bum - lęki gotowe. Jestem dzisiaj rozdrażniona ale na szczęście wiem dlaczego. I zastanawiam się czy jednak delikatnie nie zacząć zwiększać. Czuliście skutki uboczne przy zwiększaniu dawki o 5mg???
Podobno lepiej płakać u psychoterapeuty niż śmiać się u psychiatry :)

przez freda 03 kwi 2013, 13:55
Martiszon ja nie odczuwam,ważne,żeby samemu się nie nakręcać
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez qbazag 03 kwi 2013, 15:52
o freda już myślałem że tu nie zaglądasz. Jak tam u Ciebie samopoczucie? Ja dziś byłem u swojego nowego psych. - kazał zwiększać do 30 mg i kazał wejść od razu z 20mg na 30mg. Powiedział że przy zwiększaniu dawki nie powinno byc efektów ubocznych lub będą w małym stopniu. To ja na to - że jak zwiększałem z 10mg na 20mg to miałem wszystkie możliwe uboki;)
- to on na to - że oczywiście, że tak - bo co innego podobno wchodzić na lek czyli z 5 i 10 mg na 20mg a co innego z 20 na 30 mg. Mówi że powinno byc łatwiej i że efekty powinny być szybciej widoczne - no zobaczymy postaram się nie nakręcać - choć ja i tak już od tygodnia zwiększam dawkę i powiem Wam że jak na razie to tylko się więcej pocę i mam jadłowstręt i dół psychiczny ale nie weim bo może to od nerwicy jest
Mam nadzieję że zwiększanie dawki coś pomoże

przez freda 03 kwi 2013, 17:14
qbazag zaglądam,zaglądam.jakpodnosiłam z 20 na 30 od razu o 10mg to miałam skutki uboczne.jak podnoszę o 5 mg to ich nie mam,albo naprawdę małe.najczęściej to zmniejszony apetyt i częstsze wizyty w toaleciei ogólnie bóle brzucha.ale nerwica podobnie się u mnie objawia,więc nie wiem czy to od tabletek.od 3 dni jest gorzej i biorę 25mg,na razie tak zostanę.chyba już nigdy nie poczuję się tak jak przed chorobą.nawet jak jest dobrze to myślę kiedy znów się pogorszy.ale trzymam się i się cholerze nie poddam :nono:

przez qbazag 04 kwi 2013, 10:19
freda No to i ja od dwóch dni na 25 mg jadę. Jak na razie oprócz tego że boli brzuch to się nic nie dzieję. potem zamierzam wejść na 30mg. Po jakim czasie widzisz poprawę od wejścia na 30 mg?
A może powinnaś wejść na wyższe dawki np 40mg i wtedy byś nie myślała o choróbsku? Mi jak zadziała Seroxat to wogóle się czuję jakbym był zdrowy i normalnie funkcjonuję- choć fakt że czasem myślę do czego to zmierza i ogólnie jak to zwalczyć.

przez heepis 04 kwi 2013, 11:24
Witam Wszystkich
Proszę o pomoc i wsparcie.
Od około 4 lat leczę się z depresji. Z przerwami. Niestety ostatnio mnie dopadła na nowo i postanowiłem zmienić lekarza prowadzącego. Poprzedni wypisywał mi tylko Doxepin, który po prostu przestał na mnie działać. Po długiej rozmowie, nowy lekarz stwierdził u mnie depresję lękową :(. Przepisał mi leki Afobam i Paxtin. Afobam mam brać 3x dziennie, a Paxtin 1x dziennie.
Strasznie się waham przed rozpoczęciem leczenia, ponieważ naczytałem się dużo złego o tych lekach.
Może stosując się do zaleceń lekarza, nie będę miał tak dużo efektów ubocznych przy rozpoczęciu kuracji. Pan doktor nakazał mi branie Paxtinu od ćwiartki tabletki przez 4 dni, następnie w dniu 5 i 6 połówkę tabletki, a od dnia 7 już całą tabletkę (20 mg). Myślę, że Afobam przepisał i kazał brać właśnie ze względu na możliwe skutki uboczne rozpoczęcia terapii Patixem. Dodam również, iż obecnie biorę również Doxepin w dawce 25 mg dziennie. Lekarz nie kazał odstawiać na razie tego leku.
Proszę o podpowiedzi jak również.
Pozdrawiam :)

przez freda 04 kwi 2013, 13:44
qbezagdziś czuję się dobrze.ja jestem już taka,że chcę sama trochę powalczyć z chorobą.biorę paro od 8 lat z przerwami,i pewnie też nie działa tak jak kiedyś.ale pomaga i z tego się cieszę,jak będzie gorzej zmienię lek i tyle

heepis to co złego w tych lekach to początkowe skutki uboczne,jak zaczną działać jest już super.

przez qbazag 04 kwi 2013, 18:49
freda Kobiety tak mają żę chcą walczyć :) Wiesz i ja już chyba dorosłem do decyzji żeby też z tym samemu troszkę powalczyć tylko psych mi powiedział że wycofamy leki przy kolejnej remisji + dołączyłem już teraz sport+ zdrowe odżywianie + psychoterapia+ jakies techniki relaksacyjne i tak spróbuję. Wiesz a z tą zmianą leku to kurde też nie jest chyba tak prosto bo to trzeba cgyba paro odstawić potem wchodzić na nowy lek znów uboki i znów czekanie czy zadziała - tego się boję najbardziej ale wyjścia nie mam
Dziś po drugim dniu na 25mg mam jakieś dziwne szczękościski i troche boli głowa ale to może z pogody bo taka zajebista

przez Stifler19 04 kwi 2013, 21:58
qbazag z różnych artykułów wiem że pomiędzy dawką 20 mg a 40 mg jest bardzo istotna różnica, z kolei pomiędzy 40 mg a 60 mg jest już dużo mniejsza różnica..myśle że warto poczekać na efekt, ja właśnie kiedyś od 30 mg zacząłem sie wspaniale czuć..
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez maskota 04 kwi 2013, 23:13
witam, powracam po kilku miesiącach bardziej burzliwych lub mniej...
w styczniu po rozstaniu z Citabaxem (silne stany lękowe) dostałam Parogen, dodaję że wcześniej otrzymałam też Trittico do brania na sen, co generalnie sprawdzało się OK w tym zestawieniu, do czasu...po dwóch miesiącach brania zestawu Parogen 20mg i Trittico (doszłam na końcówce do 100mg), okazało się, że w sumie gdyby nie stany lękowe, wróciłabym w podskokach do Citabaxu
Parogen rozregulował mi totalnie pracę przewodu pokarmowego (naprzemienne biegunki i zaparcia, momentami tak silne uczucie głodu-odżywiam się dobrze, bo biegam i wiem, że muszę na to uważać), ponadto powiedziałabym, że "spłaszczył" mi nastrój, ale poprawy jakiejś wielkiej nie wprowadził
po ostatniej wizycie u lekarza 2 tyg temu pani doktor, nie chcąc po raz kolejny eksperymentować z nowymi środkami, kazała odstawić Parogen, na zerze jestem już od wtorku i zwiększyć Trittico do 150mg (nie zrobię tego nigdy więcej, a zrobiłam raz, na tej dawce mogłabym spać z powodzeniem dwie doby non stop)
od wtorku czuję się jak przy rozpoczęciu brania antydepresantów, jakieś skołowacenie, senność, brak koncentracji, splątanie, dezorientacja, ryczałam dzisiaj cały dzień, bo w takim stanie nie będę mogła pobiec w niedzielę w półmaratonie, stąd pytanie jakie mieliście doświadczenia z tym specyfikiem (mam na myśli odstawienie)? i jeszcze jedno, czy ten lek mógł wpływać na organizm pobudzająco do tego stopnia, że nie odczuwałam zmęczenia w trakcie i po treningach? w tym tygodniu robiłam morfologię i po pięciu miesiącach od ostatnich prawidłowych mam wyniki wskazujące, pośród innych infekcji i poważnych chorób, również na ostre przetrenowanie, a mnie się zawsze wydawało, że trenuję w zgodzie z własnym organizmem

wdzięczna będę za jakiekolwiek komentarze i sugestie, bo aktualnie czuję się tak wyczerpana, że praktycznie cały dzień spędzam w łóżku

pozdrawiam

Sortuj wg