PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Paranoja 29 mar 2013, 22:07
też jestem na paroxetynie. Równiez odczuwam suchość ale jakos tego nie połączyłam z tym, że leki zaczęłam brać :D
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez Zalękniona21 29 mar 2013, 22:09
Ale przeciez mirtazapina nie jest na lęki...tylko przeciwdepresyjna...
mi ona jedynie pomaga zasnąć ,chociaz od ok 2 tygodni budzę sie nad ranem ale potem zasypiam ponownie
20 mg parogen
0,5 mg zomiren SR
30 mg mirtagen

przez k1992 29 mar 2013, 22:10
Czasami mam wrażenie, że wstając rano, lepszy humor i osłabioną derealizację mam zanim zażyję paro. Dopiero po 30-60 minutach jakby derealizacja, którą leczę, nasiliła się. Biorę sporą dawkę, więc może warto by ją obniżyć? Choć boję się wtedy o słabsze działanie przeciwdepresyjne.
Prosiłbym także o przeczytanie mojego postu z poprzedniej strony.
k1992

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Martiszon 29 mar 2013, 22:23
Paranoja, i dobrze, bo tak jak napisałam wcześniej, nie wszystko bierze się z leków i nerwicy.

Zalękniona21, niemal wszystkie leki są antydepresyjne i dodatkowo przeciwlękowe. Mirta ma lekkie działanie przeciwlękowe. U mnie się ona sama sprawdziła. Poza tym ja mam depresję wtórną. Tzn jak się źle czuję fizycznie przez nerwicę to czasem odechciewa mi się żyć i robię się płaczliwa i wydaje mi się, że już zawsze będę w takim stanie. Myśli samobójczych nigdy nie miałam i panicznie się ich boję (wkręcam sobie czasem, że leki mogą mi je wywołać - mam nadzieję, że to nie prawda?) Jak się czujesz od 3 miesięcy na tej paro plus mircie? Ok?

k1992, przykro mi, że nie mogę Ci pomóc. A nie chciałaś zapytać swojego lekarza?
Podobno lepiej płakać u psychoterapeuty niż śmiać się u psychiatry :)

przez k1992 29 mar 2013, 22:24
Za jakieś 2 tygodnie u niego będę.
k1992

przez Zalękniona21 29 mar 2013, 22:30
Hmm...powiem tyle-nerwica lekowa z hipochondria nawet sie nasilily w ost.czasie :(
Juz zomiren tez juz nie dziala tak jak na poczatku...

a te zaparcia i suchosc mam wlasnie odkad paro biore...a teraz doszlo wysuszenie drog gornych oddechowych :(
20 mg parogen
0,5 mg zomiren SR
30 mg mirtagen

przez k1992 29 mar 2013, 22:46
Zazdroszczę, jak czytam, że działa na Was Zomiren. Kiedyś dostałem od lekarza i minutę po zażyciu 1/3 tabletki dostawałem poważnego ataku duszności. Dobrze, że nie wziąłem całej tabletki. Na szczęście paro zaczęła działać i nie ma potrzeby brania doraźnych leków.
k1992

przez Martiszon 29 mar 2013, 22:50
Zalękniona21, jak długo chorujesz i bierzesz mirtazapinę? Może wystarczy u Ciebie zmniejszyć dawkę mirty a zwiększyć paro? Skoro te lęki są nasilone. Ja myślę, że będę szła w tym kierunku jak tylko pozbędę się skutków ubocznych paroksetyny. Bo po mircie dobrze spałam nawet w dawce 15mg. Nie przejmuj się tak, to się na pewno da rozwiązać. Nie wiem tylko ile czasu już chorujesz? Chodzisz na psychoterapię?
Ja nadal się trzymam tego, że u Ciebie to może być zwykła infekcja, nic więcej. I nie ma nic wspólnego z paroksetyną. Czy laryngolog albo psychiatra powiązał to w jakiś sposób z paroksetyną?

przez qbazag 29 mar 2013, 22:52
freda Jak długo trwała Twoja najdłuższa remisja? I czy był jakiś powód, że nerwica wracała? Wiesz, chodzi mi o jakieś przeżycia nie za bardzo, czy tak po prostu z dnia na dzień coraz gorsze samopoczucie ?

przez freda 30 mar 2013, 12:07
qbazag najdłużej to było 2 lata,zawsze wraca w listopadzie,u mnie nachodzi od razu,czasami łączy się to z chorobą dziecka,strasznie to przeżywam.w tym roku synek płacze w przedszkolu,chodziłam nerwowa od września i w listopadzie mnie wzięło.siedziałam przed tv i nagle zaburzenia widzenia,mdłości,lęki,omdlenia i znów seroxat.ale to podejście było najgorsze ,ale nerwica chyba też,rano duszności,zero snu,lęki,okropność.ale teraz jest ok,i z tego się cieszę
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez qbazag 30 mar 2013, 12:43
Freda No chyba mamy dzieci w podobnym wieku. Moja córcia ma iść do przeczkola w tym roku od września ( jak się dostanie). Tez pewnie nie będzie wesoło. U mnie nerwica przychodzi zawsze po jakiś złych przeżyciach a to śmierć teścia a to w pracy kiepsko a ostatnio mama miała podejrzenie raka więc mnie to rozbiło. I pomimo że cały czas byłem na 20mg to mnie trochę rozbiło. ogólnie ostatnio mam dziwne objawy tydzieńmam super tak że choroby nie czuję a tydzień do draki jakieś lęki brak apetytu i okropna senność ( ale zasnąć nie mogę ) I znów tydzień całkiem niezły. Dlatego zdecydowałem się podnieśc do 30 mg ale kurde boję się strasznie. Po pierwsze czy pomoże po drugie uboków.
Choć pomyślałem że skoro nie jest aż tak tragicznie to będę go dłużej wprowadzał ( te 30 mg) i tak podniosłem jak na razie do ok 23mg ( dzieląc tabsę na 6) Jak na razie po tej dawce nic nie odczułem. W poniedziałek będę wrzucał na 25mg i tak ze dwa tyg i potem znów troszkę więcej aż dojdę do 30mg
Kurcze ale ja tu plany snuję he he - ale ktoś kto tego nie przeszedł to nie zrozumie

Ciekawe czy uda mi się dojść do 30 bez uboków i czy zadziała?

Wesołych Świąt dla Wszystkich

przez freda 30 mar 2013, 12:54
qbazag zadziała,ja zwiększam co 5mg i uboki minimalne,zmniejszony apetyt i tyle.mój mały dalej ryczy jak odchodzę,ale już się tym nie martwię.ma fajną panią.a gorszy tydzień też mam co jakiś czas i nie wiem czy wtedy podnosić,czy nie.czasami biorę wtedy 25mg przez tydzień,ale lekarz mówi,żeby przeczekać.ale ja niecierpliwa jestem.poza tym dom,dzieci a ja się źle czuję i szlag mnie trafia.ale jakby co to lekarz każe podnieść,ale może wtedy to tylko placebo,że podniosłam.ale najważniejsze że przechodzi.

WESOŁYCH ŚWIĄT DLA WSZYSTKICH FOMUŁOWICZÓW!!!!!!
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez Zalękniona21 30 mar 2013, 15:01
Martiszon,ja choruję już dość długo...
lęki i natręctwa towarzyszyły mi od małego, ale 5 lat temu zachorowałam na anoreksję, która trwała kilka lat, do tego depresja, teraz już z tym o wiele lepiej, przytyłam dużo, ale nadal sobie tyję, bo waga wyjściowa była niewyobrażalnie i przerażająco niska, wszystko wraca do normy, ale za to teraz przeszło w silną nerwicę lękową z hipochondrią :(
leczę się oczywiście, mam psychiatrę, terapię.
taka silna nerwica trwa już ponad 1,5 roku... oczywiście był czas lepszy, ale w tym roku jest po prostu strasznie, bo mam jak ja to mówię "ciągi hipochondryczne", wtedy jestem taka nakręcona, umieram, nikomu nie wierzę, gdy mówi mi, że to nerwica.
no np. teraz też... każdy już myślał, że to nerwica i sobie coś wkręcam i czuję ból, bo się na tym skupiam a okazało się, że ból jest realny, tzn. z powodu innego niż nerwica, bo wysuszenie krtani, tchawicy, przełyku...

zaczęłam jeść, tyć-to wszystko czuję, gdy nie jadłam-nic nie czułam
teraz gdy jednak chcę żyć i robię wszystko, by być zdrową, to wszystkie lęki wychodzą... te, które przez tyle lat tłumiłam w sobie.
no i jest jak jest :(
zbieram fizyczne konsekwencje anoreksji, i nie tylko. :(
20 mg parogen
0,5 mg zomiren SR
30 mg mirtagen

przez Martiszon 30 mar 2013, 16:37
Zalękniona21, w nerwicy są dni gorsze i lepsze. Staraj się pamiętać o tych dobrych i uwierz, że w końcu terapia i leki przyniosą Ci ulg i na pewno Ci pomogą. Przecież wysuszenie gardła czy jakiekolwiek inne przeziębienie mogą się przytrafić nawet zdrowemu człowiekowi i nie jest to wina paroksetyny :) Pamiętaj o tym i nie załamuj się każdym złym dniem. Wierzę, że jak tylko wyleczysz tą krtań, to poczujesz się lepiej. Ja odkąd zachorowałam nie ruszam się z domu bez butelki wody i w żaden sposób nie wiążę tego z lekami :) będzie dobrze, zobaczysz, tylko zacznij w to wierzyć :)

Sortuj wg